DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד. המודל תומך בחלון הקשר של עד מיליון טוקנים ובקלט משולב של טקסט ותמונות.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is DeepSeek V4.1 Flash, released for general availability on September 10, 2026, and how does its 552-billion-parameter Causal-Encoder-. Article summary: DeepSeek-V4.1-Flash is the September 10, 2026 general-availability replacement for the V4 Flash line and, temporarily, for V4 Pro in the API. It is not merely a cheaper small model: DeepSeek presents it as the first prod. Topic tags: general, general web, user generated, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, cha
DeepSeek V4.1 Flash הוא מודל רב־אופני זמין מסחרית, שהושק ב־10 בספטמבר 2026. זהו המודל היצרני הראשון במשפחת CED (Causal Encoder–Decoder) של DeepSeek: מודל Mixture-of-Experts (MoE) עם 552 מיליארד פרמטרים, שנבנה כדי להוזיל עבודה עם פרומפטים ארוכים, הקשר שמור במטמון, תמונות ותהליכי סוכנים אוטונומיים. 41
6
בשורה התחתונה למפתחים: V4.1 Flash ממוצב כמודל ברירת המחדל של DeepSeek ב־API לעומסי תפוקה גבוהים, קונטקסט ארוך ורב־אופניות. היתרון המדווח שלו מול V4 Pro בולט במיוחד בעלות, ביעילות זיכרון ובכמה מבחנים של סוכנים; אולם הוא אינו מוביל בכל מדד שפורסם. 24
11
הכותרת “552 מיליארד פרמטרים” אינה מספרת כמה מן המודל הדליל מופעל בפועל עבור כל טוקן. לפי DeepSeek, V4.1 Flash מפעיל כ־8 מיליארד פרמטרים בשלב ה־prefill — כלומר בעת קריאת הפרומפט — וכ־16 מיליארד פרמטרים בשלב ה־decode, בעת הפקת התשובה. 41
38
החלוקה הזו חשובה במיוחד למערכות שמזינות שוב ושוב מסמכים גדולים, מאגרי קוד, היסטוריית שיחות או עקבות של שימוש בכלים. קריאת הקלט ויצירת הפלט הן משימות חישוביות שונות, וארכיטקטורת CED אמורה לצמצם את עלות עיבוד ההקשר הארוך, בלי לוותר על יותר חישוב בשלב יצירת הפלט. 38
DeepSeek מדווחת גם על טביעת רגל גלובלית של מטמון KV בגודל של כ־890 בתים לטוקן — בערך רבע מהנתון שדווח עבור V4 Flash. החברה מייחסת זאת למטמון KV ב־FP4 ולשימוש חוזר במטמון בין שכבות. בסוכנים מתמשכים, שבהם הקשר שמור במטמון עשוי להפוך לעלות תשתית מרכזית, זה עשוי להיות חשוב לא פחות ממספר הפרמטרים בכותרת. זהו נתון של ספק המודל, ולכן כדאי לאמת אותו בתשתית ההגשה ובדפוסי השימוש בפועל. 33
38
טבלת התוצאות שפרסמה DeepSeek מציגה שיפור בתכנות, מתמטיקה, משימות סוכן במסוף ובדיקות סייבר בהשוואה ל־V4 Pro — אך ציון נמוך יותר ב־GPQA Diamond. אלו נתונים מדווחים של החברה או בכרטיס המודל, ולא דירוג בלתי תלוי שמכריע באופן גורף. 6
11
| מדד | V4 Pro | V4.1 Flash | שינוי |
|---|---|---|---|
| GPQA Diamond | 92.4 | 90.9 | -1.5 |
| דירוג Codeforces | 3,348 | 3,471 | +123 |
| MathArena Apex | 65.3 | 65.6 | +0.3 |
| Terminal-Bench 2.1 | 87.9 | 90.6 | +2.7 |
| CyberGym | 83.3 | 88.1 | +4.8 |
הקריאה ההוגנת של התוצאות היא ש־V4.1 Flash נראה מתאים יותר ליעד המוצר המוצהר של DeepSeek: תהליכי קוד וסוכנים ארוכי־טווח, מהירים ורגישים לעלות. מנגד, V4 Pro עדיין מוביל בתוצאת GPQA Diamond שפורסמה. לכן, הטענה ש־Flash עדיף באופן מוחלט בכל משימה אינה נתמכת בהשוואה הפומבית. 11
DeepSeek טוענת שבדיקות של כמה גורמים הציבו את V4.1 Flash לפני V4 Pro בביצועים, עלות, מהירות וזמן ריצה כולל. עם זאת, החומרים הציבוריים שסופקו אינם מציגים מקדם אחיד שנבדק באופן עצמאי לזמן ביצוע מקצה לקצה של משימות סוכן. נכון להתייחס לכך כטענת ספק, ואז למדוד מול הכלים, אורכי ההקשר ותמהיל המשימות של סביבת הייצור. 24
V4.1 Flash תומך בהקשר של עד מיליון טוקנים ומקבל טקסט ותמונות באותה בקשה. בתיעוד DeepSeek מוזכרים תיאור תמונות, קריאת טקסט מצילומי מסך וניתוח גרפים כדוגמאות לשימושים אפשריים. 6
23
מזהה המודל הנוכחי ב־API הוא:
deepseek-flash
מפתחים יכולים לצרף לצד הטקסט כתובת תמונה ציבורית בפרוטוקול http(s). תיעוד הראייה של DeepSeek מציין תמיכה ב־JPEG, PNG, GIF ו־WebP. 21
23
התיעוד שסופק מאשר מגבלת הקשר של מיליון טוקנים, אך אינו מציג מגבלת פלט עדכנית וברורה דיה כדי לציין מספר מדויק. באותה מידה, לפני הסתמכות על פלט JSON, קריאות לכלים או בקרות reasoning מסוימות, כדאי לבדוק בתיעוד ה־API החי את התחביר ואת הזמינות המדויקת של כל יכולת.
