ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן. החברה המשיכה באסטרטגיית הפרמיום והגיוון: היא שמרה על מקום בשלישייה המובילה בשוק הסמארטפונים העולמי זה הרבעון ה 24 ברציפות, בעוד שמסירות הרכב החשמלי עלו ב 28.2% ומודל MiMo V2.5 צבר שימוש משמעותי.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were the main positive and negative developments in Xiaomi Corp. (XIACF)’s Q2 2026 earnings, including its record smartphone average se. Article summary: Xiaomi’s Q2 2026 showed strong strategic progress in premium smartphones, AI, overseas retail and EV scale, but component inflation and weaker demand compressed profitability. Revenue was RMB108.9 billion, down 6.1% year. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
תוצאות הרבעון השני של 2026 מציגות את Xiaomi כחברה שנמצאת בעיצומו של שינוי אסטרטגי: היא מתקדמת לסמארטפונים יקרים יותר, משקיעה בבינה מלאכותית ובכלי רכב חשמליים ומרחיבה את האקוסיסטם הבינלאומי שלה. אלא שבטווח הקצר, ההתרחבות הזו מגיעה עם מחיר כבד. ההכנסות ירדו ב-6.1% לעומת השנה הקודמת, ל-108.9 מיליארד יואן, הרווח הנקי המתואם ירד ב-42.6% ל-6.2 מיליארד יואן, ושיעור הרווח הגולמי הקבוצתי ירד ל-19.8%. התוצאות אף פספסו את תחזיות הקונצנזוס. 1
4
מחיר המכירה הממוצע של סמארטפוני Xiaomi הגיע ברבעון לשיא, הודות לשינוי בתמהיל המוצרים ולהעלאות מחירים. המהלך סייע לרכך חלק מהפגיעה שנגרמה מעליית מחירי הזיכרון, אך לא הצליח למנוע ירידה חדה בשיעור הרווח הגולמי של חטיבת הסמארטפונים — ל-8.5%, לעומת 11.5% בתקופה המקבילה אשתקד. 1
5
בפועל, החברה התרחקה מהמרדף אחר נפח מכירות בכל מחיר. המשלוחים וההכנסות מסמארטפונים ירדו משנה לשנה, כאשר Xiaomi העדיפה לשמור על כלכלה טובה יותר בכל מכשיר בסביבה תחרותית ובתקופה שבה הביקוש עדיין מאתגר. 1
10
מכאן מגיע המדד החשוב ביותר למשקיעים בטווח הקרוב: מחיר מכירה ממוצע שיא מצביע על כך שאסטרטגיית המעבר למכשירי פרמיום עובדת, אך הירידה ברווחיות מלמדת שכוח התמחור של החברה עדיין אינו מספיק כדי להתמודד עם עלויות הרכיבים הגבוהות.
המחיר הממוצע הגבוה יותר משקף מעבר למוצרים יקרים יותר, והעלאות המחירים סיפקו שכבת הגנה נוספת מול התייקרות הזיכרון. במקביל, Xiaomi שמרה על המקום בשלישייה המובילה בנתח השוק העולמי של הסמארטפונים זה הרבעון ה-24 ברציפות — עם דירוג בשלישייה הראשונה ב-53 מדינות ואזורים. 5
6
השילוב הזה מצביע על שיפור באיכות המוצרים ובמיצוב המותג, גם כאשר מספר היחידות שנשלחו ירד. עם זאת, חשוב לסייג: ברבעון הנוכחי, המחיר הממוצע הגבוה יותר לא הפך לרווחיות גבוהה יותר, משום שהאינפלציה בעלויות ספגה חלק ניכר מהתועלת.
