Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion. Hasil suku keempat mencecah rekod AS$17.3 bilion, naik 18%, dengan EPS GAAP meningkat 52% kepada AS$0.97.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-5.6 TerraImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Cisco perform in fiscal 2026 ended July 25, 2026—including its record $63.3 billion revenue, $13.3 billion net income, $3.33 diluted. Article summary: Cisco delivered a record fiscal 2026, with strong profitability and cash generation driven largely by a sharp recovery in networking—especially AI infrastructure and data-center switching. The trade-off was materially hi. Topic tags: general, general web, government, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, ch
Cisco menutup tahun kewangan 2026 (FY2026) dengan hasil rekod, pendapatan GAAP yang meningkat dengan ketara dan suku keempat yang kukuh. Pemacu utamanya ialah permintaan semula bagi produk rangkaian, termasuk untuk infrastruktur kecerdasan buatan (AI) dan pelaksanaan pusat data. Namun, pertaruhannya juga semakin besar: Cisco meningkatkan inventori serta komitmen pembelian daripada pembekal untuk memastikan bekalan Silicon One dan komponen lain tersedia bagi permintaan masa depan. 4
19
| Metrik | FY2026 | Perubahan tahun ke tahun |
|---|---|---|
| Hasil | AS$63.3 bilion | 12% |
| Untung bersih GAAP | AS$13.3 bilion | 30% |
| EPS dicairkan GAAP | AS$3.33 | 31% |
| Margin operasi GAAP | 24.3% | — |
| Aliran tunai operasi | AS$14.2 bilion | — |
Hasil produk Cisco adalah kira-kira AS$48.3 bilion, manakala hasil perkhidmatan berjumlah kira-kira AS$15.0 bilion. 2 Syarikat melaporkan EPS bukan GAAP sebanyak AS$4.33 bagi tahun tersebut, berbanding EPS GAAP AS$3.33. Kedua-dua ukuran ini tidak boleh dianggap sama kerana angka bukan GAAP mengecualikan item tertentu.
4
Hasil suku keempat fiskal (Q4) mencapai AS$17.3 bilion, meningkat 18% berbanding suku yang sama tahun sebelumnya. Untung bersih GAAP ialah AS$3.9 bilion, manakala EPS dicairkan GAAP berjumlah AS$0.97, naik 52% tahun ke tahun. Aliran tunai operasi Q4 pula berjumlah AS$5.4 bilion, meningkat 27%. 4
31
Pecutan pada akhir tahun tertumpu pada permintaan produk. Cisco melaporkan pertumbuhan hasil produk sebanyak 24% pada Q4, sementara hasil produk segmen Networking meningkat 28%. Angka Networking suku tahunan itu berbeza daripada kadar pertumbuhan hasil produk setahun penuh sebanyak 16%. 12
Keputusan Cisco menunjukkan infrastruktur AI semakin menjadi sumber penting permintaan rangkaian, khususnya daripada pelanggan pusat data berskala besar. Syarikat melaporkan pesanan infrastruktur AI sebanyak AS$9.3 bilion pada FY2026—kira-kira 4.5 kali ganda paras FY2025—selepas menaikkan sasaran pesanan AI daripada AS$5 bilion kepada AS$9 bilion. 9
Momentum pesanan ini penting kerana pusat data AI memerlukan suis, penghala dan produk sambungan berkapasiti tinggi di samping infrastruktur pengkomputeran. Ia juga menjelaskan penekanan Cisco terhadap kesiapsiagaan bekalan Silicon One dan pelanggan hyperscaler, iaitu pengendali pusat data awan berskala sangat besar.
Namun, pesanan bukanlah hasil yang telah diiktiraf. Penukarannya kepada hasil bergantung pada jadual pelaksanaan pelanggan serta keupayaan Cisco menghantar sistem dan komponen yang diperlukan.
Cisco menamatkan tahun dengan inventori AS$5.7 bilion, meningkat daripada AS$3.2 bilion setahun sebelumnya. Komitmen pembelian inventori pula naik kepada AS$17.2 bilion daripada AS$7.6 bilion. 3
19
Pembinaan stok ini bertujuan memperkukuh ketersediaan komponen dan menyokong permintaan yang dijangka, termasuk pembuatan Cisco Silicon One serta produk lain. Tetapi langkah itu membawa beberapa risiko pelaksanaan:
Peningkatan komitmen itu tidak bermakna kerugian pasti berlaku. Namun, ia menjadikan margin masa depan dan prestasi modal kerja Cisco lebih sensitif kepada ketahanan permintaan AI dan hyperscaler.
