| Tempoh | Penghantaran | Perubahan Tahunan | Perubahan Suku |
|---|---|---|---|
| Q2 2026 (konsensus Tesla IR) | ~406,024 | +5.7% vs Q2 2025 | Tidak ditetapkan dalam sumber yang disediakan |
| Q2 2025 (sebenar) | 384,122 | — | — |
| Q1 2026 (sebenar) | 358,023 | +6.3% tahun ke tahun | +13.4% suku ke suku |
Konsensus Q2 2026 menunjukkan pemulihan sederhana tahun ke tahun berbanding Q2 2025, namun sumber tidak menyokong pengiraan perubahan suku ke suku untuk tempoh tersebut .
Sumber yang disediakan menyokong bahawa BYD menghantar 557,090 kenderaan elektrik sepenuhnya (BEV) pada suku kedua 2026, menurut angka yang dikumpulkan oleh Bloomberg — jurang lebih daripada 160,000 unit berbanding unjuran Tesla . Angka ini merangkumi hanya model elektrik BYD, perbandingan terus dengan Tesla yang hanya menjual kenderaan bateri-elektrik . Jumlah jualan global BYD pada Jun 2026 meningkat 5.5% tahun ke tahun kepada 403,472 kenderaan, dibantu oleh lonjakan eksport yang mengimbangi permintaan lemah di China .
Pendaftaran Tesla di pasaran Eropah melonjak pada Mei 2026, dengan Reuters menggambarkan peningkatan ini sebagai sebahagian daripada pemulihan berterusan jualan Tesla di Eropah . Data terkini menunjukkan pendaftaran Tesla di Eropah meningkat 57% dalam lima bulan pertama 2026 berbanding tempoh sama tahun lalu . Jerman, pasaran kereta terbesar Eropah, menyaksikan pendaftaran BEV melonjak 39.3% tahun ke tahun pada Mei 2026, dengan bahagian pasaran sekitar 25% .
Insentif EV Jerman: Kerajaan Jerman memperkenalkan semula program subsidi EV bernilai €3 bilion yang bermula 1 Januari 2026, menyasarkan isi rumah berpendapatan rendah dan sederhana . Program ini terbuka kepada semua pengeluar, termasuk jenama China . Tesla turut menawarkan pembiayaan 0% di Jerman bersama-sama insentif kerajaan, memberikan penjimatan sehingga €9,000 kepada pembeli .
Sumber yang disediakan tidak menetapkan status semasa kredit cukai EV persekutuan AS atau anggaran penghantaran serantau Q2 Tesla di AS. Walau bagaimanapun, Barclays mengunjurkan penghantaran AS sekitar 105,000 unit — secara relatifnya mendatar suku ke suku tetapi menurun tahun ke tahun disebabkan oleh kesan tamatnya kredit cukai EV .
Barclays menyebut pemulihan sektor EV China sebagai salah satu faktor kenaikan unjuran penghantaran Tesla Q2 . Walau bagaimanapun, data BYD menunjukkan permintaan lemah di China, dengan pertumbuhan eksport membantu mengimbangi kelemahan tersebut . Jurang 46 mata antara borong dan runcit di China — eksport Giga Shanghai menjejaskan permintaan domestik — turut disebut, namun sumber tidak menyokong angka khusus untuk Q2 .
Bukti tidak mencukupi dalam sumber yang diperoleh mengenai status semasa proses kelulusan peraturan Full Self-Driving (FSD) Tesla di Eropah. Sumber yang disediakan tidak mengandungi butiran khusus mengenai keputusan peraturan Eropah, kelulusan, atau penolakan berkaitan penggunaan FSD Tesla. Ini kekal sebagai pembolehubah terbuka yang memerlukan penyelidikan lanjut ke dalam pihak berkuasa kelulusan jenis kenderaan nasional Eropah dan peraturan UNECE yang mentadbir sistem bantuan pemandu termaju di EU.
Q2 2026 Tesla dijangka menjadi suku pemulihan sederhana, dengan konsensus sekitar 406,000 penghantaran dan pertumbuhan tahun ke tahun sebanyak 5.7% berbanding Q2 2025 . Pemulihan Eropah kelihatan sebagai angin ekor terdekat yang paling jelas, dengan pendaftaran Tesla meningkat di beberapa pasaran Eropah dan Barclays menyebut Eropah sebagai sebab utama kenaikan unjuran Q2 . Insentif EV baharu Jerman juga mungkin menyokong permintaan, walaupun program ini terbuka kepada jenama China . BYD terus mendominasi dengan 557,090 BEV pada Q2 2026, meninggalkan Tesla dalam kedudukan mengejar . Gambaran peraturan FSD di Eropah kekal sebagai pembolehubah yang tidak dapat diselesaikan dan tidak diperincikan dalam bukti yang ada.
| Tempoh | Penghantaran | Perubahan Tahunan | Perubahan Suku |
|---|---|---|---|
| Q2 2026 (konsensus Tesla IR) | ~406,024 | +5.7% vs Q2 2025 | Tidak ditetapkan dalam sumber yang disediakan |
| Q2 2025 (sebenar) | 384,122 | — | — |
| Q1 2026 (sebenar) | 358,023 | +6.3% tahun ke tahun | +13.4% suku ke suku |
Konsensus Q2 2026 menunjukkan pemulihan sederhana tahun ke tahun berbanding Q2 2025, namun sumber tidak menyokong pengiraan perubahan suku ke suku untuk tempoh tersebut .
