Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta). BYD menjual 1,323,065 kenderaan pada suku itu, naik 18.75% berbanding setahun sebelumnya, lalu mengatasi Renault Nissan Alliance untuk masuk lima teratas.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-6 LunaImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did global automaker sales rankings change in the third quarter of 2026—the first reshuffle in seven years—with BYD entering the top fiv. Article summary: Toyota and Volkswagen remained first and second in global Q3 2026 sales, Hyundai Motor Group ranked third, and BYD entered the top five by overtaking the Renault-Nissan Alliance—the reshuffle described by the reporting a. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Kedudukan pengeluar kereta dunia berubah buat pertama kali dalam tujuh tahun pada suku ketiga 2026. Toyota Group dan Volkswagen Group kekal di tangga pertama dan kedua, manakala Hyundai Motor Group naik ke tempat ketiga. BYD pula memasuki lima teratas buat kali pertama, mengatasi Renault-Nissan Alliance. Laporan yang tersedia mengaitkan perubahan ini sebahagiannya dengan pengembangan pengeluar China ke pasaran luar negara, tetapi tidak menyediakan data jualan dan perubahan tahunan yang setara bagi setiap kumpulan. 6
18
| Pengeluar atau kumpulan | Jualan dilaporkan | Kedudukan dan catatan |
|---|---|---|
| Toyota Group | 2.74 juta | Tempat pertama. Petikan sumber tidak menyatakan perubahan tahunan Q3 yang boleh dibandingkan. |
| Volkswagen Group | 1.89 juta | Tempat kedua. Petikan sumber tidak menyatakan perubahan tahunan Q3 yang boleh dibandingkan. |
| Hyundai Motor Group | 1.76 juta | Tempat ketiga. |
| BYD | 1,323,065 | Masuk lima teratas dengan mengatasi Renault-Nissan; jualan Q3 meningkat 18.75% berbanding tempoh sama tahun sebelumnya. |
| Renault-Nissan Alliance | Tidak dinyatakan | Tersingkir daripada lima teratas. Petikan yang tersedia tidak memberikan jumlah jualan Q3 atau perubahan tahunannya. |
Angka ini merujuk kepada jumlah peringkat kumpulan seperti yang dilaporkan dalam liputan kedudukan global. Secara berasingan, Hyundai Motor Company melaporkan jualan runcit global sebanyak 931,211 unit pada Q3, merosot 10.1% tahun ke tahun. Angka syarikat itu bukan ukuran yang boleh terus menggantikan jumlah 1.76 juta bagi Hyundai Motor Group. 9
Laporan tentang kedudukan pengeluar mengaitkan perubahan itu dengan peningkatan kehadiran pengeluar China di pasaran luar negara. Data eksport lebih luas yang dipetik dalam laporan menunjukkan eksport kenderaan China mencecah 923,000 unit pada September, naik 73.2% berbanding setahun sebelumnya. 5
6
Angka BYD pula menunjukkan perbezaan antara prestasi domestik dengan perniagaan antarabangsa. Satu laporan menyatakan jualan syarikat itu di China turun 12% pada Q3, sementara eksport meningkat 137% kepada lebih setengah juta unit. Laporan yang sama mengatakan pasaran eksport menyumbang lebih separuh daripada hasil suku ketiga. Bahagian hasil dan bahagian kenderaan yang dieksport ialah dua ukuran berbeza; angka hasil itu tidak bermaksud BYD mengeksport lebih separuh daripada semua keretanya. 2
Namun, sumber yang tersedia tidak memberikan perubahan tahunan Q3 yang setara untuk Toyota, Volkswagen, Hyundai Motor Group, Kia, Renault-Nissan atau General Motors. Ia juga tidak mengesahkan penjelasan yang dicadangkan berkaitan jualan di China, permintaan kenderaan enjin pembakaran, harga petrol, kerugian pengeluaran Hyundai akibat mogok, pertumbuhan Kia atau jualan trak pikap dan SUV besar GM. Faktor-faktor tersebut mungkin relevan untuk analisis lebih lengkap, tetapi bukti di sini tidak mencukupi untuk mengukur atau mengaitkan kesannya dengan perubahan kedudukan.
