TSMC מתכוננת לדוח הרבעון השני: רווח של 3.81 דולר למניה, הכנסות של 40 מיליארד דולר, והתרחבות היסטורית בייצור 2nm
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר. ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Flashהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר.
ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
ברקליס העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל 625 דולר, גולדמן זאקס העלה ב 35% ל 2,330 דולר טייוואני, ו GF סקיוריטיז העלה ל 2,808 דולר טייוואני.
TSMC מרחיבה חמישה מפעלי ייצור של 2nm במקביל ב 2026, המהלך האגרסיבי ביותר בתולדותיה, על רקע ביקוש בלתי פוסק לשבבי AI.
Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, incTSMC Q2 2026 earnings: AI chip demand drives record capex, 2nm ramp, and analyst price target upgrades.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, inc. Article summary: TSMC will hold its Q2 2026 earnings call on **July 16, 2026 at 14:00 Taiwan time** (quiet period began July 6) [2][6]. Here is a verified breakdown of the key expectations and analyst focal points: ## Q2 2026 Financial E. Topic tags: general, news, general web, user generated, government. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
תחזית רווחי TSMC לרבעון השני של 2026: הציפיות המרכזיות, יעדי האנליסטים וסיפור ההשקעות ב-AI
ענקית השבבים הטייוואנית Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) תקיים את שיחת הועידה לרבעון השני של 2026 ביום חמישי, 16 ביולי 2026, בשעה 14:00 שעון טייוואן. תקופת השקט תהיה בתוקף מה-6 ביולי עד ה-15 ביולי . השיחה מגיעה ברגע מכריע: TSMC נמצאת בעיצומה של ההתרחבות האגרסיבית ביותר בתולדותיה, המונעת על ידי ביקוש בלתי פוסק לשבבי AI ועל ידי העלייה בייצור תהליך ה-2nm (N2) המתקדם שלה. להלן תחזית מגובה מקורות של מה שהאנליסטים והמשקיעים עוקבים אחריו.
ציפיות פיננסיות לרבעון השני של 2026
קונצנזוס האנליסטים ותחזיות ההנהלה מצביעים על רבעון שיא או קרוב לשיא נוסף.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC מתכוננת לדוח הרבעון השני: רווח של 3.81 דולר למניה, הכנסות של 40 מיליארד דולר, והתרחבות היסטורית בייצור 2nm"?
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר.
What are the key points to validate first?
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר. ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
What should I do next in practice?
ברקליס העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל 625 דולר, גולדמן זאקס העלה ב 35% ל 2,330 דולר טייוואני, ו GF סקיוריטיז העלה ל 2,808 דולר טייוואני.
TSMC מתכוננת לדוח הרבעון השני: רווח של 3.81 דולר למניה, הכנסות של 40 מיליארד דולר, והתרחבות היסטורית בייצור 2nm
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר. ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Flashהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר.
ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
ברקליס העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל 625 דולר, גולדמן זאקס העלה ב 35% ל 2,330 דולר טייוואני, ו GF סקיוריטיז העלה ל 2,808 דולר טייוואני.
TSMC מרחיבה חמישה מפעלי ייצור של 2nm במקביל ב 2026, המהלך האגרסיבי ביותר בתולדותיה, על רקע ביקוש בלתי פוסק לשבבי AI.
Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, incTSMC Q2 2026 earnings: AI chip demand drives record capex, 2nm ramp, and analyst price target upgrades.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, inc. Article summary: TSMC will hold its Q2 2026 earnings call on **July 16, 2026 at 14:00 Taiwan time** (quiet period began July 6) [2][6]. Here is a verified breakdown of the key expectations and analyst focal points: ## Q2 2026 Financial E. Topic tags: general, news, general web, user generated, government. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
תחזית רווחי TSMC לרבעון השני של 2026: הציפיות המרכזיות, יעדי האנליסטים וסיפור ההשקעות ב-AI
ענקית השבבים הטייוואנית Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) תקיים את שיחת הועידה לרבעון השני של 2026 ביום חמישי, 16 ביולי 2026, בשעה 14:00 שעון טייוואן. תקופת השקט תהיה בתוקף מה-6 ביולי עד ה-15 ביולי . השיחה מגיעה ברגע מכריע: TSMC נמצאת בעיצומה של ההתרחבות האגרסיבית ביותר בתולדותיה, המונעת על ידי ביקוש בלתי פוסק לשבבי AI ועל ידי העלייה בייצור תהליך ה-2nm (N2) המתקדם שלה. להלן תחזית מגובה מקורות של מה שהאנליסטים והמשקיעים עוקבים אחריו.
