המגמה הבולטת לקראת IFA 2026 היא מחשבים קומפקטיים עם 128GB זיכרון מאוחד, כאשר תצורות של 192GB מתחילות להופיע עבור מודלי AI מקומיים גדולים יותר. ACEMAGIC F9A Pro ו BOSGAME M5 MAX מבוססים על Ryzen AI Max+ PRO 495, עם 16 ליבות, 32 תהליכונים, תדר Boost של עד 5.2GHz ועד 131 TOPS לביצועי AI בפלטפורמה.
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What mini PCs and laptops built around AMD’s Ryzen AI Max+ processors are being unveiled or previewed ahead of IFA 2026 in Berlin, including. Article summary: The IFA 2026 pre-briefings show a clear escalation in “local AI PC” hardware: compact systems are now pairing powerful integrated GPUs with 128–192 GB of unified memory, making large-model inference possible on-device ra. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
ההכרזות המוקדמות לקראת IFA 2026, שתיערך בברלין ב-4–8 בספטמבר, מצביעות על התפתחות מעניינת בשוק מחשבי ה-AI: מחשבים קטנים יחסית מקבלים כמויות זיכרון שבעבר היו שמורות לתחנות עבודה גדולות. הדגמים הבולטים ביותר מבוססים על מעבדי AMD Ryzen AI Max+ — ובהם ACEMAGIC F9A Pro, Acer Aspire G 3D 16, BOSGAME M5 MAX וכן מערכות מתוכננות של GMKtec, Framework ו-Minisforum.
הנתון המרכזי כאן אינו רק מספר ה-TOPS של מאיץ ה-AI. יותר ויותר, השאלה החשובה היא כמה זיכרון מאוחד עומד לרשות המעבד, הליבה הגרפית ומודל ה-AI יחד. תצורות של 128GB הופכות נפוצות במחשבי פרימיום קומפקטיים, ואילו 192GB מתחילות להופיע בדגמים מתקדמים יותר. זה לא מבטיח שהמודל ירוץ במהירות גבוהה — אבל הוא עשוי לאפשר לטעון מודלים מקוונטטים גדולים בהרבה ממודלי הצרכנים המקובלים.
ה-F9A Pro הוא יורש מתקדם יותר ל-F9A של ACEMAGIC, מחשב בנפח של כשני ליטרים. הוא נחשף עם AMD Ryzen AI Max+ PRO 495 — מעבד בעל 16 ליבות ו-32 תהליכונים, המבוסס על Zen 5 ומגיע לתדר Boost של עד 5.2GHz. לפי הדיווחים, הוא כולל גרפיקה משולבת Radeon 8065S עם 40 יחידות חישוב RDNA 3.5 בתדר של עד 3.0GHz, לצד מאיץ XDNA 2 NPU שמספק עד 55 TOPS וביצועי AI כוללים של עד 131 TOPS. 23
24
החידוש הגדול הוא הזיכרון: עד 192GB מסוג LPDDR5X-8533 בזיכרון מאוחד, כאשר עד 160GB עשויים להיות מוקצים לגרפיקה. בניגוד למחשב עם זיכרון מערכת נפרד ו-VRAM נפרד לכרטיס המסך, כאן אותו מאגר יכול להתחלק באופן דינמי בין המעבד, הגרפיקה, מערכת ההפעלה ויישומי ה-AI. 23
24
במפרט שדווח נכללים גם שתי יציאות USB4, שתי יציאות Ethernet במהירות 2.5Gbps, Wi‑Fi 7, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 ויציאת OCuLink המחוברת באמצעות PCIe 4.0 x4. המחיר, תצורת היציאות הסופית ומועד ההשקה עדיין לא אושרו במידע הזמין. 23
