Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion. Asia Pasifik meningkat 10% selepas pelarasan mata wang, dibantu permintaan untuk kasut gaya rendah seperti Speedcat.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-6 LunaImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma mencatat satu lagi suku tahun dengan jualan lebih rendah berbanding setahun lalu, tetapi hasilnya sedikit mengatasi jangkaan penganalisis. Angka itu belum menandakan pemulihan jualan sepenuhnya: syarikat masih mengalami kerugian operasi. Namun, pengurangan inventori dan aliran tunai yang bertambah baik memberi pelabur beberapa petunjuk bahawa usaha membaik pulih perniagaan sedang berjalan. 1
4
21
Bagi suku ketiga 2026, yang berakhir pada 30 September, Puma melaporkan jualan sebanyak €1,776.2 juta. Nilai itu turun 5% berbanding tahun sebelumnya, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang. Perbezaan tersebut bermakna pergerakan mata wang membantu mengecilkan penurunan jualan yang dilaporkan. Hasil Puma sedikit melebihi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion; pihak pengurusan pula menyifatkan prestasi suku itu sebagai selaras dengan jangkaannya dan lebih baik berbanding suku sebelumnya. 1
3
4
Langkah Puma mengurangkan perniagaan yang kurang menguntungkan dan membersihkan stok, termasuk mengurangkan jualan melalui peruncit pasaran umum yang banyak bergantung pada diskaun, turut menekan jualan jangka pendek. Pada masa sama, permintaan yang lebih lemah di Amerika Utara dan Eropah, Timur Tengah dan Afrika (EMEA) membebankan prestasi keseluruhan. 3
10
18
Asia Pasifik menjadi wilayah yang paling menyerlah: jualan meningkat 10% selepas pelarasan mata wang kepada €394.6 juta. Puma menyebut permintaan berterusan untuk kasut berprofil rendah, khususnya rangkaian Speedcat, sebagai salah satu sokongan kepada prestasi di rantau itu. Sebaliknya, syarikat mengaitkan kemerosotan jualan keseluruhan dengan permintaan lebih lemah di Amerika Utara dan EMEA serta langkah penstrukturan semula perniagaan. 3
12
13
Pertumbuhan Speedcat di Asia tidak cukup untuk mengimbangi kelemahan merentas bahagian produk. Jualan kasut turun 5.1% selepas pelarasan mata wang kepada €1,010.9 juta. Jualan pakaian merosot 9.4% kepada €557.1 juta, manakala aksesori turun 3.2%. 13
Margin keuntungan kasar Puma meningkat kira-kira 4.2 mata peratusan kepada 49.5%. Syarikat mengaitkan peningkatan itu dengan kos perolehan yang lebih rendah, kesan bayaran balik tarif, campuran saluran jualan dan pergerakan mata wang. 2
7
Namun, peningkatan margin kasar tidak menghasilkan keuntungan operasi. Puma melaporkan kerugian EBIT sebanyak €11.4 juta, berbanding keuntungan €16.2 juta setahun sebelumnya. Angka itu sedikit lebih buruk daripada ramalan purata penganalisis yang menjangkakan kerugian sekitar €10 juta. 6
8
Kerugian tersebut berlaku walaupun EBIT suku itu merangkumi manfaat €29.8 juta daripada bayaran balik tarif AS. Ia turut merangkumi kos sekali sahaja €11.7 juta berkaitan program kecekapan kos. Dengan kata lain, bantuan daripada bayaran balik tarif dan margin kasar yang lebih tinggi belum memadai untuk menampung tekanan pada operasi. 7
10
Inventori Puma turun 24.3% berbanding tahun sebelumnya kepada €1,608.9 juta, terutamanya hasil pembelian stok yang lebih rendah. Pihak pengurusan menjangkakan tahap inventori akan kembali normal menjelang akhir tahun. 1
14
Aliran tunai bebas pula meningkat kepada €92 juta, berbanding aliran keluar €43 juta pada suku ketiga 2025. Puma mengaitkan perubahan itu dengan pengurusan modal kerja yang lebih baik, pembayaran cukai yang lebih rendah dan perbelanjaan modal yang menurun. 12
