De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod. Samsung bleef marktleider met circa 14,35 miljard dollar omzet en een marktaandeel van 35,1%, geholpen door meer 176...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
De markt voor enterprise-SSD’s beleefde in het tweede kwartaal van 2026 een uitzonderlijke opleving. De vijf grootste leveranciers boekten samen ongeveer 37,59 miljard dollar omzet, een stijging van 103,6% ten opzichte van het eerste kwartaal. Volgens TrendForce, waarvan de cijfers in september werden gerapporteerd, kwam die groei voort uit sterke aankopen door datacenters én fors hogere contractprijzen voor NAND-geheugen bij een beperkt aanbod. 1
Samsung behield de eerste plaats met ongeveer 14,35 miljard dollar omzet uit enterprise-SSD’s en een marktaandeel van 35,1%. De fabrikant profiteerde van grotere leveringen van 176-laags QLC-SSD’s en een groter aandeel PCIe 5.0-producten. 1
10
Ook de overgang van Noord-Amerikaanse cloudproviders van PCIe 4.0 naar PCIe 5.0 speelde Samsung in de kaart. Het bedrijf kan zowel DRAM als NAND leveren en biedt serverklanten daardoor een geïntegreerd pakket voor geheugen en enterprise-SSD’s. 12
Dat Samsung marktleider bleef, betekent niet dat het bedrijf alle groei naar zich toetrok. In de bredere NAND-markt steeg de omzet in Q2 met 70,7% tot bijna 23,06 miljard dollar, maar het marktaandeel daalde van 31,6% naar 29,3%, omdat concurrenten sneller groeiden. 2
8
Micron noteerde onder de grote enterprise-SSD-leveranciers de sterkste kwartaalgroei. De omzet steeg met 126,3% tot ongeveer 6,98 miljard dollar, goed voor de derde plaats. 5
10
In de bredere NAND-markt kwam Micron uit op 11,85 miljard dollar, een stijging van 99,2% ten opzichte van Q1. Daarmee passeerde het bedrijf Kioxia en klom het naar de derde plaats onder de vijf grootste NAND-merken. 2
3
Micron verschuift bovendien meer productie naar enterprise-SSD’s met hoge capaciteit en naar HBM, in plaats van naar producten voor consumenten met lagere marges. De onderneming profiteerde van grotere leveringen van 232-laags QLC-producten. Ook zou Micron ver gevorderd zijn met de ontwikkeling en validatie van PCIe 6.0-enterprise-SSD’s. 10
12
SK hynix Group, inclusief dochteronderneming Solidigm, stond in Q2 op de tweede plaats in de enterprise-SSD-markt. De groep boekte meer dan 8,63 miljard dollar omzet, een stijging van 85,9% op kwartaalbasis. 1
5
De productmix sloot goed aan op twee onderdelen van de AI-opslagcyclus. SK hynix voerde de productie van 321-laags TLC verder op, terwijl Solidigm sterke orders bleef ontvangen voor enterprise-SSD’s met hoge capaciteit en QLC-geheugen. 10
12
In de bredere NAND-markt behaalde de groep meer dan 14,27 miljard dollar omzet, 89,5% meer dan in Q1. Het aandeel steeg van 17,6% naar 18,2%, wat erop wijst dat SK hynix en Solidigm sneller groeiden dan de markt als geheel. 2
8
Kioxia zag de NAND-omzet in Q2 met 79,9% stijgen tot ongeveer 10,72 miljard dollar. De groei werd gesteund door hoge NAND-prijzen en de verdere opschaling van BiCS8-producten. Daardoor stond Kioxia in de bredere NAND-ranglijst op de vierde plaats, nadat Micron naar de derde plaats was opgeschoven. 2
3
De enterprise-SSD-omzet van Kioxia kwam volgens berichtgeving op basis van TrendForce uit op ongeveer 4,64 miljard dollar. De 218-laags producten kregen certificering bij grote Noord-Amerikaanse cloudklanten en het aandeel van Kioxia in de inkoop door servermerken nam toe. 24
SanDisk boekte in de bredere NAND-markt ongeveer 8,97 miljard dollar omzet, 50,7% meer dan in het vorige kwartaal. Dat was de laagste groeisnelheid onder de vijf grootste NAND-merken. De gemiddelde verkoopprijzen profiteerden wel van de AI-vraag, maar de groei van het aantal geleverde bits bleef achter bij die van concurrenten. 3
23
Voor SanDisk is geen betrouwbaar, afzonderlijk cijfer voor de enterprise-SSD-omzet in Q2 beschikbaar. De NAND-omzet van het bedrijf mag daarom niet worden voorgesteld als enterprise-SSD-omzet.
