DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5... Aanbieders van derden publiceren soms lagere tokenprijzen, maar kunnen andere modelversies, quan...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How can DeepSeek V4 Flash remain the cheapest major AI model—and potentially stay cheapest even after a 30× list-price increase—given that t. Article summary: DeepSeek V4 Flash can remain cheapest in effective cost because “price per input token” is the wrong unit for long-running agents. The decisive variable is the share of input that is served from a reusable prefix cache: . Topic tags: general, general web, user generated, documentation, academic. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, w
DeepSeek V4 Flash lijkt op het eerste gezicht vooral goedkoop door zijn lage prijs per miljoen tokens. De belangrijkere verklaring zit echter in een minder opvallend detail: gecachete en niet-gecachete invoer worden zeer verschillend gefactureerd.
Onder het eerder gepubliceerde tarief kostte een cache-misser $0,14 per miljoen invoertokens, een cache-hit $0,0028 en uitvoer $0,28. 12
Dat maakt Flash bijzonder interessant voor programmeeragents die steeds dezelfde systeeminstructies, tooldefinities, repositorycontext of lange promptvoorvoegsels meesturen. Het betekent niet dat DeepSeek voor iedere gebruiker, werklast of aanbiedersroute de laagste rekening oplevert.
Een tokenprijs is maar één onderdeel van de totale rekening van een agent. Bij een werklast met een cache-hitfractie h is het gemiddelde invoertarief ongeveer:
h × tarief voor cache-hit + (1 − h) × tarief voor cache-misser
Bij de eerdere tarieven komt 99 procent gecachte invoer neer op ongeveer $0,00417 per miljoen tokens. Dat is ongeveer 34 keer lager dan het tarief van $0,14 voor een cache-misser. Uitvoertokens zijn hierbij niet meegerekend: die worden apart gefactureerd en kunnen zwaar doorwegen wanneer een agent veel code, uitleg of toolresultaten genereert.
Op dezelfde API kunnen daardoor heel verschillende rekeningen ontstaan:
DeepSeek omschrijft de functie als automatische prefixcaching: herhaalde promptvoorvoegsels worden tegen het lagere cache-hittarief berekend. 12 Daarvoor is wel strikt hergebruik nodig. Een wijziging vooraan in de prompt kan ervoor zorgen dat latere inhoud niet meer van de cache profiteert.
Externe aanbieders kunnen lagere prijzen tonen dan de first-party-API van DeepSeek. DeepInfra vermeldt bijvoorbeeld voor V4 Flash-varianten ongeveer $0,08 tot $0,09 per miljoen invoertokens en $0,18 voor uitvoer, met aparte tarieven voor gecachte invoer. 29 OpenRouter vermeldt meerdere aanbieders van V4 Flash-snapshots, waarbij de prijs per versie en route verschilt.
21
22
Die aanbiedingen zijn niet per se identieke producten. Voor een eerlijke vergelijking moet je onder meer kijken naar:
Een lagere prijs op het prijskaartje kan dus echt voordeliger zijn voor een werklast met weinig cachehergebruik. Tegelijk kan een first-party-route goedkoper uitvallen tijdens een lange sessie waarvan het promptvoorvoegsel intact blijft.
De juiste vraag is daarom niet: “Welke aanbieder heeft het laagste invoertarief?”, maar: “Welke route levert het voltooide resultaat betrouwbaar tegen de laagste totale kosten?”
Het scenario van een stijging met 30 keer is vooral een gevoeligheidsanalyse, geen voorspelling. Als je het eerdere cache-hittarief van $0,0028 met 30 vermenigvuldigt, kom je uit op $0,084 per miljoen tokens. Dat ligt nog altijd onder het oude miss-tarief van $0,14.
Maar dit vergelijkt slechts één kostenpost. Als ook de uitvoer 30 keer duurder zou worden, stijgt het eerdere tarief van $0,28 naar $8,40 per miljoen tokens. Een werklast met veel gegenereerde tekst kan dan aanzienlijk duurder worden, zelfs wanneer gecachte invoer relatief goedkoop blijft. Ook een werklast met veel cache-missers voelt de hogere invoerprijs rechtstreeks.
De conclusie is dus voorwaardelijk:
DeepSeek V4 Flash kan ook na een zeer grote nominale verhoging een cachegedreven kostenvoordeel behouden, maar blijft daardoor niet automatisch voor iedere combinatie van cachehits, cachemissers, uitvoertokens en aanbiederskosten de goedkoopste optie.
