הערה על מקורות הנתונים: הסכומים המדויקים עבור כל עשר החברות אינם מפורסמים במלואם במקור אחד. הטבלה שלהלן משלבת את רשימת עשר החברות המובילות של Tech.eu עם נתוני הסבבים הטובים ביותר הזמינים מ-funding.tech.eu ומדיווחים משלימים . סכומים המסומנים ב-„~" הם אומדנים ממקורות המציינים את הסבב אך אינם נותנים נתון מדויק ביורו.
| דירוג | חברה | סקטור | סכום שגויס (מחצית ראשונה 2026) | מיקוד עסקי |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | רובוטיקה | 1.2 מיליארד אירו (סדרה C) | רובוטיקה הומנואידית וקוגניטיבית; פלטפורמת AI פיזית; רכשה את ACTIVE Shuttle של Bosch Rexroth להרחבת המערכת האקולוגית שלה |
| 2 | Cloover | פינטק (פינטק ירוק) | 1.0 מיליארד אירו (חוב + 18.8 מיליון אירו סדרה A) | פלטפורמת פינטק ירוקה המספקת מימון סולארי ואנרגיה; סבב החוב היה סבב הפינטק הגדול באירופה במחצית הראשונה של 2026 |
| 3 | STARK | פינטק / ביטחון | 500 מיליון אירו | טכנולוגיית ביטוח בריאות ומתוארת גם כיצרנית רחפנים מברלין העוסקת בביטחון; הסבב רשום כ„אחר" ו„מימון חדש" |
| 4 | Parloa | AI / תוכנה | ~260 מיליון אירו (סדרה D+) | פלטפורמת אוטומציה של שירות לקוחות מבוססת AI |
| 5 | Isar Aerospace | חלל / ניידות | ~270 מיליון אירו (סדרה D+) | שירותי שיגור מסלוליים; מפתחת משגרים קטנים עד בינוניים ללקוחות אירופיים ומסחריים |
| 6 | Focused Energy | דיפטק / אנרגיה | ~240 מיליון אירו (סדרה A) | מערכות היתוך גרעיני מבוססות לייזר שמטרתן למסחר אנרגיית היתוך נקייה |
| 7 | Quantum Systems | רובוטיקה / ביטחון | ~120 מיליון אירו (חלק מגיוס רחב יותר במספר סבבים) | מערכות אוויריות בלתי מאוישות (רחפנים) לביטחון, מעקב ושימוש תעשייתי; גייסה 1.04 מיליארד אירו בחלון של 30 יום שכלל סבבים קודמים |
| 8 | FINN | ניידות / רכב | ~108 מיליון אירו | פלטפורמת מנוי לרכב המאפשרת למשתמשים להירשם לרכב במקום לקנות או לחכור; גייסה 108 מיליון אירו במרץ 2026 |
| 9 | Upvest | פינטק | ~108 מיליון אירו | API לתשתיות השקעה המאפשר לחברות פינטק ובנקים להציע מסחר בניירות ערך; גייסה 108 מיליון אירו במרץ 2026 |
| 10 | Taktile | AI / תוכנה | ~50 מיליון אירו+ (סדרה B) | מנוע החלטות מבוסס AI לשירותים פיננסיים (סיכון אשראי, ציות, הונאה) |
ההשקעות במחצית הראשונה של 2026 התרכזו בכמה תחומים מרכזיים, לפי דו"ח Tech.eu .
סך המימון הגרמני במחצית הראשונה של 2026, 6.3–6.4 מיליארד אירו, הציב אותה במקום השני באירופה אחרי בריטניה . השוק התאפיין בכמה מגה-סבבים: סבב C של NEURA Robotics בסך עד 1.4 מיליארד דולר ומסגרת החוב של Cloover בסך מיליארד אירו היוו יחד כשליש מכלל מימון ההיי-טק הגרמני בתקופה זו . הון בשלבים מאוחרים שלט, עם חמישה מגה-סבבים שעברו את רף 100 מיליון הדולר ברבעון הראשון של 2026 בלבד, הבולט שבהם סבב C של NEURA Robotics בסך 1.2 מיליארד דולר .