De opleving van enterprise-SSD’s maakte deel uit van een veel bredere NAND-herstelbeweging. De vijf grootste beursgenoteerde NAND-merken boekten samen 68,87 miljard dollar omzet in Q2, een stijging van 77% ten opzichte van Q1. Vooral de aanhoudende vraag naar AI-servers — en dan met name naar enterprise-SSD’s — dreef de markt, samen met aanzienlijke verhogingen van de gemiddelde NAND-verkoopprijzen. 2
3
9
De kracht van de markt kwam voort uit een combinatie van vraag en schaarste. Cloudproviders bleven opslag inkopen voor AI-infrastructuur, terwijl NAND-fabrikanten met een beperkt aanbod hogere contractprijzen konden bedingen. Leveranciers gaven bovendien voorrang aan enterprise-producten met hogere marges, waardoor de omzetmix en winstgevendheid verbeterden. 2
10
TrendForce zag verschillende factoren die de vraag in het derde kwartaal op peil kunnen houden:
Deze systemen hebben naast accelerators en geheugen ook opslag met hoge capaciteit en hoge prestaties nodig. Naarmate AI-implementaties groter worden, zijn enterprise-SSD’s steeds meer een vast onderdeel van de infrastructuurinvestering en niet slechts een aanvullende opslagkeuze. 14
17
China kan op middellange termijn de concurrentieverhoudingen veranderen. Een hogere productie bij Chinese leveranciers en sterkere binnenlandse vraag van Chinese cloudbedrijven kunnen volumes verschuiven en marktaandelen beïnvloeden. De beschikbare berichtgeving toont echter niet aan dat dit de prijspremie voor gekwalificeerde, hoogwaardige enterprise-SSD’s in de belangrijkste AI-infrastructuur direct zal wegnemen. 17
De grootste beperking is momenteel niet een gebrek aan vraag, maar de tijd die nodig is om substantiële extra geheugencapaciteit te bouwen. Micron waarschuwde dat de krapte tot na kalenderjaar 2027 kan voortduren. AI stuwt de vraag in meerdere geheugensegmenten op, terwijl structurele aanbodbeperkingen de uitbreiding van de productie vertragen. Micron verwacht dat het aanbod in 2028 geleidelijk kan verbeteren, maar heeft nog geen duidelijk zicht op het moment waarop vraag en aanbod volledig in evenwicht komen. 26
34
Micron voorzag ongeveer 10 miljard dollar aan kapitaaluitgaven in het vierde kwartaal. Dat onderstreept de omvang van de investeringen die nodig zijn om de schaarste aan te pakken. 26 Nieuwe fabrieken en productielijnen kunnen niet onmiddellijk worden opgestart. Aangekondigde investeringen zullen daarom niet snel tot lagere prijzen voor NAND, DRAM of HBM leiden.
Voor inkopers van AI-infrastructuur betekent dit dat opslag- en geheugenkosten hoog kunnen blijven terwijl het aantal servers blijft toenemen. Voor leveranciers zorgt dezelfde schaarste voor meer prijsmacht en een sterke stimulans om te investeren in extra productiecapaciteit, geavanceerde verpakkingstechnologie en NAND met meer lagen. De cruciale onzekerheid is de timing: de vraag is er nu, maar het antwoord van de capaciteit laat jaren op zich wachten.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod.
De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod. Samsung bleef marktleider met circa 14,35 miljard dollar omzet en een marktaandeel van 35,1%, geholpen door meer 176 laags QLC SSD’s en PCIe 5.0 producten.
Micron groeide het snelst: de enterprise SSD omzet steeg met 126,3% tot ongeveer 6,98 miljard dollar.
