Penurunan itu lebih ketara jika dilihat melalui ukuran keuntungan terlaras berbanding keuntungan bersih yang dilaporkan. Morningstar, yang memetik keputusan syarikat, melaporkan keuntungan bersih Xiaomi sebanyak RMB9.46 bilion, turun 20.5% tahun ke tahun, manakala keuntungan terlaras jatuh 42.6%.
Margin kasar kumpulan turut susut kepada 19.8%, berbanding 22.5% setahun sebelumnya. Kos komponen yang lebih tinggi dan persaingan sengit menjadi antara tekanan utama terhadap keuntungan.
Hasil telefon pintar turun 7.5% kepada RMB42.1 bilion. Xiaomi menghantar 31.2 juta telefon pintar, iaitu penurunan 26.5% tahun ke tahun, sebahagiannya selepas mengurangkan penghantaran model kelas pertengahan dan rendah. Permintaan yang lebih lemah ketika kos komponen meningkat turut menyumbang kepada kemerosotan itu.
Kesan terhadap margin amat ketara. Margin kasar telefon pintar jatuh kepada 8.5%, berbanding 11.5% setahun sebelumnya.
Xiaomi menaikkan harga dan mengalihkan campuran produknya ke arah peranti yang lebih mahal, namun langkah itu masih belum cukup untuk menampung kenaikan kos memori serta komponen lain. Harga jualan purata telefon pintar mencecah rekod RMB1,351, meningkat 25.9%, manakala telefon pintar premium membentuk 32.1% daripada jualan telefon Xiaomi di China.
Gabungan ini — harga purata lebih tinggi tetapi jumlah unit dan margin lebih rendah — menunjukkan strategi menaik taraf barisan produk membantu menampan kejatuhan hasil, bukannya memulihkan tekanan asas terhadap perniagaan telefon pintar. Laporan yang tersedia mengenal pasti kos memori yang tinggi sebagai faktor penting, tetapi tidak membuktikan secara berasingan sejauh mana kekurangan itu berpunca daripada keputusan peruntukan mana-mana pengeluar memori tertentu.
Segmen Kenderaan Elektrik Pintar, AI dan Inisiatif Baharu Lain menjana hasil RMB24.9 bilion pada suku kedua, meningkat 17.1% tahun ke tahun. Jumlah itu merangkumi RMB23.9 bilion daripada kenderaan elektrik pintar dan RMB1.0 bilion daripada perniagaan berkaitan lain, termasuk hasil AI yang dikaitkan dengan siri model bahasa besar Xiaomi MiMo.
Xiaomi menghantar 104,199 kenderaan sepanjang suku tersebut. Penghantaran terkumpul siri SU7 pula melepasi 500,000 unit, menurut ringkasan keputusan yang tersedia.
Namun, pertumbuhan itu hadir bersama kos pelaburan yang berterusan. Segmen berkenaan mencatat kerugian operasi RMB2.6 bilion dan margin kasar 19.2%. Oleh sebab segmen ini menggabungkan jualan kenderaan dengan AI dan inisiatif baharu lain, kerugian operasinya tidak wajar dianggap sebagai ukuran khusus bagi prestasi perniagaan perkakasan automotif semata-mata.
Xiaomi berkata tempoh tekanan paling buruk terhadap perniagaan telefon pintarnya telah berlalu dan menjangkakan kadar kenaikan harga memori akan menjadi lebih perlahan pada separuh kedua 2026.
Menurut laporan menjelang pengumuman keputusan, syarikat itu turut mengejar sasaran penghantaran 550,000 kenderaan bagi keseluruhan tahun. Barisan SUV SkyNomad, termasuk model N70 Max dan N90 Max, dijangka dilancarkan pada September. Pemfailan rasmi Xiaomi menyenaraikan harga prajualan masing-masing pada RMB259,900 dan RMB299,900.
Justeru, hala tuju Xiaomi bergantung pada dua perkara: sama ada tekanan kos memori menjadi sederhana sehingga margin telefon pintar dapat dipulihkan, dan sama ada pertumbuhan penghantaran EV boleh diterjemahkan kepada keuntungan yang mampan. Keputusan suku kedua menunjukkan skala perniagaan semakin besar, tetapi belum menunjukkan keuntungan operasi segmen baharu yang kukuh.