Sumber yang disediakan menyokong bahawa BYD menghantar 557,090 kenderaan elektrik sepenuhnya (BEV) pada suku kedua 2026, menurut angka yang dikumpulkan oleh Bloomberg — jurang lebih daripada 160,000 unit berbanding unjuran Tesla . Angka ini merangkumi hanya model elektrik BYD, perbandingan terus dengan Tesla yang hanya menjual kenderaan bateri-elektrik . Jumlah jualan global BYD pada Jun 2026 meningkat 5.5% tahun ke tahun kepada 403,472 kenderaan, dibantu oleh lonjakan eksport yang mengimbangi permintaan lemah di China .
Pendaftaran Tesla di pasaran Eropah melonjak pada Mei 2026, dengan Reuters menggambarkan peningkatan ini sebagai sebahagian daripada pemulihan berterusan jualan Tesla di Eropah . Data terkini menunjukkan pendaftaran Tesla di Eropah meningkat 57% dalam lima bulan pertama 2026 berbanding tempoh sama tahun lalu . Jerman, pasaran kereta terbesar Eropah, menyaksikan pendaftaran BEV melonjak 39.3% tahun ke tahun pada Mei 2026, dengan bahagian pasaran sekitar 25% .
Insentif EV Jerman: Kerajaan Jerman memperkenalkan semula program subsidi EV bernilai €3 bilion yang bermula 1 Januari 2026, menyasarkan isi rumah berpendapatan rendah dan sederhana . Program ini terbuka kepada semua pengeluar, termasuk jenama China . Tesla turut menawarkan pembiayaan 0% di Jerman bersama-sama insentif kerajaan, memberikan penjimatan sehingga €9,000 kepada pembeli .
Sumber yang disediakan tidak menetapkan status semasa kredit cukai EV persekutuan AS atau anggaran penghantaran serantau Q2 Tesla di AS. Walau bagaimanapun, Barclays mengunjurkan penghantaran AS sekitar 105,000 unit — secara relatifnya mendatar suku ke suku tetapi menurun tahun ke tahun disebabkan oleh kesan tamatnya kredit cukai EV .
Barclays menyebut pemulihan sektor EV China sebagai salah satu faktor kenaikan unjuran penghantaran Tesla Q2 . Walau bagaimanapun, data BYD menunjukkan permintaan lemah di China, dengan pertumbuhan eksport membantu mengimbangi kelemahan tersebut . Jurang 46 mata antara borong dan runcit di China — eksport Giga Shanghai menjejaskan permintaan domestik — turut disebut, namun sumber tidak menyokong angka khusus untuk Q2 .
Bukti tidak mencukupi dalam sumber yang diperoleh mengenai status semasa proses kelulusan peraturan Full Self-Driving (FSD) Tesla di Eropah. Sumber yang disediakan tidak mengandungi butiran khusus mengenai keputusan peraturan Eropah, kelulusan, atau penolakan berkaitan penggunaan FSD Tesla. Ini kekal sebagai pembolehubah terbuka yang memerlukan penyelidikan lanjut ke dalam pihak berkuasa kelulusan jenis kenderaan nasional Eropah dan peraturan UNECE yang mentadbir sistem bantuan pemandu termaju di EU.
Q2 2026 Tesla dijangka menjadi suku pemulihan sederhana, dengan konsensus sekitar 406,000 penghantaran dan pertumbuhan tahun ke tahun sebanyak 5.7% berbanding Q2 2025 . Pemulihan Eropah kelihatan sebagai angin ekor terdekat yang paling jelas, dengan pendaftaran Tesla meningkat di beberapa pasaran Eropah dan Barclays menyebut Eropah sebagai sebab utama kenaikan unjuran Q2 . Insentif EV baharu Jerman juga mungkin menyokong permintaan, walaupun program ini terbuka kepada jenama China . BYD terus mendominasi dengan 557,090 BEV pada Q2 2026, meninggalkan Tesla dalam kedudukan mengejar . Gambaran peraturan FSD di Eropah kekal sebagai pembolehubah yang tidak dapat diselesaikan dan tidak diperincikan dalam bukti yang ada.