Pusingan Seri C ini terdiri daripada $63 juta dalam bentuk ekuiti yang diterajui oleh GEF Capital Partners dan $30 juta dalam bentuk hutang . Kira-kira $5.5 juta daripada komponen ekuiti digunakan dalam urus niaga sekunder untuk membeli saham daripada pelabur benih yang dana mereka hampir tamat tempoh . Dana yang dikumpul akan digunakan untuk pengembangan armada, penambahan pusat perkhidmatan, perkongsian perusahaan yang lebih mendalam, dan pelancaran produk baharu .
Ketua Pegawai Eksekutif (CEO) dan pengasas bersama Yulu, Amit Gupta, menggambarkan pengumpulan dana ini sebagai 'permainan perbelanjaan modal' (capex), dengan berkata kepada The Hindu Business Line, "100 peratus daripada ini adalah untuk capex," sambil menegaskan bahawa syarikat itu sudah menguntungkan dari segi operasi dan tidak memerlukan dana yang besar untuk pemerolehan pelanggan .
Yulu mengendalikan model Mobiliti-sebagai-Perkhidmatan (MaaS), menawarkan motosikal elektrik dua roda melalui pelan langganan mingguan. Ini membolehkan pemandu penghantaran menyertai ekonomi gig tanpa perlu membeli kenderaan sendiri . Platform ini kini menguasai lebih daripada 750,000 penghantaran setiap hari dan mencatatkan kira-kira 2.6 juta kilometer sifar pelepasan setiap minggu . Armada aktif Yulu ketika ini adalah kira-kira 50,000 kenderaan, dengan Bajaj Auto sebagai pelabur strategik utama dan rakan pembuatan .
Tumpuan utama pengembangan Yulu adalah pelancaran Yulu Express, sebuah skuter elektrik bersaiz penuh dan berkapasiti tinggi yang direka untuk logistik e-dagang, teksi motosikal, dan penghantaran bungkusan ekspres . Kenderaan ini mula diperkenalkan pada awal tahun 2025, dengan kelajuan tertinggi 45 km/j dan jarak tempuh 140–150 km, dilengkapi dengan bateri litium-ion yang boleh ditukar ganti . Model baharu ini membawa Yulu melangkaui motosikal sewaan format kecil sedia ada ke dalam logistik dalam bandar yang lebih berat dan penghantaran batu terakhir, menyasarkan terus ledakan quick-commerce .
Yulu merancang untuk menggandakan armada aktifnya empat kali ganda daripada kira-kira 50,000 kepada 200,000 kenderaan elektrik dalam tempoh dua tahun . Syarikat itu juga akan memperluas kehadiran geografinya daripada 12 bandar sedia ada kepada kira-kira 20 bandar dalam tempoh 12 bulan akan datang, menggunakan kedua-dua model kendalian syarikat dan francais . Di Bengaluru sahaja, Yulu menyasarkan armada sebanyak 30,000–35,000 kenderaan menjelang FY27 .
Prestasi kewangan Yulu menunjukkan pertumbuhan hasil yang kukuh di samping pengurangan kerugian. Hasil operasi syarikat melonjak 98% tahun ke tahun kepada ₹237.4 crore (kira-kira RM1.4 bilion) dalam FY25, meningkat daripada ₹120 crore (kira-kira RM700 juta) dalam FY24 . Pendapatan sewa daripada kenderaan elektrik membentuk bahagian terbesar, menyumbang kira-kira ₹201 crore (kira-kira RM1.2 bilion), atau sekitar 85% daripada hasil operasi .
Kerugian bersih untuk FY25 ialah ₹126 crore (kira-kira RM754 juta), pengurangan 12% daripada ₹142.8 crore (kira-kira RM855 juta) dalam FY24 . Margin EBITDA syarikat bertambah baik dengan ketara daripada –80.11% dalam FY24 kepada –15.29% dalam FY25, dan Yulu telah mencatatkan keuntungan EBITDA sejak April 2025 . Ketua Pegawai Eksekutif, Amit Gupta, telah menyatakan bahawa syarikat itu menyasarkan untuk mencapai keuntungan bersih dalam FY27 dan mencapai untung selepas cukai (PAT) secara bulanan sebelum melaksanakan penyenaraian awam .
Platform quick-commerce di India—yang menghantar pelbagai barangan dari barangan runcit hingga telefon pintar dalam masa beberapa minit—telah mewujudkan permintaan besar untuk kenderaan penghantaran elektrik yang boleh dipercayai dan kos rendah. Yulu meletakkan dirinya sebagai penyedia armada EV khusus untuk platform ini, dengan skuter Yulu Express baharu yang direka khusus untuk keperluan logistik segmen ini . Syarikat itu melaporkan peningkatan hasil tujuh kali ganda antara FY23 dan FY26 dan menguasai purata bahagian armada lebih 35% di gudang gelap (dark stores) di kawasan operasinya menjelang akhir tahun 2025 .
Peningkatan keuntungan Yulu dan leveraj operasi dijangka akan menyokong persiapan untuk penyenaraian di pasaran awam, dengan Gupta menegaskan bahawa syarikat itu mahu menunjukkan keuntungan yang konsisten sebelum melaksanakan IPO .