ציפיות פיננסיות לרבעון השני של 2026
קונצנזוס האנליסטים ותחזיות ההנהלה מצביעים על רבעון שיא או קרוב לשיא נוסף.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC מתכוננת לדוח הרבעון השני: רווח של 3.81 דולר למניה, הכנסות של 40 מיליארד דולר, והתרחבות היסטורית בייצור 2nm"?
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר.
What are the key points to validate first?
TSMC תפרסם את תוצאות הרבעון השני של 2026 ב 16 ביולי, עם צפי קונצנזוס לרווח של 3.81 דולר למניה והכנסות של 39.0 40.2 מיליארד דולר. ההנהלה צופה רווח גולמי של 65.5% 67.5%, לעומת שיא של 66.2% ברבעון הקודם, ואישרה תקציב השקעות שיא של 52 56 מיליארד דולר לשנת 2026.
What should I do next in practice?
ברקליס העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל 625 דולר, גולדמן זאקס העלה ב 35% ל 2,330 דולר טייוואני, ו GF סקיוריטיז העלה ל 2,808 דולר טייוואני.
רווח למניה (ADR): קונצנזוס הרווח למניית ADR עומד על 3.81 דולר, בהתבסס על הערכות של 5 אנליסטים, בטווח שבין 3.67 ל-4.20 דולר . מערך נתונים נפרד מציג קונצנזוס של 3.78 דולר ל-ADR . לשם השוואה, TSMC דיווחה על רווח רבעוני ראשון של 3.49 דולר ל-ADR .
הכנסות: תחזית ההנהלה לרבעון השני עומדת על הכנסות של 39.0 מיליארד דולר עד 40.2 מיליארד דולר, המשקפות גידול של כ-32% לעומת הרבעון המקביל אשתקד וגידול של 10% לעומת הרבעון הקודם . קונצנזוס האנליסטים מתכנס סביב 40.1 מיליארד דולר .
רווח גולמי: ההנהלה צופה רווח גולמי בטווח של 65.5% עד 67.5%. זאת לעומת שיא של 66.2% ברבעון הראשון של 2026 . בעוד שחלק מהאנליסטים מצביעים על רווח גולמי שעשוי להתקרב ל-68% ומעלה, על ידי תחזיות ההנהלה הרשמיות או הקונצנזוס המפורסם — תקרת ההנחיה הרשמית היא 67.5% .
רווח תפעולי: ההנהלה צופה רווח תפעולי בטווח של 56.5% עד 58.5% .
סיכום פיננסי מהיר
מדד
תחזית TSMC
קונצנזוס אנליסטים
הכנסות
39.0 - 40.2 מיליארד דולר
~40.1 מיליארד דולר
רווח גולמי
65.5% - 67.5%
~66.5%
רווח תפעולי
56.5% - 58.5%
~57.5%
רווח למניה (ADR)
—
3.78 - 3.81 דולר
גידול בהכנסות לעומת הרבעון הקודם
~10% במרכז הטווח
—
גידול בהכנסות לעומת הרבעון המקביל
~32% במרכז הטווח
—
מקורות: דיווח SEC של TSMC , TrendForce , תחזית Belcourt , TickerLeague .
תחזית הכנסות שנתית ותקציב השקעות (Capex)
המשקיעים יתמקדו בשאלה האם ההנהלה תעדכן (תצמצם או תעלה) את תחזית ההכנסות השנתית שכבר עודכנה.
גידול בהכנסות לשנת הכספים 2026: במהלך שיחת הועידה לרבעון הראשון באפריל, TSMC העלתה את תחזית ההכנסות השנתית ל**"גידול של מעל 30%"** בדולרים אמריקאים, לעומת התחזית הקודמת של "כמעט 30%" . האנליסטים מצפים שהשיחה ב-16 ביולי תספק הבהרות נוספות לגבי השאלה האם המסלול הנוכחי עולה על התחזית המעודכנת או שמא תיתכן עדכון נוסף כלפי מעלה .
תקציב השקעות (Capex) לשנת 2026: TSMC צופה תקציב השקעות של 52 עד 56 מיליארד דולר לשנת 2026, ההתחייבות ההונית השנתית הגדולה ביותר בתולדות תעשיית המוליכים למחצה . סמנכ"ל הכספים וונדל הואנג אישר באפריל כי ההוצאות צפויות להיות בקצה הגבוה של הטווח . הנתון של 56 מיליארד דולר הוא הגבול העליון המצוטט לעתים קרובות .
תחזיות Capep ל-2027: בנק אוף אמריקה העלה את תחזית ההשקעות של TSMC לשנת 2027 ל75 מיליארד דולר (מ-63 מיליארד דולר), מעל קונצנזוס השוק שעמד על 65 מיליארד דולר, תוך ציון ביקוש לשבבי AI . נתון ספציפי של 73 מיליארד דולר שצוין לעיתים בהשערות אינו מאושר על ידי מקורות ברמה הגבוהה ביותר; האומדן שפורסם על ידי BofA הוא 75 מיליארד דולר . ברקליס, בעדכון הדירוג מיום 29 ביוני 2026, תכננה גם היא Capex של 74 מיליארד דולר לשנת 2027 .