Cisco menjana AS$14.2 bilion aliran tunai operasi dan kira-kira AS$12.8 bilion aliran tunai bebas sepanjang FY2026. Syarikat memulangkan AS$12.7 bilion kepada pemegang saham—kira-kira 99% daripada aliran tunai bebas—termasuk AS$6.6 bilion dividen dan AS$6.1 bilion pembelian balik saham. 10
35
Pada akhir tahun kewangan, Cisco mempunyai AS$15.9 bilion dalam tunai, setara tunai dan pelaburan. Ia juga masih mempunyai AS$8.1 bilion di bawah kelulusan pembelian balik saham. 23
31
Cisco mengisytiharkan dividen suku tahunan sebanyak AS$0.42 sesaham. 15
Baki obligasi prestasi, atau remaining performance obligations (RPO), berjumlah AS$46.7 bilion pada akhir tahun, meningkat 7% tahun ke tahun. RPO produk meningkat 9%, manakala RPO perkhidmatan meningkat 6%. 1
Persoalan utama untuk tahun kewangan berikutnya bukan sama ada Cisco mempunyai momentum permintaan pada FY2026—ia jelas ada. Tumpuan sebenar ialah sama ada pesanan berkaitan AI, permintaan suis pusat data dan pelaksanaan hyperscaler terus ditukar kepada hasil pada kadar yang menyokong inventori serta komitmen pembekal yang lebih besar.
Pertumbuhan pesanan yang berterusan akan menyokong strategi pembinaan bekalan Cisco. Sebaliknya, kelewatan pelaksanaan, perubahan produk atau kejatuhan harga komponen akan menjadikan pertukaran risiko pada kunci kira-kira syarikat itu lebih ketara.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion.
Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion. Hasil suku keempat mencecah rekod AS$17.3 bilion, naik 18%, dengan EPS GAAP meningkat 52% kepada AS$0.97.
Syarikat menjana AS$14.2 bilion aliran tunai operasi dan memulangkan AS$12.7 bilion kepada pemegang saham melalui dividen serta pembelian balik saham.
Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion. Hasil suku keempat mencecah rekod AS$17.3 bilion, naik 18%, dengan EPS GAAP meningkat 52% kepada AS$0.97.
Diterbitkan olehDisunting dengan GPT-5.6 TerraImej dijana dengan GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Cisco perform in fiscal 2026 ended July 25, 2026—including its record $63.3 billion revenue, $13.3 billion net income, $3.33 diluted. Article summary: Cisco delivered a record fiscal 2026, with strong profitability and cash generation driven largely by a sharp recovery in networking—especially AI infrastructure and data-center switching. The trade-off was materially hi. Topic tags: general, general web, government, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, ch
Cisco menutup tahun kewangan 2026 (FY2026) dengan hasil rekod, pendapatan GAAP yang meningkat dengan ketara dan suku keempat yang kukuh. Pemacu utamanya ialah permintaan semula bagi produk rangkaian, termasuk untuk infrastruktur kecerdasan buatan (AI) dan pelaksanaan pusat data. Namun, pertaruhannya juga semakin besar: Cisco meningkatkan inventori serta komitmen pembelian daripada pembekal untuk memastikan bekalan Silicon One dan komponen lain tersedia bagi permintaan masa depan. 4
19
| Metrik | FY2026 | Perubahan tahun ke tahun |
|---|---|---|
| Hasil | AS$63.3 bilion | 12% |
| Untung bersih GAAP | AS$13.3 bilion | 30% |
| EPS dicairkan GAAP | AS$3.33 | 31% |
| Margin operasi GAAP | 24.3% | — |
| Aliran tunai operasi | AS$14.2 bilion | — |
Hasil produk Cisco adalah kira-kira AS$48.3 bilion, manakala hasil perkhidmatan berjumlah kira-kira AS$15.0 bilion. 2 Syarikat melaporkan EPS bukan GAAP sebanyak AS$4.33 bagi tahun tersebut, berbanding EPS GAAP AS$3.33. Kedua-dua ukuran ini tidak boleh dianggap sama kerana angka bukan GAAP mengecualikan item tertentu.