הערה על מקורות הנתונים: הסכומים המדויקים עבור כל עשר החברות אינם מפורסמים במלואם במקור אחד. הטבלה שלהלן משלבת את רשימת עשר החברות המובילות של Tech.eu עם נתוני הסבבים הטובים ביותר הזמינים מ-funding.tech.eu ומדיווחים משלימים . סכומים המסומנים ב-„~" הם אומדנים ממקורות המציינים את הסבב אך אינם נותנים נתון מדויק ביורו.
| דירוג | חברה | סקטור | סכום שגויס (מחצית ראשונה 2026) | מיקוד עסקי |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | רובוטיקה | 1.2 מיליארד אירו (סדרה C) | רובוטיקה הומנואידית וקוגניטיבית; פלטפורמת AI פיזית; רכשה את ACTIVE Shuttle של Bosch Rexroth להרחבת המערכת האקולוגית שלה |
| 2 | Cloover | פינטק (פינטק ירוק) | 1.0 מיליארד אירו (חוב + 18.8 מיליון אירו סדרה A) | פלטפורמת פינטק ירוקה המספקת מימון סולארי ואנרגיה; סבב החוב היה סבב הפינטק הגדול באירופה במחצית הראשונה של 2026 |
| 3 | STARK | פינטק / ביטחון | 500 מיליון אירו | טכנולוגיית ביטוח בריאות ומתוארת גם כיצרנית רחפנים מברלין העוסקת בביטחון; הסבב רשום כ„אחר" ו„מימון חדש" |
| 4 | Parloa | AI / תוכנה | ~260 מיליון אירו (סדרה D+) | פלטפורמת אוטומציה של שירות לקוחות מבוססת AI |
| 5 | Isar Aerospace | חלל / ניידות | ~270 מיליון אירו (סדרה D+) | שירותי שיגור מסלוליים; מפתחת משגרים קטנים עד בינוניים ללקוחות אירופיים ומסחריים |
| 6 | Focused Energy | דיפטק / אנרגיה | ~240 מיליון אירו (סדרה A) | מערכות היתוך גרעיני מבוססות לייזר שמטרתן למסחר אנרגיית היתוך נקייה |
| 7 | Quantum Systems | רובוטיקה / ביטחון | ~120 מיליון אירו (חלק מגיוס רחב יותר במספר סבבים) | מערכות אוויריות בלתי מאוישות (רחפנים) לביטחון, מעקב ושימוש תעשייתי; גייסה 1.04 מיליארד אירו בחלון של 30 יום שכלל סבבים קודמים |
| 8 | FINN | ניידות / רכב | ~108 מיליון אירו | פלטפורמת מנוי לרכב המאפשרת למשתמשים להירשם לרכב במקום לקנות או לחכור; גייסה 108 מיליון אירו במרץ 2026 |
| 9 | Upvest | פינטק | ~108 מיליון אירו | API לתשתיות השקעה המאפשר לחברות פינטק ובנקים להציע מסחר בניירות ערך; גייסה 108 מיליון אירו במרץ 2026 |
| 10 | Taktile | AI / תוכנה | ~50 מיליון אירו+ (סדרה B) | מנוע החלטות מבוסס AI לשירותים פיננסיים (סיכון אשראי, ציות, הונאה) |
ההשקעות במחצית הראשונה של 2026 התרכזו בכמה תחומים מרכזיים, לפי דו"ח Tech.eu .
סך המימון הגרמני במחצית הראשונה של 2026, 6.3–6.4 מיליארד אירו, הציב אותה במקום השני באירופה אחרי בריטניה . השוק התאפיין בכמה מגה-סבבים: סבב C של NEURA Robotics בסך עד 1.4 מיליארד דולר ומסגרת החוב של Cloover בסך מיליארד אירו היוו יחד כשליש מכלל מימון ההיי-טק הגרמני בתקופה זו . הון בשלבים מאוחרים שלט, עם חמישה מגה-סבבים שעברו את רף 100 מיליון הדולר ברבעון הראשון של 2026 בלבד, הבולט שבהם סבב C של NEURA Robotics בסך 1.2 מיליארד דולר .