Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר. השווי בהנפקה צפוי לנוע בין כ־25.7 ל־26.8 מיליארד דולר, לעומת שווי פרטי של 98.2 מיליארד דולר ב־2022.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What does Shein’s proposed Hong Kong IPO entail, including its HK$47.60–HK$49.50 price range, expected $1.77 billion fundraising and valuati. Article summary: Shein is proposing to sell about 280 million Class B shares at HK$47.60–HK$49.50 each, targeting proceeds of up to HK$13.86 billion ($1.77 billion) and an implied valuation near $27 billion. Trading is expected to begin . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
ההנפקה המיוחלת של Shein בבורסת הונג קונג צפויה להיות לא רק גיוס הון, אלא גם תיקון חד של שווי החברה. קמעונאית האופנה המקוונת מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה. בקצה העליון של הטווח, ההנפקה תניב עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר — ותשקף לחברה שווי של כ־26.8 מיליארד דולר. 1
3
4
ההצעה הגלובלית כוללת 279,992,500 מניות מסוג Class B, בכפוף לאפשרות להקצאה מחדש ולאופציית הקצאת יתר. טווח המחירים הראשוני נקבע על 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה. 7
לפי טווח המחירים, שווי השוק של Shein לאחר ההנפקה צפוי לעמוד על כ־25.7–26.8 מיליארד דולר, בהתאם למחיר הסופי שייקבע. 1
4
החברה צפויה לפרסם את מחיר ההנפקה הסופי ב־31 באוגוסט. המסחר במניה בבורסה של הונג קונג מתוכנן להתחיל ב־1 בספטמבר. 7
11
המחיר המוצע משקף ירידה דרמטית לעומת השווי שניתן ל־Shein בסבבי גיוס פרטיים קודמים. בסבב גיוס ב־2022 הוערכה החברה ב־98.2 מיליארד דולר; גם השווי המרבי בהנפקה הנוכחית, כ־27 מיליארד דולר, נמוך ממנו בכ־70%. 3
18
הפער משקף שינוי בסביבת הפעילות ובתחזיות הצמיחה. לפי נתוני החברה שנכללו בחומרי ההנפקה, הכנסותיה ב־2025 הגיעו לכ־41.85 מיליארד דולר, אך קצב הצמיחה האט מ־20.7% ל־8%. במקביל, Shein דיווחה על הפסד של 99 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2026. 18
רויטרס ייחסה את ההפסד, בין היתר, להאטה במכירות לאחר שארצות הברית ביטלה את הפטור ממכס על חבילות קטנות, וכן לחיוב חשבונאי חד־פעמי משמעותי. 18
השינוי במדיניות האמריקאית משמעותי במיוחד למודל של Shein: החברה הסתמכה במידה רבה על משלוח ישיר של חבילות קטנות ללקוחות ברחבי העולם, ובייחוד בארצות הברית. ביטול הפטור עלול להגדיל את עלויות המשלוח ואת המורכבות התפעולית של המודל הזה. 18
היבט חריג בהנפקה הוא מנגנון פיצוי שנועד למשקיעים מסוימים מסבבי הגיוס המאוחרים. לפי מסמכי החברה, אם מחיר ההנפקה יהיה נמוך מהרמות שנקבעו בסבבי הגיוס הקודמים, מחזיקים זכאים של מניות בכורה עשויים לקבל תשלומים במזומן ומניות נוספות. מדובר למעשה בהגנות חוזיות שנועדו לצמצם את הפגיעה במשקיעים שהשקיעו לפי שווי גבוה יותר. 12
13
17
הזכאות מתייחסת למחזיקים הקשורים לסבבי Series Pre-D, Series D ו־Series D+, ולא למשקיעים מסבבי Series A, B, C ו־C-plus, שאינם נכללים בהסדר המתואר. בין הגופים המקושרים למשקיעים הזכאים נמנים Boyu Capital, Tiger Global, General Atlantic, Thrive Capital, Mubadala, Brookfield, Sanabil Private Equity, Coatue, D1 Capital, DST Asia, Reliance Retail, Coppel Capital ו־Claure Group. 12
13
במקרה המרבי, חבילת הפיצוי עשויה להגיע לכ־3.5 מיליארד דולר. מרכיביה המדווחים כוללים:
המסמכים מתארים גם תשלומים המחושבים לפי שיעורים שנתיים קבועים עבור מחזיקים מסוימים במניות הבכורה. חלק מהתשלומים, המחושבים לפי תשואה שנתית קבועה של 8% על מחיר ההנפקה המקורי, אמורים להיפרס בשלושה תשלומים עד 30 בספטמבר. 13
14
המספר הבולט הוא היחס בין הפיצוי למשקיעים הוותיקים לבין הכסף ש־Shein מבקשת לגייס מהציבור: חבילת הפיצוי המרבית, 3.5 מיליארד דולר, גדולה כמעט פי שניים מהגיוס החדש של 1.77 מיליארד דולר. 12
אין פירוש הדבר שהסכום המרבי ישולם בהכרח במלואו. מדובר בתקרה, והסכום הסופי תלוי בתנאים החוזיים הרלוונטיים ובתנאי ההנפקה שייקבעו. עם זאת, מבחינה כלכלית, ההנפקה מלווה בהתאמה משמעותית של מבנה ההון הקיים — באמצעות העברת מזומן והקצאת מניות למשקיעים מסוימים.