מודל השפה הגדול MiMo-V2.5 של Xiaomi דורג באוגוסט במקום הראשון בעולם בשימוש שבועי בנפח טוקנים בפלטפורמת OpenRouter. השימוש במודל גדל ביותר מפי שישה בתוך חודשיים, והוא החל לייצר הכנסות באמצעות קריאות API ותוכניות המבוססות על טוקנים. 5
6
17
מבחינה אסטרטגית, מדובר בהתפתחות משמעותית: Xiaomi מנסה לשלב את ה-AI באקוסיסטם הרחב של המכשירים שלה, ולא להשאיר את המודל כמוצר מחקרי מבודד. עם זאת, הכנסות ה-AI עדיין נמצאות בשלב מוקדם בתוך עסק גדול בהרבה. לכן, הובלה בהיקף השימוש אינה מעידה עדיין על השפעה מהותית על הרווחים.
Xiaomi המשיכה להרחיב את האקוסיסטם הבינלאומי שלה, ובמהלך התקופה פתחה יותר מ-640 חנויות חדשות. 7
8
23 רשת קמעונאית רחבה יותר יכולה לתמוך בהפצת סמארטפונים, ובמקביל להעניק לחברה הזדמנויות נוספות למכור מוצרי בית חכם ומוצרי IoT נוספים מחוץ לסין.
עם זאת, נתוני ה-IoT עצמם היו חלשים יותר. הכנסות התחום ירדו לעומת בסיס ההשוואה החזק במיוחד של השנה הקודמת, שנהנה מסובסידיות לצרכנים בסין. לכן, הירידה המדווחת דורשת פרשנות זהירה: ההתרחבות בחו״ל נמשכה, אך לא הצליחה לקזז במלואה את ההשוואה הקשה בעסקי ה-IoT. 4
Xiaomi מסרה 104,199 כלי רכב חשמליים ברבעון השני — עלייה של 28.2% לעומת השנה הקודמת, והרבעון השישי ברציפות של צמיחה שנתית במסירות. המסירות המצטברות של סדרת SU7 עברו את רף 500,000 כלי הרכב. 3
7
13
14
החטיבה הכוללת של כלי רכב חשמליים חכמים, AI ויוזמות חדשות הניבה הכנסות של 24.9 מיליארד יואן, עלייה שנתית של 17.1%. מתוך הסכום הזה, 23.9 מיליארד יואן הגיעו מפעילות הרכב החשמלי, ומיליארד יואן מעסקים קשורים אחרים — כולל הכנסות ה-AI מסדרת מודלי MiMo. 17
השקת רכב ה-SkyNomad, רכב פנאי עם מערכת הנעה חשמלית-מאריכת טווח, הרחיבה את היצע כלי הרכב של החברה. 6
14
מספר המשתמשים הפעילים החודשיים בשירותי האינטרנט של Xiaomi הגיע לשיא של כ-770 מיליון. התחום הניב הכנסות של 9.0 מיליארד יואן, עם שיעור רווח גולמי של 76.8% — נתון שהופך אותו למקור חשוב להכנסות חוזרות וברווחיות גבוהה. 6
12
13
הפעילות הזו מספקת איזון לקטגוריות החומרה, שבהן שיעורי הרווח נמוכים יותר. היא גם ממחישה את החשיבות הפיננסית של אסטרטגיית האקוסיסטם של Xiaomi: בסיס משתמשים גדול יכול לייצר הכנסות גם לאחר מכירת הטלפון, הרכב או המכשיר החכם הראשוני.
הבעיה הישירה ביותר בדוחות הייתה עלות הזיכרון והרכיבים האחרים. שיעור הרווח הגולמי בסמארטפונים ירד ל-8.5%, למרות שיא במחיר המכירה הממוצע והעלאות מחירים. שיעור הרווח הגולמי הקבוצתי ירד ל-19.8%, לעומת 22.5% בתקופה המקבילה. 1
4
6
מבחינת Xiaomi, הסיכון אינו מסתכם בכך שהרכיבים מתייקרים. אם החברה תעלה מחירים בצורה אגרסיבית מדי, היא עלולה לפגוע עוד יותר בביקוש או לאבד נתח שוק; אם תספוג את ההתייקרות, המרווחים ייפגעו. הרבעון הראה שתמהיל מוצרים טוב יותר והעלאות מחירים יכולים לרכך את הפגיעה — אך לא לבטל אותה.