Bagi September, laporan BYD menyebut dua ukuran jualan luar negara yang berbeza: 180,700 unit, naik 153.59% tahun ke tahun, dan 174,277 eksport kenderaan tenaga baharu (NEV) dalam data berdasarkan CPCA. Oleh sebab label ukurannya berbeza, kedua-duanya tidak patut dianggap angka yang sama. 4
12
Pada Oktober, BYD menjual 490,168 kenderaan, meningkat kira-kira 11% berbanding Oktober tahun sebelumnya. Jualan kenderaan elektrik bateri (BEV) juga melepasi 300,000 buat kali pertama. Penghantaran luar negara berjumlah 170,194 unit—naik 102.84% tahun ke tahun, tetapi turun 5.81% berbanding September. Eksport membentuk 34.7% daripada jualan Oktober, berbanding 39.0% pada September. 10
11
Ringkasnya, perniagaan luar negara BYD mencatat pertumbuhan tahunan yang kukuh, walaupun jumlah penghantaran dan bahagian eksportnya susut dari bulan ke bulan. Angka ini memberi konteks kepada kemaraan BYD pada Q3, tetapi belum menyediakan set data lengkap yang diperlukan untuk menjelaskan kedudukan setiap pengeluar secara setara.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta).
Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta). BYD menjual 1,323,065 kenderaan pada suku itu, naik 18.75% berbanding setahun sebelumnya, lalu mengatasi Renault Nissan Alliance untuk masuk lima teratas.
Jualan BYD di China dilaporkan merosot, sedangkan eksportnya berkembang pesat; angka Oktober menunjukkan pertumbuhan tahunan yang kukuh tetapi penghantaran luar negara menurun berbanding September.
Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta). BYD menjual 1,323,065 kenderaan pada suku itu, naik 18.75% berbanding setahun sebelumnya, lalu mengatasi Renault Nissan Alliance untuk masuk lima teratas.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-6 LunaImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did global automaker sales rankings change in the third quarter of 2026—the first reshuffle in seven years—with BYD entering the top fiv. Article summary: Toyota and Volkswagen remained first and second in global Q3 2026 sales, Hyundai Motor Group ranked third, and BYD entered the top five by overtaking the Renault-Nissan Alliance—the reshuffle described by the reporting a. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Kedudukan pengeluar kereta dunia berubah buat pertama kali dalam tujuh tahun pada suku ketiga 2026. Toyota Group dan Volkswagen Group kekal di tangga pertama dan kedua, manakala Hyundai Motor Group naik ke tempat ketiga. BYD pula memasuki lima teratas buat kali pertama, mengatasi Renault-Nissan Alliance. Laporan yang tersedia mengaitkan perubahan ini sebahagiannya dengan pengembangan pengeluar China ke pasaran luar negara, tetapi tidak menyediakan data jualan dan perubahan tahunan yang setara bagi setiap kumpulan. 6
18
| Pengeluar atau kumpulan | Jualan dilaporkan | Kedudukan dan catatan |
|---|---|---|
| Toyota Group | 2.74 juta | Tempat pertama. Petikan sumber tidak menyatakan perubahan tahunan Q3 yang boleh dibandingkan. |
| Volkswagen Group | 1.89 juta | Tempat kedua. Petikan sumber tidak menyatakan perubahan tahunan Q3 yang boleh dibandingkan. |
| Hyundai Motor Group | 1.76 juta | Tempat ketiga. |
| BYD | 1,323,065 | Masuk lima teratas dengan mengatasi Renault-Nissan; jualan Q3 meningkat 18.75% berbanding tempoh sama tahun sebelumnya. |