Shein מסרה כי היא צפויה לממן את ההתחייבויות ממשאביה. לפי דיווחים שהתבססו על חומרי ההנפקה, בסוף מרץ היו בקופת החברה כ־14.8 מיליארד דולר. 23
עבור בעלי המניות החדשים, לכן, השאלה אינה מסתכמת בשאלה אם השווי של 27 מיליארד דולר אטרקטיבי. עליהם להביא בחשבון גם את דילול המניות הנוסף, את תשלומי המזומן למשקיעים המוגנים ואת יכולתה של החברה לחזור לצמוח בסביבה שבה עלויות הסחר הבין־לאומי עולות.
שלושה גורמים יקבעו כיצד השוק יקבל את העסקה:
ההנפקה של Shein בהונג קונג היא גם אירוע גיוס וגם תמחור מחדש של החברה בשוק הציבורי. בתנאים המוצעים, החברה מבקשת לגייס עד 1.77 מיליארד דולר לפי שווי של כ־25.7–26.8 מיליארד דולר — לעומת 98.2 מיליארד דולר בשיא השווי הפרטי שלה ב־2022. 1
3
הסדר הפיצוי למשקיעים נבחרים מסבבי הגיוס המאוחרים הופך את העסקה למורכבת במיוחד: Shein עשויה להעביר עד 3.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות כדי להגן על משקיעים שרכשו מניות לפי שווי גבוה יותר. 12
13
מבחינת המשקיעים החדשים, השאלה המרכזית היא אם ההנחה בשווי משקפת כראוי את ההאטה בצמיחה, את ההפסד הרבעוני ואת העלייה בעלויות הסחר הבין־לאומי — או שההנפקה תסמן את תחילתו של קאמבק בשווי החברה בשוק הציבורי.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר.
Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר. השווי בהנפקה צפוי לנוע בין כ־25.7 ל־26.8 מיליארד דולר, לעומת שווי פרטי של 98.2 מיליארד דולר ב־2022.
משקיעים נבחרים מסבבי הגיוס המאוחרים עשויים לקבל עד 3.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות נוספות — כמעט פי שניים מההון החדש שהחברה מבקשת לגייס.
Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר. השווי בהנפקה צפוי לנוע בין כ־25.7 ל־26.8 מיליארד דולר, לעומת שווי פרטי של 98.2 מיליארד דולר ב־2022.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What does Shein’s proposed Hong Kong IPO entail, including its HK$47.60–HK$49.50 price range, expected $1.77 billion fundraising and valuati. Article summary: Shein is proposing to sell about 280 million Class B shares at HK$47.60–HK$49.50 each, targeting proceeds of up to HK$13.86 billion ($1.77 billion) and an implied valuation near $27 billion. Trading is expected to begin . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
ההנפקה המיוחלת של Shein בבורסת הונג קונג צפויה להיות לא רק גיוס הון, אלא גם תיקון חד של שווי החברה. קמעונאית האופנה המקוונת מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה. בקצה העליון של הטווח, ההנפקה תניב עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר — ותשקף לחברה שווי של כ־26.8 מיליארד דולר. 1
3
4
ההצעה הגלובלית כוללת 279,992,500 מניות מסוג Class B, בכפוף לאפשרות להקצאה מחדש ולאופציית הקצאת יתר. טווח המחירים הראשוני נקבע על 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה. 7
לפי טווח המחירים, שווי השוק של Shein לאחר ההנפקה צפוי לעמוד על כ־25.7–26.8 מיליארד דולר, בהתאם למחיר הסופי שייקבע. 1
4
החברה צפויה לפרסם את מחיר ההנפקה הסופי ב־31 באוגוסט. המסחר במניה בבורסה של הונג קונג מתוכנן להתחיל ב־1 בספטמבר. 7
11
המחיר המוצע משקף ירידה דרמטית לעומת השווי שניתן ל־Shein בסבבי גיוס פרטיים קודמים. בסבב גיוס ב־2022 הוערכה החברה ב־98.2 מיליארד דולר; גם השווי המרבי בהנפקה הנוכחית, כ־27 מיליארד דולר, נמוך ממנו בכ־70%. 3
18
הפער משקף שינוי בסביבת הפעילות ובתחזיות הצמיחה. לפי נתוני החברה שנכללו בחומרי ההנפקה, הכנסותיה ב־2025 הגיעו לכ־41.85 מיליארד דולר, אך קצב הצמיחה האט מ־20.7% ל־8%. במקביל, Shein דיווחה על הפסד של 99 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2026. 18