4
Hasil suku keempat fiskal (Q4) mencapai AS$17.3 bilion, meningkat 18% berbanding suku yang sama tahun sebelumnya. Untung bersih GAAP ialah AS$3.9 bilion, manakala EPS dicairkan GAAP berjumlah AS$0.97, naik 52% tahun ke tahun. Aliran tunai operasi Q4 pula berjumlah AS$5.4 bilion, meningkat 27%. 4
31
Pecutan pada akhir tahun tertumpu pada permintaan produk. Cisco melaporkan pertumbuhan hasil produk sebanyak 24% pada Q4, sementara hasil produk segmen Networking meningkat 28%. Angka Networking suku tahunan itu berbeza daripada kadar pertumbuhan hasil produk setahun penuh sebanyak 16%. 12
Keputusan Cisco menunjukkan infrastruktur AI semakin menjadi sumber penting permintaan rangkaian, khususnya daripada pelanggan pusat data berskala besar. Syarikat melaporkan pesanan infrastruktur AI sebanyak AS$9.3 bilion pada FY2026—kira-kira 4.5 kali ganda paras FY2025—selepas menaikkan sasaran pesanan AI daripada AS$5 bilion kepada AS$9 bilion. 9
Momentum pesanan ini penting kerana pusat data AI memerlukan suis, penghala dan produk sambungan berkapasiti tinggi di samping infrastruktur pengkomputeran. Ia juga menjelaskan penekanan Cisco terhadap kesiapsiagaan bekalan Silicon One dan pelanggan hyperscaler, iaitu pengendali pusat data awan berskala sangat besar.
Namun, pesanan bukanlah hasil yang telah diiktiraf. Penukarannya kepada hasil bergantung pada jadual pelaksanaan pelanggan serta keupayaan Cisco menghantar sistem dan komponen yang diperlukan.
Cisco menamatkan tahun dengan inventori AS$5.7 bilion, meningkat daripada AS$3.2 bilion setahun sebelumnya. Komitmen pembelian inventori pula naik kepada AS$17.2 bilion daripada AS$7.6 bilion. 3
19
Pembinaan stok ini bertujuan memperkukuh ketersediaan komponen dan menyokong permintaan yang dijangka, termasuk pembuatan Cisco Silicon One serta produk lain. Tetapi langkah itu membawa beberapa risiko pelaksanaan:
Peningkatan komitmen itu tidak bermakna kerugian pasti berlaku. Namun, ia menjadikan margin masa depan dan prestasi modal kerja Cisco lebih sensitif kepada ketahanan permintaan AI dan hyperscaler.
Cisco menjana AS$14.2 bilion aliran tunai operasi dan kira-kira AS$12.8 bilion aliran tunai bebas sepanjang FY2026. Syarikat memulangkan AS$12.7 bilion kepada pemegang saham—kira-kira 99% daripada aliran tunai bebas—termasuk AS$6.6 bilion dividen dan AS$6.1 bilion pembelian balik saham. 10
35
Pada akhir tahun kewangan, Cisco mempunyai AS$15.9 bilion dalam tunai, setara tunai dan pelaburan. Ia juga masih mempunyai AS$8.1 bilion di bawah kelulusan pembelian balik saham. 23
31
Cisco mengisytiharkan dividen suku tahunan sebanyak AS$0.42 sesaham. 15
Baki obligasi prestasi, atau remaining performance obligations (RPO), berjumlah AS$46.7 bilion pada akhir tahun, meningkat 7% tahun ke tahun. RPO produk meningkat 9%, manakala RPO perkhidmatan meningkat 6%. 1
Persoalan utama untuk tahun kewangan berikutnya bukan sama ada Cisco mempunyai momentum permintaan pada FY2026—ia jelas ada. Tumpuan sebenar ialah sama ada pesanan berkaitan AI, permintaan suis pusat data dan pelaksanaan hyperscaler terus ditukar kepada hasil pada kadar yang menyokong inventori serta komitmen pembekal yang lebih besar.
Pertumbuhan pesanan yang berterusan akan menyokong strategi pembinaan bekalan Cisco. Sebaliknya, kelewatan pelaksanaan, perubahan produk atau kejatuhan harga komponen akan menjadikan pertukaran risiko pada kunci kira-kira syarikat itu lebih ketara.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion.
Cisco mencatat hasil rekod AS$63.3 bilion bagi FY2026, naik 12%, manakala untung bersih GAAP meningkat 30% kepada AS$13.3 bilion. Hasil suku keempat mencecah rekod AS$17.3 bilion, naik 18%, dengan EPS GAAP meningkat 52% kepada AS$0.97.
Syarikat menjana AS$14.2 bilion aliran tunai operasi dan memulangkan AS$12.7 bilion kepada pemegang saham melalui dividen serta pembelian balik saham.