In later gemelde prijsschema’s werden dal- en piektarieven ingevoerd. Voor V4 Flash stond de prijs in daluren op $0,22 per miljoen invoertokens zonder cachehit, $0,007 voor gecachte invoer en $0,66 voor uitvoer. In piekuren verdubbelden die bedragen naar respectievelijk $0,44, $0,014 en $1,32. 10
20
Dat zijn flinke verhogingen ten opzichte van het eerdere schema van $0,14, $0,0028 en $0,28, maar geen uniforme stijging van 30 keer. Tijdgebaseerde tarieven kunnen helpen om batchtaken naar rustigere uren te verschuiven of schaarse capaciteit te verdelen. Op zichzelf bewijzen ze niet of de kosten voor het serveren zijn gestegen, de vraag uitzonderlijk hoog bleef, of beide factoren meespeelden.
Voor gebruikers is de praktische les eenvoudiger: het tijdstip waarop een agent draait kan onderdeel worden van het kostenmodel. Kunnen taken worden ingepland, vergelijk dan de rekening tijdens piek- en daluren in plaats van uit te gaan van één nominale prijs.
In een door de community gemeld experiment met 20.000 verzoeken werd aan DeepSeek gedurende een periode van twaalf uur een cache-hitpercentage van 100 procent toegeschreven. Voor GLM werd na vijf minuten een veel lager resultaat gemeld; andere modellen zouden daar tussenin hebben gezeten. 31
Dat is interessant omdat het laat zien waarom langdurig draaiende agents aanbieders anders kunnen rangschikken dan korte prompts. Het is echter geen onafhankelijk gereproduceerde benchmark waarin alle modellen onder dezelfde omstandigheden zijn getest. Cacheprestaties hangen af van exacte prefixen, verwijdering uit de cache, routering, gelijktijdigheid, bewaartermijnen en de manier waarop de client prompts opbouwt.
Ontwikkelaars doen er daarom goed aan de test met hun eigen agenttraject te herhalen en cache-hit- en cache-misstokens afzonderlijk te loggen. Een stabiele promptopbouw — vaste instructies vooraan en veranderlijke taakgegevens achteraan — kan de kosten sterk verbeteren. Het resultaat moet wel worden gemeten, niet verondersteld.
OpenCode Go is een ander product dan rechtstreekse API-toegang. Volgens de documentatie gaat het om een abonnement van $10 per maand met DeepSeek V4 Flash en doorlopende limieten op basis van een dollarbedrag: $12 per vijf uur, $30 per week en $60 per maand. 1
Je kunt dat abonnement niet eerlijk met een directe API vergelijken door alleen naar de maandprijs of het token-tarief te kijken. OpenCode bepaalt de routering en de effectieve gebruiksruimte, terwijl de directe API facturering per token en cachegedrag zichtbaar maakt. Uit berichtgeving blijkt bovendien dat de aan V4 Flash toegekende gebruikswaarde na de prijsverhoging is gewijzigd. 6
Een bewering dat Go tijdens lange sessies twee tot tien keer duurder is, vereist dezelfde promptstroom via beide routes, met registratie van:
Zonder zo’n gecontroleerde vergelijking is de sterkere conclusie niet gerechtvaardigd. Wel kan een abonnement op papier goedkoper lijken en in de praktijk een hogere effectieve prijs opleveren wanneer de route herbruikbare context verliest. Dat blijft afhankelijk van de werklast.
Vergelijk voor een realistische test de kosten per voltooide taak, niet alleen de kosten per miljoen invoertokens. Gebruik bij verschillende aanbieders dezelfde modelversie en promptvolgorde en registreer vervolgens:
Test zowel een cachevriendelijke als een cache-onvriendelijke workflow. De eerste toont het voordeel van stabiele promptvoorvoegsels; de tweede laat zien wat er gebeurt wanneer de agent zijn context voortdurend wijzigt.
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende programmeeragents een van de goedkoopste opties blijven, omdat prefixcaching de economie van herhaalde context verandert. Een externe aanbieder kan een lagere zichtbare prijs bieden, en zelfs een grote prijsverhoging hoeft gecachte invoer niet meteen onconcurrerend te maken. Geen van beide feiten bewijst dat Flash voor iedereen de goedkoopste keuze is.
De doorslaggevende variabelen zijn het cache-hitpercentage, de hoeveelheid uitvoer, piekprijzen, de implementatie van de aanbieder en de kosten van een betrouwbare taakafronding. Voor productiesystemen zijn die metingen belangrijker dan één afzonderlijke prijsvergelijking.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5...
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5... Aanbieders van derden publiceren soms lagere tokenprijzen, maar kunnen andere modelversies, quantisatie, routering, cachevoorwaarden en serviceniveaus gebruiken.
Een hypothetische prijsstijging van 30 keer zou de gecachte invoer onder het oude tarief naar $0,084 per miljoen tokens brengen.