המחירים המדווחים ל־V4.1 Flash הם 0.15 דולר למיליון טוקני קלט ו־0.60 דולר למיליון טוקני פלט בשעות שפל. בשעות עומס המחיר עולה ל־0.30 דולר לקלט ו־1.20 דולר לפלט. עבור קלט שנמצא במטמון, המחיר המדווח הוא 0.003 דולר בשעות שפל ו־0.006 דולר בשעות עומס למיליון טוקנים. 1
מחיר ה־cache hit הנמוך במיוחד משתלב עם הדגש הארכיטקטוני על שימוש חוזר בהקשר. מערכות שממחזרות הנחיית מערכת גדולה, הקשר של בסיס קוד או היסטוריית סוכן עשויות להפיק מכך ערך רב יותר משיחות קצרות וחד־פעמיות — בתנאי שדפוס הבקשות אכן מייצר פגיעות מטמון.
DeepSeek הוציאה משירות כמודלים נפרדים את V4 Flash ואת V4 Flash Vision Experimental. לצורכי תאימות, המזהים הבאים עדיין מתקבלים זמנית, אך הבקשות אליהם מוגשות בפועל על ידי V4.1 Flash:
deepseek-v4-flashdeepseek-v4-flash-vision-expבהודעה המקורית מ־10 בספטמבר נאמר שתעבורת deepseek-v4-pro תנותב ל־V4.1 Flash בתעריפי Flash החל מ־14 בספטמבר בשעה 04:00 UTC, עד להשקת V4.1 Pro. 24
אולם תיעוד API מאוחר יותר שינה את התמונה התפעולית: לפי התיעוד, DeepSeek החליטה להמשיך את שירות ה־API של V4 Pro גם אחרי 14 בספטמבר, ללא שינוי בחיוב, עד להודעה חדשה. לכן, צוותים שמשתמשים ב־V4 Pro צריכים להסתמך על תיעוד ה־API העדכני ולבדוק איזה מודל מוחזר בפועל מהנתיב שלהם — ולא להניח שתוכנית ההוצאה משירות שבהודעה המוקדמת עדיין בתוקף. 17
26
V4.1 Flash אינו רק שם חדש ל־Flash, משום שכמה שינויים הגיעו יחד:
deepseek-flash; למפתחים, הצעד המעשי הוא להעביר אינטגרציות חדשות אל deepseek-flash, לבדוק טיפול בתמונות ובהקשר ארוך על עומסי עבודה מייצגים, למדוד את כלכלת ה־cache hit, ולעקוב אחר תיעוד הניתוב והחיוב העדכני של V4 Pro. הארכיטקטורה מבטיחה במיוחד למערכות עתירות־סוכנים, אך ההוכחה החשובה היא ביצועים ועלות בתהליך העבודה הספציפי שמפעילים.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד.
DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד. המודל תומך בחלון הקשר של עד מיליון טוקנים ובקלט משולב של טקסט ותמונות. DeepSeek מדווחת על מטמון KV גלובלי של כ־890 בתים לטוקן — כרבע מהנתון המדווח של V4 Flash.
לשימוש ב־API יש לבחור ב־deepseek flash. הכינויים הישנים של Flash ו־Flash Vision Experimental מנותבים זמנית ל־V4.1 Flash, בעוד ש־V4 Pro ממשיך לקבל שירות לפי התיעוד המעודכן.
DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד. המודל תומך בחלון הקשר של עד מיליון טוקנים ובקלט משולב של טקסט ותמונות.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is DeepSeek V4.1 Flash, released for general availability on September 10, 2026, and how does its 552-billion-parameter Causal-Encoder-. Article summary: DeepSeek-V4.1-Flash is the September 10, 2026 general-availability replacement for the V4 Flash line and, temporarily, for V4 Pro in the API. It is not merely a cheaper small model: DeepSeek presents it as the first prod. Topic tags: general, general web, user generated, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, cha
DeepSeek V4.1 Flash הוא מודל רב־אופני זמין מסחרית, שהושק ב־10 בספטמבר 2026. זהו המודל היצרני הראשון במשפחת CED (Causal Encoder–Decoder) של DeepSeek: מודל Mixture-of-Experts (MoE) עם 552 מיליארד פרמטרים, שנבנה כדי להוזיל עבודה עם פרומפטים ארוכים, הקשר שמור במטמון, תמונות ותהליכי סוכנים אוטונומיים. 41
6
בשורה התחתונה למפתחים: V4.1 Flash ממוצב כמודל ברירת המחדל של DeepSeek ב־API לעומסי תפוקה גבוהים, קונטקסט ארוך ורב־אופניות. היתרון המדווח שלו מול V4 Pro בולט במיוחד בעלות, ביעילות זיכרון ובכמה מבחנים של סוכנים; אולם הוא אינו מוביל בכל מדד שפורסם. 24
11
הכותרת “552 מיליארד פרמטרים” אינה מספרת כמה מן המודל הדליל מופעל בפועל עבור כל טוקן. לפי DeepSeek, V4.1 Flash מפעיל כ־8 מיליארד פרמטרים בשלב ה־prefill — כלומר בעת קריאת הפרומפט — וכ־16 מיליארד פרמטרים בשלב ה־decode, בעת הפקת התשובה. 41
38
החלוקה הזו חשובה במיוחד למערכות שמזינות שוב ושוב מסמכים גדולים, מאגרי קוד, היסטוריית שיחות או עקבות של שימוש בכלים. קריאת הקלט ויצירת הפלט הן משימות חישוביות שונות, וארכיטקטורת CED אמורה לצמצם את עלות עיבוד ההקשר הארוך, בלי לוותר על יותר חישוב בשלב יצירת הפלט. 38
DeepSeek מדווחת גם על טביעת רגל גלובלית של מטמון KV בגודל של כ־890 בתים לטוקן — בערך רבע מהנתון שדווח עבור V4 Flash. החברה מייחסת זאת למטמון KV ב־FP4 ולשימוש חוזר במטמון בין שכבות. בסוכנים מתמשכים, שבהם הקשר שמור במטמון עשוי להפוך לעלות תשתית מרכזית, זה עשוי להיות חשוב לא פחות ממספר הפרמטרים בכותרת. זהו נתון של ספק המודל, ולכן כדאי לאמת אותו בתשתית ההגשה ובדפוסי השימוש בפועל. 33
38
טבלת התוצאות שפרסמה DeepSeek מציגה שיפור בתכנות, מתמטיקה, משימות סוכן במסוף ובדיקות סייבר בהשוואה ל־V4 Pro — אך ציון נמוך יותר ב־GPQA Diamond. אלו נתונים מדווחים של החברה או בכרטיס המודל, ולא דירוג בלתי תלוי שמכריע באופן גורף. 6
11
| מדד | V4 Pro | V4.1 Flash | שינוי |
|---|---|---|---|
| GPQA Diamond | 92.4 | 90.9 | -1.5 |
| דירוג Codeforces | 3,348 | 3,471 | +123 |
| MathArena Apex | 65.3 | 65.6 | +0.3 |
| Terminal-Bench 2.1 | 87.9 | 90.6 | +2.7 |
| CyberGym | 83.3 | 88.1 | +4.8 |
הקריאה ההוגנת של התוצאות היא ש־V4.1 Flash נראה מתאים יותר ליעד המוצר המוצהר של DeepSeek: תהליכי קוד וסוכנים ארוכי־טווח, מהירים ורגישים לעלות. מנגד, V4 Pro עדיין מוביל בתוצאת GPQA Diamond שפורסמה. לכן, הטענה ש־Flash עדיף באופן מוחלט בכל משימה אינה נתמכת בהשוואה הפומבית. 11
DeepSeek טוענת שבדיקות של כמה גורמים הציבו את V4.1 Flash לפני V4 Pro בביצועים, עלות, מהירות וזמן ריצה כולל. עם זאת, החומרים הציבוריים שסופקו אינם מציגים מקדם אחיד שנבדק באופן עצמאי לזמן ביצוע מקצה לקצה של משימות סוכן. נכון להתייחס לכך כטענת ספק, ואז למדוד מול הכלים, אורכי ההקשר ותמהיל המשימות של סביבת הייצור. 24
V4.1 Flash תומך בהקשר של עד מיליון טוקנים ומקבל טקסט ותמונות באותה בקשה. בתיעוד DeepSeek מוזכרים תיאור תמונות, קריאת טקסט מצילומי מסך וניתוח גרפים כדוגמאות לשימושים אפשריים. 6
23
מזהה המודל הנוכחי ב־API הוא:
deepseek-flash
מפתחים יכולים לצרף לצד הטקסט כתובת תמונה ציבורית בפרוטוקול http(s). תיעוד הראייה של DeepSeek מציין תמיכה ב־JPEG, PNG, GIF ו־WebP. 21
23
התיעוד שסופק מאשר מגבלת הקשר של מיליון טוקנים, אך אינו מציג מגבלת פלט עדכנית וברורה דיה כדי לציין מספר מדויק. באותה מידה, לפני הסתמכות על פלט JSON, קריאות לכלים או בקרות reasoning מסוימות, כדאי לבדוק בתיעוד ה־API החי את התחביר ואת הזמינות המדויקת של כל יכולת.