24
ה-Aspire G 3D 16, בדגם AG3D16-81M, מבוסס על Ryzen AI Max+ 395 עם 16 ליבות, 32 תהליכונים ותדר Boost של עד 5.1GHz. הוא כולל גרפיקה משולבת Radeon 8060S, תומך בעד 128GB זיכרון מאוחד מסוג LPDDR5X-8000 ובעד 2TB אחסון SSD בתקן PCIe Gen 4. Acer מציינת ביצועי AI כוללים של עד 126 TOPS. 51
58
המאפיין הבולט ביותר הוא מסך SpatialLabs בגודל 16 אינץ', שמציג תמונה סטריאוסקופית ללא צורך במשקפיים ייעודיים. במצב דו־ממדי המסך מציע רזולוציה של 3,840×2,400 בקצב רענון של 120Hz, בהירות של 450 ניטים וכיסוי של 100% ממרחב הצבעים DCI-P3. במצב תלת־ממד הרזולוציה האפקטיבית היא 1,920×2,400. שתי מצלמות למעקב אחר העיניים מאפשרות להמיר תוכן דו־ממדי רגיל לתצוגת תלת־ממד, גם ללא תוכן תלת־ממדי מקורי או כרטיס גרפי נפרד. 49
51
58
Acer מציינת סוללה בקיבולת 99.9Wh, Wi‑Fi 7, Bluetooth 5.4 ושתי יציאות USB-C 4.0. עם זאת, ההכרזות הזמינות אינן מספקות עדיין נתונים מאומתים על משקל המחשב, חיי הסוללה בפועל, מחיר אזורי או מועד זמינות בחנויות. 51
54
ה-M5 MAX של BOSGAME הוצג בשלב זה כתצוגה מקדימה ולא כהשקה קמעונאית מלאה. התצורה הראשונה המתוכננת כוללת Ryzen AI Max+ PRO 495 עם 16 ליבות CPU, 32 תהליכונים ותדר Boost של עד 5.2GHz, לצד גרפיקה Radeon 8065S ומאיץ NPU המספק עד 55 TOPS. ביצועי ה-AI הכוללים של הפלטפורמה מוגדרים כעד 131 TOPS. 38
התצורה הראשונית צפויה לכלול 128GB זיכרון מאוחד LPDDR5X ו-SSD בנפח 2TB בתקן PCIe 4.0. BOSGAME מייעדת את המחשב להתנסות ב-AI מקומי, עבודה עם מודלים גדולים, יישומי יצירה, פיתוח תוכנה וריבוי משימות מקצועי. עם זאת, היצרנית טרם ביססה במידע הזמין את המפרט הסופי של היציאות, המידות, המשקל, מגבלות ההספק, המחיר, מועד ההשקה או גרסאות נוספות של זיכרון ואחסון. 38
ה-M5 הקיים מדגים כיצד נראית תצורת Ryzen AI Max+ 395. הוא משלב 16 ליבות ו-32 תהליכונים במהירות של עד 5.1GHz עם גרפיקה משולבת Radeon 8060S, הכוללת 40 יחידות חישוב RDNA 3.5. קיימות תצורות עם 96GB או 128GB זיכרון LPDDR5X-8000 מולחם, ועד 2TB אחסון PCIe 4.0. 39
40
המחשב כולל שתי יציאות USB4, יציאות USB-A, HDMI, DisplayPort, Wi‑Fi 7 וקורא כרטיסי SD. בחנות BOSGAME מופיעה תצורה של 128GB זיכרון ו-2TB אחסון במחיר של 2,999 דולר, אם כי המחירים עשויים להשתנות לפי חנות ואזור. 39
40
ה-F9A הרגיל מבוסס על Ryzen AI Max+ 395 עם 16 ליבות Zen 5, 32 תהליכונים ותדר Boost של עד 5.1GHz. ה-Radeon 8060S המשולב כולל 40 יחידות חישוב RDNA 3.5, ואילו מאיץ ה-XDNA 2 NPU מספק עד 50 TOPS. ACEMAGIC מציינת עד 126 TOPS לביצועי ה-AI הכוללים של המערכת. 17