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5... Aanbieders van derden publiceren soms lagere tokenprijzen, maar kunnen andere modelversies, quan...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How can DeepSeek V4 Flash remain the cheapest major AI model—and potentially stay cheapest even after a 30× list-price increase—given that t. Article summary: DeepSeek V4 Flash can remain cheapest in effective cost because “price per input token” is the wrong unit for long-running agents. The decisive variable is the share of input that is served from a reusable prefix cache: . Topic tags: general, general web, user generated, documentation, academic. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, w
DeepSeek V4 Flash lijkt op het eerste gezicht vooral goedkoop door zijn lage prijs per miljoen tokens. De belangrijkere verklaring zit echter in een minder opvallend detail: gecachete en niet-gecachete invoer worden zeer verschillend gefactureerd.
Onder het eerder gepubliceerde tarief kostte een cache-misser $0,14 per miljoen invoertokens, een cache-hit $0,0028 en uitvoer $0,28. 12
Dat maakt Flash bijzonder interessant voor programmeeragents die steeds dezelfde systeeminstructies, tooldefinities, repositorycontext of lange promptvoorvoegsels meesturen. Het betekent niet dat DeepSeek voor iedere gebruiker, werklast of aanbiedersroute de laagste rekening oplevert.
Een tokenprijs is maar één onderdeel van de totale rekening van een agent. Bij een werklast met een cache-hitfractie h is het gemiddelde invoertarief ongeveer:
h × tarief voor cache-hit + (1 − h) × tarief voor cache-misser
Bij de eerdere tarieven komt 99 procent gecachte invoer neer op ongeveer $0,00417 per miljoen tokens. Dat is ongeveer 34 keer lager dan het tarief van $0,14 voor een cache-misser. Uitvoertokens zijn hierbij niet meegerekend: die worden apart gefactureerd en kunnen zwaar doorwegen wanneer een agent veel code, uitleg of toolresultaten genereert.
Op dezelfde API kunnen daardoor heel verschillende rekeningen ontstaan:
DeepSeek omschrijft de functie als automatische prefixcaching: herhaalde promptvoorvoegsels worden tegen het lagere cache-hittarief berekend. 12 Daarvoor is wel strikt hergebruik nodig. Een wijziging vooraan in de prompt kan ervoor zorgen dat latere inhoud niet meer van de cache profiteert.
Externe aanbieders kunnen lagere prijzen tonen dan de first-party-API van DeepSeek. DeepInfra vermeldt bijvoorbeeld voor V4 Flash-varianten ongeveer $0,08 tot $0,09 per miljoen invoertokens en $0,18 voor uitvoer, met aparte tarieven voor gecachte invoer. 29 OpenRouter vermeldt meerdere aanbieders van V4 Flash-snapshots, waarbij de prijs per versie en route verschilt.
21
22
Die aanbiedingen zijn niet per se identieke producten. Voor een eerlijke vergelijking moet je onder meer kijken naar:
Een lagere prijs op het prijskaartje kan dus echt voordeliger zijn voor een werklast met weinig cachehergebruik. Tegelijk kan een first-party-route goedkoper uitvallen tijdens een lange sessie waarvan het promptvoorvoegsel intact blijft.
De juiste vraag is daarom niet: “Welke aanbieder heeft het laagste invoertarief?”, maar: “Welke route levert het voltooide resultaat betrouwbaar tegen de laagste totale kosten?”
Het scenario van een stijging met 30 keer is vooral een gevoeligheidsanalyse, geen voorspelling. Als je het eerdere cache-hittarief van $0,0028 met 30 vermenigvuldigt, kom je uit op $0,084 per miljoen tokens. Dat ligt nog altijd onder het oude miss-tarief van $0,14.
Maar dit vergelijkt slechts één kostenpost. Als ook de uitvoer 30 keer duurder zou worden, stijgt het eerdere tarief van $0,28 naar $8,40 per miljoen tokens. Een werklast met veel gegenereerde tekst kan dan aanzienlijk duurder worden, zelfs wanneer gecachte invoer relatief goedkoop blijft. Ook een werklast met veel cache-missers voelt de hogere invoerprijs rechtstreeks.
De conclusie is dus voorwaardelijk:
DeepSeek V4 Flash kan ook na een zeer grote nominale verhoging een cachegedreven kostenvoordeel behouden, maar blijft daardoor niet automatisch voor iedere combinatie van cachehits, cachemissers, uitvoertokens en aanbiederskosten de goedkoopste optie.