הכנסות הסמארטפונים ירדו ב-7.5% לעומת השנה הקודמת, ל-42.1 מיליארד יואן, וגם מספר המשלוחים ירד. 10 הדגש של ההנהלה על רווחיות במקום על נפח עשוי להגן על העסק מפני הנחות שאינן כלכליות, אך הוא מותיר את Xiaomi חשופה אם הביקוש למכשירי פרמיום לא יתאושש במהירות.
לכן אפשר לקרוא את הרבעון בשתי דרכים מנוגדות: Xiaomi מפגינה משמעת רבה יותר בכלכלת המוצרים, אך האסטרטגיה גם מאשרת שהביקוש קשה מספיק כדי לחייב בחירה בין מספר היחידות שנמכרות לבין שיעור הרווח.
החטיבה של כלי הרכב החשמליים החכמים, ה-AI והיוזמות החדשות דיווחה על הפסד תפעולי של כ-2.6 מיליארד יואן, למרות הכנסות של 24.9 מיליארד יואן ושיעור רווח גולמי של 19.2%. 4
7
11
17
ההשקעה עשויה להיות הכרחית כדי לבנות היקף פעילות בתחום הרכב ויכולות AI, אך בשלב הנוכחי היא מכבידה על הרווחיות המאוחדת. השאלה המרכזית היא אם הגידול במסירות הרכב יוכל לייצר בעתיד מנוף תפעולי יציב, בלי צורך בהוצאות כבדות ומתמשכות על התרחבות, מחקר, פיתוח והשקות.
מסירות הרכב צמחו במהירות, אך הרווחיות הייתה פחות צפויה. שיעור הרווח הגולמי של החטיבה עמד על 19.2%, והיא התמודדה עם לחץ מתמהיל המוצרים ומהתמחור, בין היתר בשל תרומה גדולה יותר של מסירות SU7 במחירים נמוכים יחסית. 7
15
17
ה-SkyNomad מוסיף משתנה נוסף. השקתו מרחיבה את שוק הרכב שאליו Xiaomi יכולה לפנות, אך תרומתו העתידית לרווחיות תלויה בתמחור, במפרט ובכלכלת הייצור. תוצאות הרבעון מצביעות אפוא על ביקוש ועל היקף פעילות חזקים — אך עדיין לא על פרופיל רווח יציב בתחום הרכב החשמלי.
הנהלת Xiaomi הצביעה על התאוששות חלשה בביקוש הצרכני, תחרות גוברת ולחץ מתמשך מצד עלויות הרכיבים כמקורות ללחץ תפעולי קצר טווח גם ברבעון השלישי של 2026. Reuters דיווחה בנוסף כי ההכנסות והרווח המתואם היו נמוכים מתחזיות הקונצנזוס. 1
התחזית הזו מגבילה את היכולת להשליך באופן אוטומטי מהמדדים האסטרטגיים החיוביים של הרבעון. השימוש ב-AI, מסירות הרכב והמחיר הממוצע הגבוה יותר בסמארטפונים מעודדים — אך התמונה המיידית של הרווחים עדיין תלויה במגמת עלויות הרכיבים ובמצב הביקוש.
הרבעון השני של 2026 לא היה רבעון צמיחה חד-משמעי, אך גם לא אזהרת רווח פשוטה. הוא הראה חברה שמתקדמת בפועל בסמארטפוני פרמיום, ב-AI, בהפצה הבינלאומית, בכלי רכב חשמליים ובשירותי אינטרנט — בזמן שהכלכלה של עסקי החומרה הוותיקים שלה נמצאת תחת לחץ.