De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod. Samsung bleef marktleider met circa 14,35 miljard dollar omzet en een marktaandeel van 35,1%, geholpen door meer 176...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
De markt voor enterprise-SSD’s beleefde in het tweede kwartaal van 2026 een uitzonderlijke opleving. De vijf grootste leveranciers boekten samen ongeveer 37,59 miljard dollar omzet, een stijging van 103,6% ten opzichte van het eerste kwartaal. Volgens TrendForce, waarvan de cijfers in september werden gerapporteerd, kwam die groei voort uit sterke aankopen door datacenters én fors hogere contractprijzen voor NAND-geheugen bij een beperkt aanbod. 1
Samsung behield de eerste plaats met ongeveer 14,35 miljard dollar omzet uit enterprise-SSD’s en een marktaandeel van 35,1%. De fabrikant profiteerde van grotere leveringen van 176-laags QLC-SSD’s en een groter aandeel PCIe 5.0-producten. 1
10
Ook de overgang van Noord-Amerikaanse cloudproviders van PCIe 4.0 naar PCIe 5.0 speelde Samsung in de kaart. Het bedrijf kan zowel DRAM als NAND leveren en biedt serverklanten daardoor een geïntegreerd pakket voor geheugen en enterprise-SSD’s. 12
Dat Samsung marktleider bleef, betekent niet dat het bedrijf alle groei naar zich toetrok. In de bredere NAND-markt steeg de omzet in Q2 met 70,7% tot bijna 23,06 miljard dollar, maar het marktaandeel daalde van 31,6% naar 29,3%, omdat concurrenten sneller groeiden. 2
8
Micron noteerde onder de grote enterprise-SSD-leveranciers de sterkste kwartaalgroei. De omzet steeg met 126,3% tot ongeveer 6,98 miljard dollar, goed voor de derde plaats. 5
10
In de bredere NAND-markt kwam Micron uit op 11,85 miljard dollar, een stijging van 99,2% ten opzichte van Q1. Daarmee passeerde het bedrijf Kioxia en klom het naar de derde plaats onder de vijf grootste NAND-merken. 2
3
Micron verschuift bovendien meer productie naar enterprise-SSD’s met hoge capaciteit en naar HBM, in plaats van naar producten voor consumenten met lagere marges. De onderneming profiteerde van grotere leveringen van 232-laags QLC-producten. Ook zou Micron ver gevorderd zijn met de ontwikkeling en validatie van PCIe 6.0-enterprise-SSD’s. 10
12
SK hynix Group, inclusief dochteronderneming Solidigm, stond in Q2 op de tweede plaats in de enterprise-SSD-markt. De groep boekte meer dan 8,63 miljard dollar omzet, een stijging van 85,9% op kwartaalbasis. 1
5
De productmix sloot goed aan op twee onderdelen van de AI-opslagcyclus. SK hynix voerde de productie van 321-laags TLC verder op, terwijl Solidigm sterke orders bleef ontvangen voor enterprise-SSD’s met hoge capaciteit en QLC-geheugen. 10
12
In de bredere NAND-markt behaalde de groep meer dan 14,27 miljard dollar omzet, 89,5% meer dan in Q1. Het aandeel steeg van 17,6% naar 18,2%, wat erop wijst dat SK hynix en Solidigm sneller groeiden dan de markt als geheel. 2
8
Kioxia zag de NAND-omzet in Q2 met 79,9% stijgen tot ongeveer 10,72 miljard dollar. De groei werd gesteund door hoge NAND-prijzen en de verdere opschaling van BiCS8-producten. Daardoor stond Kioxia in de bredere NAND-ranglijst op de vierde plaats, nadat Micron naar de derde plaats was opgeschoven. 2
3
De enterprise-SSD-omzet van Kioxia kwam volgens berichtgeving op basis van TrendForce uit op ongeveer 4,64 miljard dollar. De 218-laags producten kregen certificering bij grote Noord-Amerikaanse cloudklanten en het aandeel van Kioxia in de inkoop door servermerken nam toe. 24
SanDisk boekte in de bredere NAND-markt ongeveer 8,97 miljard dollar omzet, 50,7% meer dan in het vorige kwartaal. Dat was de laagste groeisnelheid onder de vijf grootste NAND-merken. De gemiddelde verkoopprijzen profiteerden wel van de AI-vraag, maar de groei van het aantal geleverde bits bleef achter bij die van concurrenten. 3
23
Voor SanDisk is geen betrouwbaar, afzonderlijk cijfer voor de enterprise-SSD-omzet in Q2 beschikbaar. De NAND-omzet van het bedrijf mag daarom niet worden voorgesteld als enterprise-SSD-omzet.