13
21
Kedua-dua angka itu membantu menjelaskan reaksi pelabur: laporan pasaran menyebut saham Puma meningkat kira-kira 7% selepas keputusan diumumkan. Kenaikan itu berlaku walaupun EBIT negatif, ketika perhatian pelabur tertumpu pada jualan yang sedikit melebihi ramalan serta kemajuan mengurangkan inventori. 1
Puma kini menjangkakan kerugian operasi setahun penuh 2026 sebanyak €80 juta hingga €130 juta, berbanding julat terdahulu €50 juta hingga €150 juta. Julat baharu itu lebih sempit, tetapi titik tengahnya berubah sedikit ke arah yang lebih buruk—daripada kerugian €100 juta kepada €105 juta. 6
19
Syarikat mengekalkan ramalan jualan setahun penuh yang menunjukkan kemerosotan pada kadar rendah hingga sederhana satu digit selepas pelarasan mata wang. Ia juga merancang perbelanjaan modal kurang daripada €150 juta. 12
Anta Sports menjadi pemegang saham terbesar Puma pada Oktober. Ketua Pegawai Eksekutif Arthur Hoeld berkata kedua-dua syarikat akan menentukan model perniagaan Puma pada masa depan bersama-sama, sementara kuasa membuat keputusan kekal pada lembaga pengurusan Puma. Anta mengendalikan jenamanya melalui kedai sendiri dan jualan dalam talian; Puma pula sedang berbincang tentang kemungkinan perubahan pada model operasinya di China. 3
17
Rakan niaga borong di China dilaporkan menjadi lebih berhati-hati selepas pengumuman penglibatan Anta, dan prestasi borong yang lebih lemah mengimbangi sebahagian pertumbuhan saluran jualan langsung kepada pengguna. Namun, perbincangan mengenai model China itu belum menjadi pengumuman tentang aturan operasi yang telah dimuktamadkan. 20
Bagi Hoeld, usaha mengurangkan inventori dan diskaun berlebihan ialah sebahagian daripada strategi memulihkan kedudukan jenama, walaupun langkah itu boleh mengehadkan jualan dalam jangka pendek. Kerjasama dengan Anta membuka ruang untuk menilai model perniagaan di China, tetapi bahan yang tersedia tidak membuktikan dengan tepat bagaimana perubahan itu akan mempengaruhi persaingan Puma dengan Adidas dan Nike. 10
17
Puma menjangkakan pemulihan kepada pertumbuhan secara beransur-ansur pada 2027, tetapi belum memberikan sasaran angka untuk jualan atau keuntungan tahun itu. Maka, jangkaan stok kembali normal tidak patut dianggap sebagai komitmen bahawa jualan atau keuntungan akan meningkat pada kadar tertentu. 4
Sebelum keputusan suku ketiga diumumkan, Jefferies menurunkan sasaran harga Puma daripada €27.50 kepada €23.50 dan mengekalkan penarafan “Hold”. Pandangan itu dikeluarkan sebelum keputusan 30 Oktober, jadi ia bukan penilaian Jefferies terhadap keputusan tersebut. Deutsche Bank pula dilaporkan berkata usaha pemulihan Puma masih mengikut landasan, tetapi bahan yang tersedia tidak memberikan penilaian khusus bank itu tentang sasaran inventori atau prospek jangka sederhana selepas keputusan diumumkan. 22
Gambaran keseluruhannya bercampur: Puma menunjukkan kemajuan nyata dalam mengurangkan stok, meningkatkan margin kasar dan memulihkan aliran tunai bebas. Namun, jualan masih menyusut, syarikat mencatat kerugian operasi dan hala tuju selepas 2026 belum disokong sasaran angka yang terperinci. 4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion.
Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion. Asia Pasifik meningkat 10% selepas pelarasan mata wang, dibantu permintaan untuk kasut gaya rendah seperti Speedcat.
Margin kasar naik kira kira 4.2 mata peratusan kepada 49.5%, tetapi EBIT bertukar menjadi kerugian €11.4 juta walaupun termasuk bayaran balik tarif AS sebanyak €29.8 juta.
Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion. Asia Pasifik meningkat 10% selepas pelarasan mata wang, dibantu permintaan untuk kasut gaya rendah seperti Speedcat.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-6 LunaImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma mencatat satu lagi suku tahun dengan jualan lebih rendah berbanding setahun lalu, tetapi hasilnya sedikit mengatasi jangkaan penganalisis. Angka itu belum menandakan pemulihan jualan sepenuhnya: syarikat masih mengalami kerugian operasi. Namun, pengurangan inventori dan aliran tunai yang bertambah baik memberi pelabur beberapa petunjuk bahawa usaha membaik pulih perniagaan sedang berjalan. 1
4
21
Bagi suku ketiga 2026, yang berakhir pada 30 September, Puma melaporkan jualan sebanyak €1,776.2 juta. Nilai itu turun 5% berbanding tahun sebelumnya, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang. Perbezaan tersebut bermakna pergerakan mata wang membantu mengecilkan penurunan jualan yang dilaporkan. Hasil Puma sedikit melebihi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion; pihak pengurusan pula menyifatkan prestasi suku itu sebagai selaras dengan jangkaannya dan lebih baik berbanding suku sebelumnya. 1
3
4
Langkah Puma mengurangkan perniagaan yang kurang menguntungkan dan membersihkan stok, termasuk mengurangkan jualan melalui peruncit pasaran umum yang banyak bergantung pada diskaun, turut menekan jualan jangka pendek. Pada masa sama, permintaan yang lebih lemah di Amerika Utara dan Eropah, Timur Tengah dan Afrika (EMEA) membebankan prestasi keseluruhan. 3
10
18
Asia Pasifik menjadi wilayah yang paling menyerlah: jualan meningkat 10% selepas pelarasan mata wang kepada €394.6 juta. Puma menyebut permintaan berterusan untuk kasut berprofil rendah, khususnya rangkaian Speedcat, sebagai salah satu sokongan kepada prestasi di rantau itu. Sebaliknya, syarikat mengaitkan kemerosotan jualan keseluruhan dengan permintaan lebih lemah di Amerika Utara dan EMEA serta langkah penstrukturan semula perniagaan. 3
12
13
Pertumbuhan Speedcat di Asia tidak cukup untuk mengimbangi kelemahan merentas bahagian produk. Jualan kasut turun 5.1% selepas pelarasan mata wang kepada €1,010.9 juta. Jualan pakaian merosot 9.4% kepada €557.1 juta, manakala aksesori turun 3.2%. 13
Margin keuntungan kasar Puma meningkat kira-kira 4.2 mata peratusan kepada 49.5%. Syarikat mengaitkan peningkatan itu dengan kos perolehan yang lebih rendah, kesan bayaran balik tarif, campuran saluran jualan dan pergerakan mata wang. 2
7
Namun, peningkatan margin kasar tidak menghasilkan keuntungan operasi. Puma melaporkan kerugian EBIT sebanyak €11.4 juta, berbanding keuntungan €16.2 juta setahun sebelumnya. Angka itu sedikit lebih buruk daripada ramalan purata penganalisis yang menjangkakan kerugian sekitar €10 juta. 6
8
Kerugian tersebut berlaku walaupun EBIT suku itu merangkumi manfaat €29.8 juta daripada bayaran balik tarif AS. Ia turut merangkumi kos sekali sahaja €11.7 juta berkaitan program kecekapan kos. Dengan kata lain, bantuan daripada bayaran balik tarif dan margin kasar yang lebih tinggi belum memadai untuk menampung tekanan pada operasi. 7
10
Inventori Puma turun 24.3% berbanding tahun sebelumnya kepada €1,608.9 juta, terutamanya hasil pembelian stok yang lebih rendah. Pihak pengurusan menjangkakan tahap inventori akan kembali normal menjelang akhir tahun. 1
14
Aliran tunai bebas pula meningkat kepada €92 juta, berbanding aliran keluar €43 juta pada suku ketiga 2025. Puma mengaitkan perubahan itu dengan pengurusan modal kerja yang lebih baik, pembayaran cukai yang lebih rendah dan perbelanjaan modal yang menurun. 12