הנקודות החיוביות הבולטות היו מחיר מכירה ממוצע שיא בסמארטפונים, שמירה על המקום בשלישייה המובילה בעולם זה הרבעון ה-24 ברציפות, מסירות של 104,199 כלי רכב חשמליים, התחלת מונטיזציה של MiMo-V2.5 ושיא במעורבות משתמשים בשירותי האינטרנט. מנגד, שיעור הרווח הגולמי של 8.5% בסמארטפונים, הירידה בנפח המשלוחים, ההפסד התפעולי של 2.6 מיליארד יואן בעסקים החדשים ואי-הוודאות סביב רווחיות הרכב נותרו נקודות חולשה מרכזיות.
המסקנה המעשית היא שסיפור הגיוון ארוך הטווח של Xiaomi נעשה אמין יותר, אך הרבעון גם הזכיר שגיוון אינו מבטל סיכונים מחזוריים. ברבעון הבא יתמקדו המשקיעים ככל הנראה בשאלה אם הלחץ מעלויות הזיכרון ייחלש, אם הביקוש לסמארטפונים יתייצב ואם הצמיחה ברכב החשמלי תתחיל להפוך לרווח תפעולי עקבי יותר. 1
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן.
ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן. החברה המשיכה באסטרטגיית הפרמיום והגיוון: היא שמרה על מקום בשלישייה המובילה בשוק הסמארטפונים העולמי זה הרבעון ה 24 ברציפות, בעוד שמסירות הרכב החשמלי עלו ב 28.2% ומודל MiMo V2.5 צבר שימוש משמעותי.
השאלה המרכזית לרבעון הבא היא אם העלאות המחירים ושיפור תמהיל המוצרים יצליחו לפצות על התייקרות הרכיבים, לפני שהביקוש החלש וההפסדים בעסקים החדשים יכבידו עוד יותר על התוצאות.
ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן. החברה המשיכה באסטרטגיית הפרמיום והגיוון: היא שמרה על מקום בשלישייה המובילה בשוק הסמארטפונים העולמי זה הרבעון ה 24 ברציפות, בעוד שמסירות הרכב החשמלי עלו ב 28.2% ומודל MiMo V2.5 צבר שימוש משמעותי.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were the main positive and negative developments in Xiaomi Corp. (XIACF)’s Q2 2026 earnings, including its record smartphone average se. Article summary: Xiaomi’s Q2 2026 showed strong strategic progress in premium smartphones, AI, overseas retail and EV scale, but component inflation and weaker demand compressed profitability. Revenue was RMB108.9 billion, down 6.1% year. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
תוצאות הרבעון השני של 2026 מציגות את Xiaomi כחברה שנמצאת בעיצומו של שינוי אסטרטגי: היא מתקדמת לסמארטפונים יקרים יותר, משקיעה בבינה מלאכותית ובכלי רכב חשמליים ומרחיבה את האקוסיסטם הבינלאומי שלה. אלא שבטווח הקצר, ההתרחבות הזו מגיעה עם מחיר כבד. ההכנסות ירדו ב-6.1% לעומת השנה הקודמת, ל-108.9 מיליארד יואן, הרווח הנקי המתואם ירד ב-42.6% ל-6.2 מיליארד יואן, ושיעור הרווח הגולמי הקבוצתי ירד ל-19.8%. התוצאות אף פספסו את תחזיות הקונצנזוס. 1
4
מחיר המכירה הממוצע של סמארטפוני Xiaomi הגיע ברבעון לשיא, הודות לשינוי בתמהיל המוצרים ולהעלאות מחירים. המהלך סייע לרכך חלק מהפגיעה שנגרמה מעליית מחירי הזיכרון, אך לא הצליח למנוע ירידה חדה בשיעור הרווח הגולמי של חטיבת הסמארטפונים — ל-8.5%, לעומת 11.5% בתקופה המקבילה אשתקד. 1
5
בפועל, החברה התרחקה מהמרדף אחר נפח מכירות בכל מחיר. המשלוחים וההכנסות מסמארטפונים ירדו משנה לשנה, כאשר Xiaomi העדיפה לשמור על כלכלה טובה יותר בכל מכשיר בסביבה תחרותית ובתקופה שבה הביקוש עדיין מאתגר. 1
10
מכאן מגיע המדד החשוב ביותר למשקיעים בטווח הקרוב: מחיר מכירה ממוצע שיא מצביע על כך שאסטרטגיית המעבר למכשירי פרמיום עובדת, אך הירידה ברווחיות מלמדת שכוח התמחור של החברה עדיין אינו מספיק כדי להתמודד עם עלויות הרכיבים הגבוהות.
