Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu. Lebih 1.67 juta BEV didaftarkan dalam panel itu dari Januari hingga Ogos, meningkat 33.1% daripada tempoh sama pada 2025.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-5.6 TerraImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did the August 2026 data from E-Mobility Europe, New Automotive, and Fier Automotive reveal about the rise of battery-electric vehicles. Article summary: The August data showed that battery-electric vehicles (BEVs) had moved decisively into the European new-car mainstream: 202,833 BEVs were registered across 16 tracked markets, up 54.2% year on year, for a record 30.5% of. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
Kenderaan elektrik bateri, atau BEV (battery-electric vehicle), mencatat pencapaian baharu di Eropah pada Ogos 2026. Sebanyak 202,833 kereta elektrik penuh didaftarkan di 16 pasaran yang dipantau, meningkat 54.2% berbanding Ogos tahun sebelumnya. BEV menguasai 30.5% daripada semua pendaftaran kereta baharu dalam panel tersebut — hampir satu daripada setiap tiga kereta baharu. 1
Ini memberi isyarat bahawa kereta elektrik penuh semakin menjadi pilihan arus perdana dalam pasaran kereta baharu di negara-negara yang diliputi. Namun, angka itu perlu dibaca dengan tepat: ia merujuk kepada panel 16 pasaran, bukannya pengiraan bahagian pasaran rasmi bagi seluruh Eropah atau Kesatuan Eropah (EU). Panel berkenaan mewakili kira-kira 90% pasaran kereta baharu gabungan EU dan Persatuan Perdagangan Bebas Eropah (EFTA). 20
Bahagian 30.5% pada Ogos adalah lebih tinggi daripada unjuran setahun penuh yang dipetik Reuters. Transport & Environment mengunjurkan BEV meraih 23% pasaran EU pada 2026, manakala Rho Motion menganggarkan sekitar 21% bagi Eropah. 1
Perbandingan ini ada batasnya: prestasi bagi satu bulan tidak sama dengan keputusan sepanjang tahun, dan panel 16 pasaran juga tidak serupa sepenuhnya dengan EU atau Eropah secara keseluruhan. Namun, bahagian bulanan 30.5% itu jelas berada jauh di hadapan penanda aras unjuran tersebut ketika itu. Reuters turut melaporkan bahawa jualan BEV sahaja telah melepasi ramalan yang turut memasukkan pasaran lebih luas kenderaan hibrid plug-in. 1
Dua pasaran automotif terbesar Eropah menjadi penyumbang penting kepada lonjakan Ogos:
Angka ini penting kerana kadar yang tinggi di pasaran kecil menunjukkan potensi peralihan, manakala Jerman dan Perancis membuktikan permintaan kereta elektrik boleh berkembang pada skala besar dalam pasaran nasional utama.
Beberapa negara sudah jauh mengatasi purata panel 30.5% pada Ogos:
| Pasaran | Bahagian BEV daripada pendaftaran kereta baharu |
|---|---|
| Norway | 98.7% |
| Denmark | 85.9% |
| Finland | 52.3% |
| Belanda | 48.9% |
| Belgium | 46.2% |
| Portugal | 36.1% |
Sumber: Data Ogos 2026 yang dilaporkan Reuters. 1
Norway dan Denmark paling jelas memperlihatkan keadaan apabila BEV menjadi pilihan lazim bagi pembeli kereta baharu. Finland, Belanda dan Belgium pula mencatat bahagian melebihi 40%, sementara Portugal mengatasi purata panel. Jurang antara negara menunjukkan peralihan kepada kenderaan elektrik di Eropah bergerak pada kelajuan yang berbeza-beza, bukan dalam satu rentak seragam.
Panel ini meliputi Belgium, Czechia, Denmark, Finland, Perancis, Jerman, Itali, Ireland, Luxembourg, Belanda, Norway, Poland, Portugal, Sepanyol, Sweden dan Switzerland. E-Mobility Europe dan New Automotive menyatakan kumpulan ini merangkumi kira-kira 90% pasaran kereta baharu gabungan EU dan EFTA. 20
Liputan itu menjadikan panel ini petunjuk yang berguna tentang arah pasaran serantau. Namun, angka utama tersebut tidak wajar ditafsirkan sebagai bahagian BEV bagi setiap negara di Eropah, EU sahaja atau keseluruhan benua termasuk semua pasaran.
Data Ogos menunjukkan pasaran kereta elektrik penuh Eropah memecut lebih pantas daripada jangkaan. Persoalan jangka panjangnya ialah sama ada kadar itu boleh dikekalkan.
E-Mobility Europe menekankan keperluan pelaksanaan yang konsisten serta kerjasama antara kerajaan dan pengeluar kereta untuk mengekalkan permintaan dan memperluas penggunaan. Matlamatnya ialah mengekalkan kepimpinan Eropah dalam mobiliti elektrik. 1 Momentum semasa adalah kukuh, tetapi kesinambungannya bergantung pada sejauh mana ekosistem dapat menyokong peralihan daripada minat terhadap kereta elektrik kepada penggunaan yang lebih meluas.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu.
Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu. Lebih 1.67 juta BEV didaftarkan dalam panel itu dari Januari hingga Ogos, meningkat 33.1% daripada tempoh sama pada 2025.
Jerman dan Perancis menyumbang jumlah besar, manakala Norway, Denmark, Finland, Belanda, Belgium dan Portugal mencatat bahagian BEV yang sangat tinggi.
Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu. Lebih 1.67 juta BEV didaftarkan dalam panel itu dari Januari hingga Ogos, meningkat 33.1% daripada tempoh sama pada 2025.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-5.6 TerraImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did the August 2026 data from E-Mobility Europe, New Automotive, and Fier Automotive reveal about the rise of battery-electric vehicles. Article summary: The August data showed that battery-electric vehicles (BEVs) had moved decisively into the European new-car mainstream: 202,833 BEVs were registered across 16 tracked markets, up 54.2% year on year, for a record 30.5% of. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
Kenderaan elektrik bateri, atau BEV (battery-electric vehicle), mencatat pencapaian baharu di Eropah pada Ogos 2026. Sebanyak 202,833 kereta elektrik penuh didaftarkan di 16 pasaran yang dipantau, meningkat 54.2% berbanding Ogos tahun sebelumnya. BEV menguasai 30.5% daripada semua pendaftaran kereta baharu dalam panel tersebut — hampir satu daripada setiap tiga kereta baharu. 1
Ini memberi isyarat bahawa kereta elektrik penuh semakin menjadi pilihan arus perdana dalam pasaran kereta baharu di negara-negara yang diliputi. Namun, angka itu perlu dibaca dengan tepat: ia merujuk kepada panel 16 pasaran, bukannya pengiraan bahagian pasaran rasmi bagi seluruh Eropah atau Kesatuan Eropah (EU). Panel berkenaan mewakili kira-kira 90% pasaran kereta baharu gabungan EU dan Persatuan Perdagangan Bebas Eropah (EFTA). 20
Bahagian 30.5% pada Ogos adalah lebih tinggi daripada unjuran setahun penuh yang dipetik Reuters. Transport & Environment mengunjurkan BEV meraih 23% pasaran EU pada 2026, manakala Rho Motion menganggarkan sekitar 21% bagi Eropah. 1
Perbandingan ini ada batasnya: prestasi bagi satu bulan tidak sama dengan keputusan sepanjang tahun, dan panel 16 pasaran juga tidak serupa sepenuhnya dengan EU atau Eropah secara keseluruhan. Namun, bahagian bulanan 30.5% itu jelas berada jauh di hadapan penanda aras unjuran tersebut ketika itu. Reuters turut melaporkan bahawa jualan BEV sahaja telah melepasi ramalan yang turut memasukkan pasaran lebih luas kenderaan hibrid plug-in. 1
Dua pasaran automotif terbesar Eropah menjadi penyumbang penting kepada lonjakan Ogos:
Angka ini penting kerana kadar yang tinggi di pasaran kecil menunjukkan potensi peralihan, manakala Jerman dan Perancis membuktikan permintaan kereta elektrik boleh berkembang pada skala besar dalam pasaran nasional utama.
Beberapa negara sudah jauh mengatasi purata panel 30.5% pada Ogos:
| Pasaran | Bahagian BEV daripada pendaftaran kereta baharu |
|---|---|
| Norway | 98.7% |
| Denmark | 85.9% |
| Finland | 52.3% |
| Belanda | 48.9% |
| Belgium | 46.2% |
| Portugal | 36.1% |
Sumber: Data Ogos 2026 yang dilaporkan Reuters. 1
Norway dan Denmark paling jelas memperlihatkan keadaan apabila BEV menjadi pilihan lazim bagi pembeli kereta baharu. Finland, Belanda dan Belgium pula mencatat bahagian melebihi 40%, sementara Portugal mengatasi purata panel. Jurang antara negara menunjukkan peralihan kepada kenderaan elektrik di Eropah bergerak pada kelajuan yang berbeza-beza, bukan dalam satu rentak seragam.
Panel ini meliputi Belgium, Czechia, Denmark, Finland, Perancis, Jerman, Itali, Ireland, Luxembourg, Belanda, Norway, Poland, Portugal, Sepanyol, Sweden dan Switzerland. E-Mobility Europe dan New Automotive menyatakan kumpulan ini merangkumi kira-kira 90% pasaran kereta baharu gabungan EU dan EFTA. 20
Liputan itu menjadikan panel ini petunjuk yang berguna tentang arah pasaran serantau. Namun, angka utama tersebut tidak wajar ditafsirkan sebagai bahagian BEV bagi setiap negara di Eropah, EU sahaja atau keseluruhan benua termasuk semua pasaran.
Data Ogos menunjukkan pasaran kereta elektrik penuh Eropah memecut lebih pantas daripada jangkaan. Persoalan jangka panjangnya ialah sama ada kadar itu boleh dikekalkan.
E-Mobility Europe menekankan keperluan pelaksanaan yang konsisten serta kerjasama antara kerajaan dan pengeluar kereta untuk mengekalkan permintaan dan memperluas penggunaan. Matlamatnya ialah mengekalkan kepimpinan Eropah dalam mobiliti elektrik. 1 Momentum semasa adalah kukuh, tetapi kesinambungannya bergantung pada sejauh mana ekosistem dapat menyokong peralihan daripada minat terhadap kereta elektrik kepada penggunaan yang lebih meluas.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu.
Kenderaan elektrik bateri (BEV) mencatat rekod 30.5% daripada pendaftaran kereta baharu di 16 pasaran Eropah pada Ogos 2026, bersamaan 202,833 unit dan peningkatan 54.2% berbanding setahun lalu. Lebih 1.67 juta BEV didaftarkan dalam panel itu dari Januari hingga Ogos, meningkat 33.1% daripada tempoh sama pada 2025.
Jerman dan Perancis menyumbang jumlah besar, manakala Norway, Denmark, Finland, Belanda, Belgium dan Portugal mencatat bahagian BEV yang sangat tinggi.