המחירים המדווחים ל־V4.1 Flash הם 0.15 דולר למיליון טוקני קלט ו־0.60 דולר למיליון טוקני פלט בשעות שפל. בשעות עומס המחיר עולה ל־0.30 דולר לקלט ו־1.20 דולר לפלט. עבור קלט שנמצא במטמון, המחיר המדווח הוא 0.003 דולר בשעות שפל ו־0.006 דולר בשעות עומס למיליון טוקנים. 1
מחיר ה־cache hit הנמוך במיוחד משתלב עם הדגש הארכיטקטוני על שימוש חוזר בהקשר. מערכות שממחזרות הנחיית מערכת גדולה, הקשר של בסיס קוד או היסטוריית סוכן עשויות להפיק מכך ערך רב יותר משיחות קצרות וחד־פעמיות — בתנאי שדפוס הבקשות אכן מייצר פגיעות מטמון.
DeepSeek הוציאה משירות כמודלים נפרדים את V4 Flash ואת V4 Flash Vision Experimental. לצורכי תאימות, המזהים הבאים עדיין מתקבלים זמנית, אך הבקשות אליהם מוגשות בפועל על ידי V4.1 Flash:
deepseek-v4-flashdeepseek-v4-flash-vision-expבהודעה המקורית מ־10 בספטמבר נאמר שתעבורת deepseek-v4-pro תנותב ל־V4.1 Flash בתעריפי Flash החל מ־14 בספטמבר בשעה 04:00 UTC, עד להשקת V4.1 Pro. 24
אולם תיעוד API מאוחר יותר שינה את התמונה התפעולית: לפי התיעוד, DeepSeek החליטה להמשיך את שירות ה־API של V4 Pro גם אחרי 14 בספטמבר, ללא שינוי בחיוב, עד להודעה חדשה. לכן, צוותים שמשתמשים ב־V4 Pro צריכים להסתמך על תיעוד ה־API העדכני ולבדוק איזה מודל מוחזר בפועל מהנתיב שלהם — ולא להניח שתוכנית ההוצאה משירות שבהודעה המוקדמת עדיין בתוקף. 17
26
V4.1 Flash אינו רק שם חדש ל־Flash, משום שכמה שינויים הגיעו יחד:
deepseek-flash; למפתחים, הצעד המעשי הוא להעביר אינטגרציות חדשות אל deepseek-flash, לבדוק טיפול בתמונות ובהקשר ארוך על עומסי עבודה מייצגים, למדוד את כלכלת ה־cache hit, ולעקוב אחר תיעוד הניתוב והחיוב העדכני של V4 Pro. הארכיטקטורה מבטיחה במיוחד למערכות עתירות־סוכנים, אך ההוכחה החשובה היא ביצועים ועלות בתהליך העבודה הספציפי שמפעילים.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד.
DeepSeek V4.1 Flash, שהושק ב־10 בספטמבר 2026, הוא מודל MoE רב־אופני עם 552 מיליארד פרמטרים; בעת קריאת הקלט פעילים בו כ־8 מיליארד פרמטרים ובעת יצירת פלט כ־16 מיליארד. המודל תומך בחלון הקשר של עד מיליון טוקנים ובקלט משולב של טקסט ותמונות. DeepSeek מדווחת על מטמון KV גלובלי של כ־890 בתים לטוקן — כרבע מהנתון המדווח של V4 Flash.
לשימוש ב־API יש לבחור ב־deepseek flash. הכינויים הישנים של Flash ו־Flash Vision Experimental מנותבים זמנית ל־V4.1 Flash, בעוד ש־V4 Pro ממשיך לקבל שירות לפי התיעוד המעודכן.