המחיר הממוצע הגבוה יותר משקף מעבר למוצרים יקרים יותר, והעלאות המחירים סיפקו שכבת הגנה נוספת מול התייקרות הזיכרון. במקביל, Xiaomi שמרה על המקום בשלישייה המובילה בנתח השוק העולמי של הסמארטפונים זה הרבעון ה-24 ברציפות — עם דירוג בשלישייה הראשונה ב-53 מדינות ואזורים. 5
6
השילוב הזה מצביע על שיפור באיכות המוצרים ובמיצוב המותג, גם כאשר מספר היחידות שנשלחו ירד. עם זאת, חשוב לסייג: ברבעון הנוכחי, המחיר הממוצע הגבוה יותר לא הפך לרווחיות גבוהה יותר, משום שהאינפלציה בעלויות ספגה חלק ניכר מהתועלת.
מודל השפה הגדול MiMo-V2.5 של Xiaomi דורג באוגוסט במקום הראשון בעולם בשימוש שבועי בנפח טוקנים בפלטפורמת OpenRouter. השימוש במודל גדל ביותר מפי שישה בתוך חודשיים, והוא החל לייצר הכנסות באמצעות קריאות API ותוכניות המבוססות על טוקנים. 5
6
17
מבחינה אסטרטגית, מדובר בהתפתחות משמעותית: Xiaomi מנסה לשלב את ה-AI באקוסיסטם הרחב של המכשירים שלה, ולא להשאיר את המודל כמוצר מחקרי מבודד. עם זאת, הכנסות ה-AI עדיין נמצאות בשלב מוקדם בתוך עסק גדול בהרבה. לכן, הובלה בהיקף השימוש אינה מעידה עדיין על השפעה מהותית על הרווחים.
Xiaomi המשיכה להרחיב את האקוסיסטם הבינלאומי שלה, ובמהלך התקופה פתחה יותר מ-640 חנויות חדשות. 7
8
23 רשת קמעונאית רחבה יותר יכולה לתמוך בהפצת סמארטפונים, ובמקביל להעניק לחברה הזדמנויות נוספות למכור מוצרי בית חכם ומוצרי IoT נוספים מחוץ לסין.