ביקוש ל-AI, כוח תמחור וביצועי המניה
המנוע התימטי מאחורי כל ההחלטות הפיננסיות והתפעוליות של TSMC נותר הביקוש ל-AI.
AI כמנוע הכנסות: מחשוב עתיר ביצועים (HPC), הקטגוריה הלוכדת את רוב הביקוש לשבבי AI, היווה 58% מהכנסותיה השנתיות של TSMC. הביקוש הקשור ל-AI מתואר לעתים קרובות על ידי מנהלים ואנליסטים כ"בלתי ניתן לרוויה" .
כוח תמחור: הגל הגואה בביקוש ל-AI העניק ל-TSMC מינוף תמחור משמעותי. קיבולת היציקה בצמתים המתקדמים (N3, N2) הדוקה, ולקוחות מתחרים על ההקצאה, מה שמאפשר ל-TSMC לגבות מחירים גבוהים .
ראלי המניה: מניית TSMC רשמה ראלי משמעותי. לפחות שש בתי השקעות, כולל גולדמן זאקס ומקווארי גרופ, העלו את מחירי היעד בעקבות הקפיצה במניה בתחילת 2026 . בעוד שהנתון המדויק של עלייה של 44% מתחילת השנה לא נמצא בחומר המתועד ישירות, הוא תואם במידה רחבה את הראלי ההיסטורי ואת פעולות האנליסטים המדווחות .
העלאות מחירי יעד מוול סטריט
הסנטימנט בקרב האנליסטים הוא חיובי ביותר לקראת פרסום תוצאות הרבעון השני. מספר חברות גדולות העלו את מחירי היעד שלהן למניית TSMC (NYSE: TSM) בחודשים האחרונים.
ברקליס: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ל625 דולר מ-470 דולר ב-29 ביוני 2026, תוך שמירה על דירוג "משקל יתר" (Overweight). האנליסט סיימון קולס תיאר את TSMC כ"אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל חשיפה ל-AI" ותכנן Capex של 56/74 מיליארד דולר לשנים 2026/2027 .
סיטיגרופ (Citi): היה אופטימי יותר ויותר. בסוף מרץ 2026, Citi העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל2,800 דולר טייוואני מ-2,600 דולר טייוואני, תוך ציון ביקוש מואץ לשבבי AI . מוקדם יותר בינואר 2026, Citi גם העלה יעד ל-NT$3,030 . הנתון הספציפי של T$3,800 שנדון לעיתים בפורומים לא נמצא בחומר המתועד.
גולדמן זאקס: העלה את מחיר היעד למניית TSMC ב-35% ל-2,330 דולר טייוואני בינואר 2026, תוך ציון ציפיות לשנת צמיחה מוצקה נוספת .
GF סקיוריטיז: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ל2,808 דולר טייוואני מ-2,325 דולר טייוואני לקראת פרסום תוצאות הרבעון הראשון של 2026, תוך שמירה על דירוג "קנייה" (Buy) . הנתון של NT$2,900 שנמצא בשיחות משקיעים מסוימות גבוה מיעד מאושר זה.
JPMorgan: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ב-24% ל-NT$2,100 בתחילת ינואר 2026 .
נקודות מיקוד מרכזיות למשקיעים בשיחה ב-16 ביולי
מעבר לנתונים העיקריים, המשקיעים יקשיבו היטב לעדכונים על שלושה נושאים אסטרטגיים.
1. לוח הזמנים לייצור 2nm (N2)
המעבר של TSMC לארכיטקטורת הטרנזיסטור מסוג nanosheet (GAA) הראשון שלה הוא נקודת המפנה הטכנולוגית המשמעותית ביותר מאז כניסת ה-FinFET.
סטטוס ייצור: TSMC החלה בייצור המוני של N2 (דרגת 2nm) במחצית השנייה של 2025. ייצור בנפח גבוה החל בינואר 2026 במפעלים בבאושן ובקאוסיונג . מרץ 2026 היה החודש הראשון שבו הופיעו הכנסות מ-N2 בקנה מידה משמעותי .
הרחבת מפעלים אגרסיבית: החברה מרחיבה בו-זמנית חמישה מפעלי 2nm בשנת 2026, המסמנים את הרחבת הקיבולת האגרסיבית ביותר בתולדות TSMC, המונעת על ידי ביקוש ל-HPC ו-AI .