De opleving van enterprise-SSD’s maakte deel uit van een veel bredere NAND-herstelbeweging. De vijf grootste beursgenoteerde NAND-merken boekten samen 68,87 miljard dollar omzet in Q2, een stijging van 77% ten opzichte van Q1. Vooral de aanhoudende vraag naar AI-servers — en dan met name naar enterprise-SSD’s — dreef de markt, samen met aanzienlijke verhogingen van de gemiddelde NAND-verkoopprijzen. 2
3
9
De kracht van de markt kwam voort uit een combinatie van vraag en schaarste. Cloudproviders bleven opslag inkopen voor AI-infrastructuur, terwijl NAND-fabrikanten met een beperkt aanbod hogere contractprijzen konden bedingen. Leveranciers gaven bovendien voorrang aan enterprise-producten met hogere marges, waardoor de omzetmix en winstgevendheid verbeterden. 2
10
TrendForce zag verschillende factoren die de vraag in het derde kwartaal op peil kunnen houden:
Deze systemen hebben naast accelerators en geheugen ook opslag met hoge capaciteit en hoge prestaties nodig. Naarmate AI-implementaties groter worden, zijn enterprise-SSD’s steeds meer een vast onderdeel van de infrastructuurinvestering en niet slechts een aanvullende opslagkeuze. 14
17
China kan op middellange termijn de concurrentieverhoudingen veranderen. Een hogere productie bij Chinese leveranciers en sterkere binnenlandse vraag van Chinese cloudbedrijven kunnen volumes verschuiven en marktaandelen beïnvloeden. De beschikbare berichtgeving toont echter niet aan dat dit de prijspremie voor gekwalificeerde, hoogwaardige enterprise-SSD’s in de belangrijkste AI-infrastructuur direct zal wegnemen. 17
De grootste beperking is momenteel niet een gebrek aan vraag, maar de tijd die nodig is om substantiële extra geheugencapaciteit te bouwen. Micron waarschuwde dat de krapte tot na kalenderjaar 2027 kan voortduren. AI stuwt de vraag in meerdere geheugensegmenten op, terwijl structurele aanbodbeperkingen de uitbreiding van de productie vertragen. Micron verwacht dat het aanbod in 2028 geleidelijk kan verbeteren, maar heeft nog geen duidelijk zicht op het moment waarop vraag en aanbod volledig in evenwicht komen. 26
34
Micron voorzag ongeveer 10 miljard dollar aan kapitaaluitgaven in het vierde kwartaal. Dat onderstreept de omvang van de investeringen die nodig zijn om de schaarste aan te pakken. 26 Nieuwe fabrieken en productielijnen kunnen niet onmiddellijk worden opgestart. Aangekondigde investeringen zullen daarom niet snel tot lagere prijzen voor NAND, DRAM of HBM leiden.
Voor inkopers van AI-infrastructuur betekent dit dat opslag- en geheugenkosten hoog kunnen blijven terwijl het aantal servers blijft toenemen. Voor leveranciers zorgt dezelfde schaarste voor meer prijsmacht en een sterke stimulans om te investeren in extra productiecapaciteit, geavanceerde verpakkingstechnologie en NAND met meer lagen. De cruciale onzekerheid is de timing: de vraag is er nu, maar het antwoord van de capaciteit laat jaren op zich wachten.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod.
De vijf grootste enterprise SSD leveranciers kwamen in Q2 2026 samen uit op ongeveer 37,59 miljard dollar: 103,6% meer dan in Q1, dankzij AI servervraag, hogere NAND contractprijzen en beperkt aanbod. Samsung bleef marktleider met circa 14,35 miljard dollar omzet en een marktaandeel van 35,1%, geholpen door meer 176 laags QLC SSD’s en PCIe 5.0 producten.
Micron groeide het snelst: de enterprise SSD omzet steeg met 126,3% tot ongeveer 6,98 miljard dollar.