עם זאת, נתוני ה-IoT עצמם היו חלשים יותר. הכנסות התחום ירדו לעומת בסיס ההשוואה החזק במיוחד של השנה הקודמת, שנהנה מסובסידיות לצרכנים בסין. לכן, הירידה המדווחת דורשת פרשנות זהירה: ההתרחבות בחו״ל נמשכה, אך לא הצליחה לקזז במלואה את ההשוואה הקשה בעסקי ה-IoT. 4
Xiaomi מסרה 104,199 כלי רכב חשמליים ברבעון השני — עלייה של 28.2% לעומת השנה הקודמת, והרבעון השישי ברציפות של צמיחה שנתית במסירות. המסירות המצטברות של סדרת SU7 עברו את רף 500,000 כלי הרכב. 3
7
13
14
החטיבה הכוללת של כלי רכב חשמליים חכמים, AI ויוזמות חדשות הניבה הכנסות של 24.9 מיליארד יואן, עלייה שנתית של 17.1%. מתוך הסכום הזה, 23.9 מיליארד יואן הגיעו מפעילות הרכב החשמלי, ומיליארד יואן מעסקים קשורים אחרים — כולל הכנסות ה-AI מסדרת מודלי MiMo. 17
השקת רכב ה-SkyNomad, רכב פנאי עם מערכת הנעה חשמלית-מאריכת טווח, הרחיבה את היצע כלי הרכב של החברה. 6
14
מספר המשתמשים הפעילים החודשיים בשירותי האינטרנט של Xiaomi הגיע לשיא של כ-770 מיליון. התחום הניב הכנסות של 9.0 מיליארד יואן, עם שיעור רווח גולמי של 76.8% — נתון שהופך אותו למקור חשוב להכנסות חוזרות וברווחיות גבוהה. 6
12
13
הפעילות הזו מספקת איזון לקטגוריות החומרה, שבהן שיעורי הרווח נמוכים יותר. היא גם ממחישה את החשיבות הפיננסית של אסטרטגיית האקוסיסטם של Xiaomi: בסיס משתמשים גדול יכול לייצר הכנסות גם לאחר מכירת הטלפון, הרכב או המכשיר החכם הראשוני.
הבעיה הישירה ביותר בדוחות הייתה עלות הזיכרון והרכיבים האחרים. שיעור הרווח הגולמי בסמארטפונים ירד ל-8.5%, למרות שיא במחיר המכירה הממוצע והעלאות מחירים. שיעור הרווח הגולמי הקבוצתי ירד ל-19.8%, לעומת 22.5% בתקופה המקבילה. 1
4
6
מבחינת Xiaomi, הסיכון אינו מסתכם בכך שהרכיבים מתייקרים. אם החברה תעלה מחירים בצורה אגרסיבית מדי, היא עלולה לפגוע עוד יותר בביקוש או לאבד נתח שוק; אם תספוג את ההתייקרות, המרווחים ייפגעו. הרבעון הראה שתמהיל מוצרים טוב יותר והעלאות מחירים יכולים לרכך את הפגיעה — אך לא לבטל אותה.
הכנסות הסמארטפונים ירדו ב-7.5% לעומת השנה הקודמת, ל-42.1 מיליארד יואן, וגם מספר המשלוחים ירד. 10 הדגש של ההנהלה על רווחיות במקום על נפח עשוי להגן על העסק מפני הנחות שאינן כלכליות, אך הוא מותיר את Xiaomi חשופה אם הביקוש למכשירי פרמיום לא יתאושש במהירות.
לכן אפשר לקרוא את הרבעון בשתי דרכים מנוגדות: Xiaomi מפגינה משמעת רבה יותר בכלכלת המוצרים, אך האסטרטגיה גם מאשרת שהביקוש קשה מספיק כדי לחייב בחירה בין מספר היחידות שנמכרות לבין שיעור הרווח.
החטיבה של כלי הרכב החשמליים החכמים, ה-AI והיוזמות החדשות דיווחה על הפסד תפעולי של כ-2.6 מיליארד יואן, למרות הכנסות של 24.9 מיליארד יואן ושיעור רווח גולמי של 19.2%. 4
7
11
17
ההשקעה עשויה להיות הכרחית כדי לבנות היקף פעילות בתחום הרכב ויכולות AI, אך בשלב הנוכחי היא מכבידה על הרווחיות המאוחדת. השאלה המרכזית היא אם הגידול במסירות הרכב יוכל לייצר בעתיד מנוף תפעולי יציב, בלי צורך בהוצאות כבדות ומתמשכות על התרחבות, מחקר, פיתוח והשקות.