27
המחשב, בנפח של כשני ליטרים, תומך בעד 128GB זיכרון LPDDR5X-8000 מולחם ומאוחד, בשני חריצי M.2 לכונני SSD בתקן PCIe 4.0 וביציאת OCuLink לחיבור כרטיס גרפי חיצוני. המפרט כולל גם שתי יציאות USB4 במהירות 40Gbps, HDMI 2.1, שתי יציאות 2.5GbE, Wi‑Fi 7 ו-Bluetooth 5.4. ACEMAGIC משווקת את תצורת ה-128GB להרצה מקומית של מודלי שפה גדולים בהיקף של כ-120 מיליארד פרמטרים. 17
27
מחיר ומועד משלוח רחב לקמעונאות לא אושרו בחומר ההשקה המצוטט. דיווח נפרד ציין שמכירה מוקדמת של תצורת ה-395 תוכננה ל-10 בספטמבר, אך יש לבדוק זמינות אזורית לפני שמתייחסים לתאריך זה כאל מועד השקה עולמי. 23
זיכרון מאוחד הוא למעשה מאגר משותף למעבד, לגרפיקה ולשאר עומסי העבודה. כאשר הגרפיקה המשולבת יכולה להשתמש באותו זיכרון מהיר של המעבד, מחשב עם 128GB או 192GB עשוי לטעון מודל מקוונטט גדול יותר ממחשב נייד דק עם 16GB או 32GB RAM, או ממחשב עם כרטיס גרפי שה-VRAM שלו מוגבל.
אבל קיבולת אינה זהה לביצועים. השאלה אם מודל יעבוד היטב תלויה ברמת הקוונטיזציה, באורך ההקשר, בתוכנת ההרצה, בזיכרון ששמור ל-Windows וליישומים אחרים, במערכת הקירור ובמגבלות ההספק לאורך זמן. הטענה שמחשב מסוגל לטעון מודל אינה אומרת שהוא יפיק תשובות במהירות, יריץ אותו בדיוק מלא או יתמוך בכל גרסה של אותו מודל.
הראיות החזקות ביותר הקיימות כרגע הן למיצוב של ACEMAGIC את ה-F9A עבור מודלים של עד 120 מיליארד פרמטרים, ולהדגמה הספציפית של GEEKOM שבה ארבע מערכות A9 Mega מחוברות הריצו את DeepSeek V4 Flash באופן מקומי. בהכרזות הזמינות לא מופיעות מדידות מקבילות של מספר טוקנים לשנייה עבור Acer Aspire G 3D 16, ACEMAGIC F9A Pro או BOSGAME M5 MAX. 5
6
27
GMKtec הכריזה על EVO-X5 Pro כמיני־מחשב המבוסס על Ryzen AI Max+ PRO 495, ומתכננת לחשוף אותו במלואו ב-IFA ברלין. המידע על האירוע מאשר את השימוש במעבד, אך פרטים על המחיר, היציאות, הקירור, צריכת החשמל והתצורה הסופית עדיין לא פורסמו. 7
10
עמוד ה-IFA של Minisforum מציג את ה-T5 Max העתידי עם Ryzen AI Max+ 395, זיכרון LPDDR5X ושני חריצי M.2 בתקן PCIe 4.0. העמוד אינו כולל מספיק פרטים כדי לאשר את המחיר הסופי, קיבולת הזיכרון, מאפייני הקירור או ביצועי המחשב עם מודלים מקומיים. 16
Framework מיישמת את אותה גישה גם במחשב שולחני קומפקטי המבוסס על Ryzen AI Max+ PRO 495. הגרסה המדווחת מציעה 192GB זיכרון ורוחב פס של 273GB/s. הגרפיקה המשולבת Radeon 8065S שומרת על 40 יחידות חישוב RDNA 3.5, עם תדר מרבי של 3.0GHz. 13