Pusingan Seri C ini terdiri daripada $63 juta dalam bentuk ekuiti yang diterajui oleh GEF Capital Partners dan $30 juta dalam bentuk hutang . Kira-kira $5.5 juta daripada komponen ekuiti digunakan dalam urus niaga sekunder untuk membeli saham daripada pelabur benih yang dana mereka hampir tamat tempoh . Dana yang dikumpul akan digunakan untuk pengembangan armada, penambahan pusat perkhidmatan, perkongsian perusahaan yang lebih mendalam, dan pelancaran produk baharu .
Ketua Pegawai Eksekutif (CEO) dan pengasas bersama Yulu, Amit Gupta, menggambarkan pengumpulan dana ini sebagai 'permainan perbelanjaan modal' (capex), dengan berkata kepada The Hindu Business Line, "100 peratus daripada ini adalah untuk capex," sambil menegaskan bahawa syarikat itu sudah menguntungkan dari segi operasi dan tidak memerlukan dana yang besar untuk pemerolehan pelanggan .
Yulu mengendalikan model Mobiliti-sebagai-Perkhidmatan (MaaS), menawarkan motosikal elektrik dua roda melalui pelan langganan mingguan. Ini membolehkan pemandu penghantaran menyertai ekonomi gig tanpa perlu membeli kenderaan sendiri . Platform ini kini menguasai lebih daripada 750,000 penghantaran setiap hari dan mencatatkan kira-kira 2.6 juta kilometer sifar pelepasan setiap minggu . Armada aktif Yulu ketika ini adalah kira-kira 50,000 kenderaan, dengan Bajaj Auto sebagai pelabur strategik utama dan rakan pembuatan .
Tumpuan utama pengembangan Yulu adalah pelancaran Yulu Express, sebuah skuter elektrik bersaiz penuh dan berkapasiti tinggi yang direka untuk logistik e-dagang, teksi motosikal, dan penghantaran bungkusan ekspres . Kenderaan ini mula diperkenalkan pada awal tahun 2025, dengan kelajuan tertinggi 45 km/j dan jarak tempuh 140–150 km, dilengkapi dengan bateri litium-ion yang boleh ditukar ganti . Model baharu ini membawa Yulu melangkaui motosikal sewaan format kecil sedia ada ke dalam logistik dalam bandar yang lebih berat dan penghantaran batu terakhir, menyasarkan terus ledakan quick-commerce .
Yulu merancang untuk menggandakan armada aktifnya empat kali ganda daripada kira-kira 50,000 kepada 200,000 kenderaan elektrik dalam tempoh dua tahun . Syarikat itu juga akan memperluas kehadiran geografinya daripada 12 bandar sedia ada kepada kira-kira 20 bandar dalam tempoh 12 bulan akan datang, menggunakan kedua-dua model kendalian syarikat dan francais . Di Bengaluru sahaja, Yulu menyasarkan armada sebanyak 30,000–35,000 kenderaan menjelang FY27 .
Prestasi kewangan Yulu menunjukkan pertumbuhan hasil yang kukuh di samping pengurangan kerugian. Hasil operasi syarikat melonjak 98% tahun ke tahun kepada ₹237.4 crore (kira-kira RM1.4 bilion) dalam FY25, meningkat daripada ₹120 crore (kira-kira RM700 juta) dalam FY24 . Pendapatan sewa daripada kenderaan elektrik membentuk bahagian terbesar, menyumbang kira-kira ₹201 crore (kira-kira RM1.2 bilion), atau sekitar 85% daripada hasil operasi .
Kerugian bersih untuk FY25 ialah ₹126 crore (kira-kira RM754 juta), pengurangan 12% daripada ₹142.8 crore (kira-kira RM855 juta) dalam FY24 . Margin EBITDA syarikat bertambah baik dengan ketara daripada –80.11% dalam FY24 kepada –15.29% dalam FY25, dan Yulu telah mencatatkan keuntungan EBITDA sejak April 2025 . Ketua Pegawai Eksekutif, Amit Gupta, telah menyatakan bahawa syarikat itu menyasarkan untuk mencapai keuntungan bersih dalam FY27 dan mencapai untung selepas cukai (PAT) secara bulanan sebelum melaksanakan penyenaraian awam .
Platform quick-commerce di India—yang menghantar pelbagai barangan dari barangan runcit hingga telefon pintar dalam masa beberapa minit—telah mewujudkan permintaan besar untuk kenderaan penghantaran elektrik yang boleh dipercayai dan kos rendah. Yulu meletakkan dirinya sebagai penyedia armada EV khusus untuk platform ini, dengan skuter Yulu Express baharu yang direka khusus untuk keperluan logistik segmen ini . Syarikat itu melaporkan peningkatan hasil tujuh kali ganda antara FY23 dan FY26 dan menguasai purata bahagian armada lebih 35% di gudang gelap (dark stores) di kawasan operasinya menjelang akhir tahun 2025 .
Peningkatan keuntungan Yulu dan leveraj operasi dijangka akan menyokong persiapan untuk penyenaraian di pasaran awam, dengan Gupta menegaskan bahawa syarikat itu mahu menunjukkan keuntungan yang konsisten sebelum melaksanakan IPO .