מסירות הרכב צמחו במהירות, אך הרווחיות הייתה פחות צפויה. שיעור הרווח הגולמי של החטיבה עמד על 19.2%, והיא התמודדה עם לחץ מתמהיל המוצרים ומהתמחור, בין היתר בשל תרומה גדולה יותר של מסירות SU7 במחירים נמוכים יחסית. 7
15
17
ה-SkyNomad מוסיף משתנה נוסף. השקתו מרחיבה את שוק הרכב שאליו Xiaomi יכולה לפנות, אך תרומתו העתידית לרווחיות תלויה בתמחור, במפרט ובכלכלת הייצור. תוצאות הרבעון מצביעות אפוא על ביקוש ועל היקף פעילות חזקים — אך עדיין לא על פרופיל רווח יציב בתחום הרכב החשמלי.
הנהלת Xiaomi הצביעה על התאוששות חלשה בביקוש הצרכני, תחרות גוברת ולחץ מתמשך מצד עלויות הרכיבים כמקורות ללחץ תפעולי קצר טווח גם ברבעון השלישי של 2026. Reuters דיווחה בנוסף כי ההכנסות והרווח המתואם היו נמוכים מתחזיות הקונצנזוס. 1
התחזית הזו מגבילה את היכולת להשליך באופן אוטומטי מהמדדים האסטרטגיים החיוביים של הרבעון. השימוש ב-AI, מסירות הרכב והמחיר הממוצע הגבוה יותר בסמארטפונים מעודדים — אך התמונה המיידית של הרווחים עדיין תלויה במגמת עלויות הרכיבים ובמצב הביקוש.
הרבעון השני של 2026 לא היה רבעון צמיחה חד-משמעי, אך גם לא אזהרת רווח פשוטה. הוא הראה חברה שמתקדמת בפועל בסמארטפוני פרמיום, ב-AI, בהפצה הבינלאומית, בכלי רכב חשמליים ובשירותי אינטרנט — בזמן שהכלכלה של עסקי החומרה הוותיקים שלה נמצאת תחת לחץ.
הנקודות החיוביות הבולטות היו מחיר מכירה ממוצע שיא בסמארטפונים, שמירה על המקום בשלישייה המובילה בעולם זה הרבעון ה-24 ברציפות, מסירות של 104,199 כלי רכב חשמליים, התחלת מונטיזציה של MiMo-V2.5 ושיא במעורבות משתמשים בשירותי האינטרנט. מנגד, שיעור הרווח הגולמי של 8.5% בסמארטפונים, הירידה בנפח המשלוחים, ההפסד התפעולי של 2.6 מיליארד יואן בעסקים החדשים ואי-הוודאות סביב רווחיות הרכב נותרו נקודות חולשה מרכזיות.
המסקנה המעשית היא שסיפור הגיוון ארוך הטווח של Xiaomi נעשה אמין יותר, אך הרבעון גם הזכיר שגיוון אינו מבטל סיכונים מחזוריים. ברבעון הבא יתמקדו המשקיעים ככל הנראה בשאלה אם הלחץ מעלויות הזיכרון ייחלש, אם הביקוש לסמארטפונים יתייצב ואם הצמיחה ברכב החשמלי תתחיל להפוך לרווח תפעולי עקבי יותר. 1
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן.
ההכנסות של Xiaomi ברבעון השני של 2026 ירדו ב 6.1% ל 108.9 מיליארד יואן, והרווח הנקי המתואם צנח ב 42.6% ל 6.2 מיליארד יואן. החברה המשיכה באסטרטגיית הפרמיום והגיוון: היא שמרה על מקום בשלישייה המובילה בשוק הסמארטפונים העולמי זה הרבעון ה 24 ברציפות, בעוד שמסירות הרכב החשמלי עלו ב 28.2% ומודל MiMo V2.5 צבר שימוש משמעותי.
השאלה המרכזית לרבעון הבא היא אם העלאות המחירים ושיפור תמהיל המוצרים יצליחו לפצות על התייקרות הרכיבים, לפני שהביקוש החלש וההפסדים בעסקים החדשים יכבידו עוד יותר על התוצאות.