רויטרס ייחסה את ההפסד, בין היתר, להאטה במכירות לאחר שארצות הברית ביטלה את הפטור ממכס על חבילות קטנות, וכן לחיוב חשבונאי חד־פעמי משמעותי. 18
השינוי במדיניות האמריקאית משמעותי במיוחד למודל של Shein: החברה הסתמכה במידה רבה על משלוח ישיר של חבילות קטנות ללקוחות ברחבי העולם, ובייחוד בארצות הברית. ביטול הפטור עלול להגדיל את עלויות המשלוח ואת המורכבות התפעולית של המודל הזה. 18
היבט חריג בהנפקה הוא מנגנון פיצוי שנועד למשקיעים מסוימים מסבבי הגיוס המאוחרים. לפי מסמכי החברה, אם מחיר ההנפקה יהיה נמוך מהרמות שנקבעו בסבבי הגיוס הקודמים, מחזיקים זכאים של מניות בכורה עשויים לקבל תשלומים במזומן ומניות נוספות. מדובר למעשה בהגנות חוזיות שנועדו לצמצם את הפגיעה במשקיעים שהשקיעו לפי שווי גבוה יותר. 12
13
17
הזכאות מתייחסת למחזיקים הקשורים לסבבי Series Pre-D, Series D ו־Series D+, ולא למשקיעים מסבבי Series A, B, C ו־C-plus, שאינם נכללים בהסדר המתואר. בין הגופים המקושרים למשקיעים הזכאים נמנים Boyu Capital, Tiger Global, General Atlantic, Thrive Capital, Mubadala, Brookfield, Sanabil Private Equity, Coatue, D1 Capital, DST Asia, Reliance Retail, Coppel Capital ו־Claure Group. 12
13
במקרה המרבי, חבילת הפיצוי עשויה להגיע לכ־3.5 מיליארד דולר. מרכיביה המדווחים כוללים:
המסמכים מתארים גם תשלומים המחושבים לפי שיעורים שנתיים קבועים עבור מחזיקים מסוימים במניות הבכורה. חלק מהתשלומים, המחושבים לפי תשואה שנתית קבועה של 8% על מחיר ההנפקה המקורי, אמורים להיפרס בשלושה תשלומים עד 30 בספטמבר. 13
14
המספר הבולט הוא היחס בין הפיצוי למשקיעים הוותיקים לבין הכסף ש־Shein מבקשת לגייס מהציבור: חבילת הפיצוי המרבית, 3.5 מיליארד דולר, גדולה כמעט פי שניים מהגיוס החדש של 1.77 מיליארד דולר. 12
אין פירוש הדבר שהסכום המרבי ישולם בהכרח במלואו. מדובר בתקרה, והסכום הסופי תלוי בתנאים החוזיים הרלוונטיים ובתנאי ההנפקה שייקבעו. עם זאת, מבחינה כלכלית, ההנפקה מלווה בהתאמה משמעותית של מבנה ההון הקיים — באמצעות העברת מזומן והקצאת מניות למשקיעים מסוימים.
Shein מסרה כי היא צפויה לממן את ההתחייבויות ממשאביה. לפי דיווחים שהתבססו על חומרי ההנפקה, בסוף מרץ היו בקופת החברה כ־14.8 מיליארד דולר. 23
עבור בעלי המניות החדשים, לכן, השאלה אינה מסתכמת בשאלה אם השווי של 27 מיליארד דולר אטרקטיבי. עליהם להביא בחשבון גם את דילול המניות הנוסף, את תשלומי המזומן למשקיעים המוגנים ואת יכולתה של החברה לחזור לצמוח בסביבה שבה עלויות הסחר הבין־לאומי עולות.
שלושה גורמים יקבעו כיצד השוק יקבל את העסקה:
ההנפקה של Shein בהונג קונג היא גם אירוע גיוס וגם תמחור מחדש של החברה בשוק הציבורי. בתנאים המוצעים, החברה מבקשת לגייס עד 1.77 מיליארד דולר לפי שווי של כ־25.7–26.8 מיליארד דולר — לעומת 98.2 מיליארד דולר בשיא השווי הפרטי שלה ב־2022. 1
3
הסדר הפיצוי למשקיעים נבחרים מסבבי הגיוס המאוחרים הופך את העסקה למורכבת במיוחד: Shein עשויה להעביר עד 3.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות כדי להגן על משקיעים שרכשו מניות לפי שווי גבוה יותר. 12
13
מבחינת המשקיעים החדשים, השאלה המרכזית היא אם ההנחה בשווי משקפת כראוי את ההאטה בצמיחה, את ההפסד הרבעוני ואת העלייה בעלויות הסחר הבין־לאומי — או שההנפקה תסמן את תחילתו של קאמבק בשווי החברה בשוק הציבורי.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר.
Shein מציעה כ־280 מיליון מניות מסוג Class B במחיר של 47.60–49.50 דולר הונג־קונגי למניה, במטרה לגייס עד 13.86 מיליארד דולר הונג־קונגי — כ־1.77 מיליארד דולר. השווי בהנפקה צפוי לנוע בין כ־25.7 ל־26.8 מיליארד דולר, לעומת שווי פרטי של 98.2 מיליארד דולר ב־2022.
משקיעים נבחרים מסבבי הגיוס המאוחרים עשויים לקבל עד 3.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות נוספות — כמעט פי שניים מההון החדש שהחברה מבקשת לגייס.