13
21
Kedua-dua angka itu membantu menjelaskan reaksi pelabur: laporan pasaran menyebut saham Puma meningkat kira-kira 7% selepas keputusan diumumkan. Kenaikan itu berlaku walaupun EBIT negatif, ketika perhatian pelabur tertumpu pada jualan yang sedikit melebihi ramalan serta kemajuan mengurangkan inventori. 1
Puma kini menjangkakan kerugian operasi setahun penuh 2026 sebanyak €80 juta hingga €130 juta, berbanding julat terdahulu €50 juta hingga €150 juta. Julat baharu itu lebih sempit, tetapi titik tengahnya berubah sedikit ke arah yang lebih buruk—daripada kerugian €100 juta kepada €105 juta. 6
19
Syarikat mengekalkan ramalan jualan setahun penuh yang menunjukkan kemerosotan pada kadar rendah hingga sederhana satu digit selepas pelarasan mata wang. Ia juga merancang perbelanjaan modal kurang daripada €150 juta. 12
Anta Sports menjadi pemegang saham terbesar Puma pada Oktober. Ketua Pegawai Eksekutif Arthur Hoeld berkata kedua-dua syarikat akan menentukan model perniagaan Puma pada masa depan bersama-sama, sementara kuasa membuat keputusan kekal pada lembaga pengurusan Puma. Anta mengendalikan jenamanya melalui kedai sendiri dan jualan dalam talian; Puma pula sedang berbincang tentang kemungkinan perubahan pada model operasinya di China. 3
17
Rakan niaga borong di China dilaporkan menjadi lebih berhati-hati selepas pengumuman penglibatan Anta, dan prestasi borong yang lebih lemah mengimbangi sebahagian pertumbuhan saluran jualan langsung kepada pengguna. Namun, perbincangan mengenai model China itu belum menjadi pengumuman tentang aturan operasi yang telah dimuktamadkan. 20
Bagi Hoeld, usaha mengurangkan inventori dan diskaun berlebihan ialah sebahagian daripada strategi memulihkan kedudukan jenama, walaupun langkah itu boleh mengehadkan jualan dalam jangka pendek. Kerjasama dengan Anta membuka ruang untuk menilai model perniagaan di China, tetapi bahan yang tersedia tidak membuktikan dengan tepat bagaimana perubahan itu akan mempengaruhi persaingan Puma dengan Adidas dan Nike. 10
17
Puma menjangkakan pemulihan kepada pertumbuhan secara beransur-ansur pada 2027, tetapi belum memberikan sasaran angka untuk jualan atau keuntungan tahun itu. Maka, jangkaan stok kembali normal tidak patut dianggap sebagai komitmen bahawa jualan atau keuntungan akan meningkat pada kadar tertentu. 4
Sebelum keputusan suku ketiga diumumkan, Jefferies menurunkan sasaran harga Puma daripada €27.50 kepada €23.50 dan mengekalkan penarafan “Hold”. Pandangan itu dikeluarkan sebelum keputusan 30 Oktober, jadi ia bukan penilaian Jefferies terhadap keputusan tersebut. Deutsche Bank pula dilaporkan berkata usaha pemulihan Puma masih mengikut landasan, tetapi bahan yang tersedia tidak memberikan penilaian khusus bank itu tentang sasaran inventori atau prospek jangka sederhana selepas keputusan diumumkan. 22
Gambaran keseluruhannya bercampur: Puma menunjukkan kemajuan nyata dalam mengurangkan stok, meningkatkan margin kasar dan memulihkan aliran tunai bebas. Namun, jualan masih menyusut, syarikat mencatat kerugian operasi dan hala tuju selepas 2026 belum disokong sasaran angka yang terperinci. 4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion.
Jualan suku ketiga Puma turun 5% kepada €1.776 bilion, atau 6.3% selepas pelarasan mata wang, tetapi sedikit melepasi ramalan purata penganalisis sekitar €1.75 bilion. Asia Pasifik meningkat 10% selepas pelarasan mata wang, dibantu permintaan untuk kasut gaya rendah seperti Speedcat.
Margin kasar naik kira kira 4.2 mata peratusan kepada 49.5%, tetapi EBIT bertukar menjadi kerugian €11.4 juta walaupun termasuk bayaran balik tarif AS sebanyak €29.8 juta.