GEEKOM בוחנת דרך אחרת להרחבת עומסי AI מקומיים: חיבור של ארבעה מחשבי A9 Mega באמצעות USB4. בכל מערכת נמצא Ryzen AI Max+ 395 עם גרפיקה Radeon 8060S, והחברה אומרת שהפלטפורמה המשולבת יכולה להריץ את DeepSeek V4 Flash באופן מקומי. זו הדגמה של AI מקומי מבוזר — לא מחשב יחיד שמחזיק בעצמו את כל עומס העבודה. 5
6
AMD אינה היחידה שמקדמת מחשבים קטנים להרצת AI מקומית. Acer הציגה קונספט בשם SFF RTX Spark, עם עד 128GB זיכרון מאוחד ועד פטפלופ אחד של חישוב. ASUS מציגה גם מחשבי ProArt P16 ו-P14 ומיני־מחשב GR1X המבוססים על RTX Spark. לפי ASUS, הפלטפורמה מיועדת להרצת מודלי שפה גדולים, יצירה ו”סוכנים אישיים”, כולל מודלים של עד 120 מיליארד פרמטרים. 2
3
8
הגישות שונות. Ryzen AI Max+ משלב ליבות CPU, גרפיקה משולבת ומאיץ NPU באותה חבילת AMD, עם יתרון אפשרי של מבנה קומפקטי ומאגר זיכרון משותף גדול. מערכות RTX Spark מדגישות את אקוסיסטם התוכנה של NVIDIA, כולל CUDA ו-RTX, לצד מאיץ AI ייעודי המבוסס על Blackwell. ההשוואה האמיתית תושפע מתמיכת התוכנה, מהקצאת הזיכרון, מההספק לאורך זמן, מהקירור ומביצועים מדודים ביישומים — ולא רק מהמספר הגבוה ביותר של TOPS או פטפלופים.
ההכרזות לקראת IFA 2026 מראות שמחשבי AI מקומיים מתרחקים ממחשבי Copilot+ בסיסיים, שבהם ה-NPU מיועד בעיקר לתכונות קלות יחסית על המכשיר. כעת היצרניות מתחרות גם על כמות הזיכרון הנדרשת כדי לטעון מודלים גדולים: 128GB הופכים לנפוצים במיני־תחנות עבודה יוקרתיות, ואילו 192GB מתחילים להופיע בדגמים מתקדמים במיוחד.
אין פירוש הדבר שהענן נעלם. מחשבים כאלה הם אפשרות נוספת למי שזקוק לפרטיות, לעבודה ללא חיבור לרשת, לתגובות בעלות שיהוי נמוך, לפיתוח תוכנה, להתנסות יצירתית או להרצת עומסים שהמשתמש מעדיף להשאיר על החומרה שלו. השאלות החשובות באמת יהיו אם התצורות שהובטחו אכן יגיעו לשוק במחירים סבירים, כיצד יתפקדו בעומס ממושך ואילו מודלים וכלי תוכנה מקומיים יתמכו בהן בפועל.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
המגמה הבולטת לקראת IFA 2026 היא מחשבים קומפקטיים עם 128GB זיכרון מאוחד, כאשר תצורות של 192GB מתחילות להופיע עבור מודלי AI מקומיים גדולים יותר.
המגמה הבולטת לקראת IFA 2026 היא מחשבים קומפקטיים עם 128GB זיכרון מאוחד, כאשר תצורות של 192GB מתחילות להופיע עבור מודלי AI מקומיים גדולים יותר. ACEMAGIC F9A Pro ו BOSGAME M5 MAX מבוססים על Ryzen AI Max+ PRO 495, עם 16 ליבות, 32 תהליכונים, תדר Boost של עד 5.2GHz ועד 131 TOPS לביצועי AI בפלטפורמה.
Acer Aspire G 3D 16 משלב Ryzen AI Max+ 395, עד 128GB זיכרון מאוחד ומסך תלת־ממד ללא משקפיים; במקביל, יצרניות אחרות בוחנות מחשבים מבוססי RTX Spark ואף מערכות AI מבוזרות.