| Renault-Nissan Alliance | Tidak dinyatakan | Tersingkir daripada lima teratas. Petikan yang tersedia tidak memberikan jumlah jualan Q3 atau perubahan tahunannya. |
Angka ini merujuk kepada jumlah peringkat kumpulan seperti yang dilaporkan dalam liputan kedudukan global. Secara berasingan, Hyundai Motor Company melaporkan jualan runcit global sebanyak 931,211 unit pada Q3, merosot 10.1% tahun ke tahun. Angka syarikat itu bukan ukuran yang boleh terus menggantikan jumlah 1.76 juta bagi Hyundai Motor Group. 9
Laporan tentang kedudukan pengeluar mengaitkan perubahan itu dengan peningkatan kehadiran pengeluar China di pasaran luar negara. Data eksport lebih luas yang dipetik dalam laporan menunjukkan eksport kenderaan China mencecah 923,000 unit pada September, naik 73.2% berbanding setahun sebelumnya. 5
6
Angka BYD pula menunjukkan perbezaan antara prestasi domestik dengan perniagaan antarabangsa. Satu laporan menyatakan jualan syarikat itu di China turun 12% pada Q3, sementara eksport meningkat 137% kepada lebih setengah juta unit. Laporan yang sama mengatakan pasaran eksport menyumbang lebih separuh daripada hasil suku ketiga. Bahagian hasil dan bahagian kenderaan yang dieksport ialah dua ukuran berbeza; angka hasil itu tidak bermaksud BYD mengeksport lebih separuh daripada semua keretanya. 2
Namun, sumber yang tersedia tidak memberikan perubahan tahunan Q3 yang setara untuk Toyota, Volkswagen, Hyundai Motor Group, Kia, Renault-Nissan atau General Motors. Ia juga tidak mengesahkan penjelasan yang dicadangkan berkaitan jualan di China, permintaan kenderaan enjin pembakaran, harga petrol, kerugian pengeluaran Hyundai akibat mogok, pertumbuhan Kia atau jualan trak pikap dan SUV besar GM. Faktor-faktor tersebut mungkin relevan untuk analisis lebih lengkap, tetapi bukti di sini tidak mencukupi untuk mengukur atau mengaitkan kesannya dengan perubahan kedudukan.
Bagi September, laporan BYD menyebut dua ukuran jualan luar negara yang berbeza: 180,700 unit, naik 153.59% tahun ke tahun, dan 174,277 eksport kenderaan tenaga baharu (NEV) dalam data berdasarkan CPCA. Oleh sebab label ukurannya berbeza, kedua-duanya tidak patut dianggap angka yang sama. 4
12
Pada Oktober, BYD menjual 490,168 kenderaan, meningkat kira-kira 11% berbanding Oktober tahun sebelumnya. Jualan kenderaan elektrik bateri (BEV) juga melepasi 300,000 buat kali pertama. Penghantaran luar negara berjumlah 170,194 unit—naik 102.84% tahun ke tahun, tetapi turun 5.81% berbanding September. Eksport membentuk 34.7% daripada jualan Oktober, berbanding 39.0% pada September. 10
11
Ringkasnya, perniagaan luar negara BYD mencatat pertumbuhan tahunan yang kukuh, walaupun jumlah penghantaran dan bahagian eksportnya susut dari bulan ke bulan. Angka ini memberi konteks kepada kemaraan BYD pada Q3, tetapi belum menyediakan set data lengkap yang diperlukan untuk menjelaskan kedudukan setiap pengeluar secara setara.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta).
Toyota Group mendahului jualan Q3 2026 dengan 2.74 juta kenderaan, diikuti Volkswagen Group (1.89 juta) dan Hyundai Motor Group (1.76 juta). BYD menjual 1,323,065 kenderaan pada suku itu, naik 18.75% berbanding setahun sebelumnya, lalu mengatasi Renault Nissan Alliance untuk masuk lima teratas.
Jualan BYD di China dilaporkan merosot, sedangkan eksportnya berkembang pesat; angka Oktober menunjukkan pertumbuhan tahunan yang kukuh tetapi penghantaran luar negara menurun berbanding September.