Penurunan itu lebih ketara jika dilihat melalui ukuran keuntungan terlaras berbanding keuntungan bersih yang dilaporkan. Morningstar, yang memetik keputusan syarikat, melaporkan keuntungan bersih Xiaomi sebanyak RMB9.46 bilion, turun 20.5% tahun ke tahun, manakala keuntungan terlaras jatuh 42.6%.
Margin kasar kumpulan turut susut kepada 19.8%, berbanding 22.5% setahun sebelumnya. Kos komponen yang lebih tinggi dan persaingan sengit menjadi antara tekanan utama terhadap keuntungan.
Hasil telefon pintar turun 7.5% kepada RMB42.1 bilion. Xiaomi menghantar 31.2 juta telefon pintar, iaitu penurunan 26.5% tahun ke tahun, sebahagiannya selepas mengurangkan penghantaran model kelas pertengahan dan rendah. Permintaan yang lebih lemah ketika kos komponen meningkat turut menyumbang kepada kemerosotan itu.
Kesan terhadap margin amat ketara. Margin kasar telefon pintar jatuh kepada 8.5%, berbanding 11.5% setahun sebelumnya.
Xiaomi menaikkan harga dan mengalihkan campuran produknya ke arah peranti yang lebih mahal, namun langkah itu masih belum cukup untuk menampung kenaikan kos memori serta komponen lain. Harga jualan purata telefon pintar mencecah rekod RMB1,351, meningkat 25.9%, manakala telefon pintar premium membentuk 32.1% daripada jualan telefon Xiaomi di China.
Gabungan ini — harga purata lebih tinggi tetapi jumlah unit dan margin lebih rendah — menunjukkan strategi menaik taraf barisan produk membantu menampan kejatuhan hasil, bukannya memulihkan tekanan asas terhadap perniagaan telefon pintar. Laporan yang tersedia mengenal pasti kos memori yang tinggi sebagai faktor penting, tetapi tidak membuktikan secara berasingan sejauh mana kekurangan itu berpunca daripada keputusan peruntukan mana-mana pengeluar memori tertentu.
Segmen Kenderaan Elektrik Pintar, AI dan Inisiatif Baharu Lain menjana hasil RMB24.9 bilion pada suku kedua, meningkat 17.1% tahun ke tahun. Jumlah itu merangkumi RMB23.9 bilion daripada kenderaan elektrik pintar dan RMB1.0 bilion daripada perniagaan berkaitan lain, termasuk hasil AI yang dikaitkan dengan siri model bahasa besar Xiaomi MiMo.
Xiaomi menghantar 104,199 kenderaan sepanjang suku tersebut. Penghantaran terkumpul siri SU7 pula melepasi 500,000 unit, menurut ringkasan keputusan yang tersedia.
Namun, pertumbuhan itu hadir bersama kos pelaburan yang berterusan. Segmen berkenaan mencatat kerugian operasi RMB2.6 bilion dan margin kasar 19.2%. Oleh sebab segmen ini menggabungkan jualan kenderaan dengan AI dan inisiatif baharu lain, kerugian operasinya tidak wajar dianggap sebagai ukuran khusus bagi prestasi perniagaan perkakasan automotif semata-mata.
Xiaomi berkata tempoh tekanan paling buruk terhadap perniagaan telefon pintarnya telah berlalu dan menjangkakan kadar kenaikan harga memori akan menjadi lebih perlahan pada separuh kedua 2026.
Menurut laporan menjelang pengumuman keputusan, syarikat itu turut mengejar sasaran penghantaran 550,000 kenderaan bagi keseluruhan tahun. Barisan SUV SkyNomad, termasuk model N70 Max dan N90 Max, dijangka dilancarkan pada September. Pemfailan rasmi Xiaomi menyenaraikan harga prajualan masing-masing pada RMB259,900 dan RMB299,900.
Justeru, hala tuju Xiaomi bergantung pada dua perkara: sama ada tekanan kos memori menjadi sederhana sehingga margin telefon pintar dapat dipulihkan, dan sama ada pertumbuhan penghantaran EV boleh diterjemahkan kepada keuntungan yang mampan. Keputusan suku kedua menunjukkan skala perniagaan semakin besar, tetapi belum menunjukkan keuntungan operasi segmen baharu yang kukuh.