In later gemelde prijsschema’s werden dal- en piektarieven ingevoerd. Voor V4 Flash stond de prijs in daluren op $0,22 per miljoen invoertokens zonder cachehit, $0,007 voor gecachte invoer en $0,66 voor uitvoer. In piekuren verdubbelden die bedragen naar respectievelijk $0,44, $0,014 en $1,32. 10
20
Dat zijn flinke verhogingen ten opzichte van het eerdere schema van $0,14, $0,0028 en $0,28, maar geen uniforme stijging van 30 keer. Tijdgebaseerde tarieven kunnen helpen om batchtaken naar rustigere uren te verschuiven of schaarse capaciteit te verdelen. Op zichzelf bewijzen ze niet of de kosten voor het serveren zijn gestegen, de vraag uitzonderlijk hoog bleef, of beide factoren meespeelden.
Voor gebruikers is de praktische les eenvoudiger: het tijdstip waarop een agent draait kan onderdeel worden van het kostenmodel. Kunnen taken worden ingepland, vergelijk dan de rekening tijdens piek- en daluren in plaats van uit te gaan van één nominale prijs.
In een door de community gemeld experiment met 20.000 verzoeken werd aan DeepSeek gedurende een periode van twaalf uur een cache-hitpercentage van 100 procent toegeschreven. Voor GLM werd na vijf minuten een veel lager resultaat gemeld; andere modellen zouden daar tussenin hebben gezeten. 31
Dat is interessant omdat het laat zien waarom langdurig draaiende agents aanbieders anders kunnen rangschikken dan korte prompts. Het is echter geen onafhankelijk gereproduceerde benchmark waarin alle modellen onder dezelfde omstandigheden zijn getest. Cacheprestaties hangen af van exacte prefixen, verwijdering uit de cache, routering, gelijktijdigheid, bewaartermijnen en de manier waarop de client prompts opbouwt.
Ontwikkelaars doen er daarom goed aan de test met hun eigen agenttraject te herhalen en cache-hit- en cache-misstokens afzonderlijk te loggen. Een stabiele promptopbouw — vaste instructies vooraan en veranderlijke taakgegevens achteraan — kan de kosten sterk verbeteren. Het resultaat moet wel worden gemeten, niet verondersteld.
OpenCode Go is een ander product dan rechtstreekse API-toegang. Volgens de documentatie gaat het om een abonnement van $10 per maand met DeepSeek V4 Flash en doorlopende limieten op basis van een dollarbedrag: $12 per vijf uur, $30 per week en $60 per maand. 1
Je kunt dat abonnement niet eerlijk met een directe API vergelijken door alleen naar de maandprijs of het token-tarief te kijken. OpenCode bepaalt de routering en de effectieve gebruiksruimte, terwijl de directe API facturering per token en cachegedrag zichtbaar maakt. Uit berichtgeving blijkt bovendien dat de aan V4 Flash toegekende gebruikswaarde na de prijsverhoging is gewijzigd. 6
Een bewering dat Go tijdens lange sessies twee tot tien keer duurder is, vereist dezelfde promptstroom via beide routes, met registratie van:
Zonder zo’n gecontroleerde vergelijking is de sterkere conclusie niet gerechtvaardigd. Wel kan een abonnement op papier goedkoper lijken en in de praktijk een hogere effectieve prijs opleveren wanneer de route herbruikbare context verliest. Dat blijft afhankelijk van de werklast.
Vergelijk voor een realistische test de kosten per voltooide taak, niet alleen de kosten per miljoen invoertokens. Gebruik bij verschillende aanbieders dezelfde modelversie en promptvolgorde en registreer vervolgens:
Test zowel een cachevriendelijke als een cache-onvriendelijke workflow. De eerste toont het voordeel van stabiele promptvoorvoegsels; de tweede laat zien wat er gebeurt wanneer de agent zijn context voortdurend wijzigt.
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende programmeeragents een van de goedkoopste opties blijven, omdat prefixcaching de economie van herhaalde context verandert. Een externe aanbieder kan een lagere zichtbare prijs bieden, en zelfs een grote prijsverhoging hoeft gecachte invoer niet meteen onconcurrerend te maken. Geen van beide feiten bewijst dat Flash voor iedereen de goedkoopste keuze is.
De doorslaggevende variabelen zijn het cache-hitpercentage, de hoeveelheid uitvoer, piekprijzen, de implementatie van de aanbieder en de kosten van een betrouwbare taakafronding. Voor productiesystemen zijn die metingen belangrijker dan één afzonderlijke prijsvergelijking.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5...
DeepSeek V4 Flash kan voor langdurig draaiende agents opvallend goedkoop blijven: gecachte invoer kostte volgens het eerdere tarief $0,0028 per miljoen tokens, tegenover $0,14 bij een cache misser — een verschil van 5... Aanbieders van derden publiceren soms lagere tokenprijzen, maar kunnen andere modelversies, quantisatie, routering, cachevoorwaarden en serviceniveaus gebruiken.
Een hypothetische prijsstijging van 30 keer zou de gecachte invoer onder het oude tarief naar $0,084 per miljoen tokens brengen.