ביקוש לקוחות: קיבולת ה-2nm מדווחת כמוזמנת במלואה. על פי הדיווחים, אפל הבטיחה יותר ממחצית מהקיבולת הראשונית, כאשר קוואלקום היא לקוחה מוקדמת נוספת . AMD, גוגל ו-AWS מכוונות לתחילת ייצור הפרוסה על פני 2026 ו-2027 .
צמתים עתידיים: N2P (גרסה משופרת עם אספקת חשמל אחורית) ו-N2X (מותאם ל-HPC) מתוכננים לייצור המוני במחצית השנייה של 2026 . צומת A16 (1.6nm) נמצא במסלול לייצור המוני במחצית השנייה של 2026 .
2. מסלול הזמנות AI/HPC והיצע הולך ומתהדק
HPC הוא כבר מנוע ההכנסות הדומיננטי, והשיחה תחשוף האם מסלול הביקוש מואץ.
המשקיעים יחפשו כל הערה לגבי האם הביקוש ל-AI סופג את קיבולת ה-N2 וה-N3 החדשה העצומה, והאם ישנם סימנים להדוק של היצע-ביקוש שיכול לתמוך בעליות מחירים נוספות .
ההדוק משתרע גם על אריזה מתקדמת (CoWoS), החיונית למאיצי AI כמו ה-GPUs של NVIDIA.
3. יעד רווח גולמי ארוך טווח וקיימות
TSMC סיפקה רווח גולמי שיא של 66.2% ברבעון הראשון של 2026 . שאלות מפתח בנוגע לרווחיות בשיחה כוללות:
רווחיות N3: N3 צפויה לחצות את רף הרווחיות הממוצע של החברה במחצית השנייה של 2026, מה שיספק רוח חיובית מבנית לשולי הרווח הגולמי .
קיימות מעל 65%: תחזית הרבעון השני של 65.5-67.5% מרמזת על ביטחון בשמירה על שיעורי רווח גבוהים משמעותית מהממוצע ההיסטורי. האנליסטים יבדקו האם זה בר-קיימא במחצית השנייה, כאשר עלויות הרחבת ה-N2 והפחת יהיו הגבוהות ביותר.
ללא יעד 70% מאושר: חשוב לציין כי הנהלת TSMC לא הציבה יעד רווח גולמי ארוך טווח מפורש של 70% בתחזיות הזמינות . בעוד שחלק מהאנליסטים תכננו רווחים גולמיים המתקרבים ל-69-70% (לדוגמה, הערת מנוי אחת חזה 69.9% לרבעון השלישי ), מדובר בהערכות מעל לקונצנזוס, לא בהנחיות הנהלה.
הערות דיוק לגבי טענות מרכזיות
טענה
סטטוס אימות
מקור
קונצנזוס רווח למניה 3.81 דולר ל-ADR
מאושר
הכנסות ~40 מיליארד דולר
מאושר (תחזית 39.0-40.2 מיליארד דולר)
רווח גולמי מתקרב ל-70%
לא מאושר — תחזית ההנהלה מגיעה ל-67.5% לכל היותר
תחזית הכנסות שנתית 2026 עלתה ל->30%
מאושר
Capex 2026 ~56 מיליארד דולר
מאושר (טווח 52-56 מיליארד דולר, הוצאות לקראת הקצה הגבוה)
Capex 2027 73 מיליארד דולר
מאושר חלקית — BofA פרסם 75 מיליארד דולר, ברקליס 74 מיליארד דולר
רווח למניה (ADR): קונצנזוס הרווח למניית ADR עומד על 3.81 דולר, בהתבסס על הערכות של 5 אנליסטים, בטווח שבין 3.67 ל-4.20 דולר . מערך נתונים נפרד מציג קונצנזוס של 3.78 דולר ל-ADR . לשם השוואה, TSMC דיווחה על רווח רבעוני ראשון של 3.49 דולר ל-ADR .
הכנסות: תחזית ההנהלה לרבעון השני עומדת על הכנסות של 39.0 מיליארד דולר עד 40.2 מיליארד דולר, המשקפות גידול של כ-32% לעומת הרבעון המקביל אשתקד וגידול של 10% לעומת הרבעון הקודם . קונצנזוס האנליסטים מתכנס סביב 40.1 מיליארד דולר .
רווח גולמי: ההנהלה צופה רווח גולמי בטווח של 65.5% עד 67.5%. זאת לעומת שיא של 66.2% ברבעון הראשון של 2026 . בעוד שחלק מהאנליסטים מצביעים על רווח גולמי שעשוי להתקרב ל-68% ומעלה, על ידי תחזיות ההנהלה הרשמיות או הקונצנזוס המפורסם — תקרת ההנחיה הרשמית היא 67.5% .
רווח תפעולי: ההנהלה צופה רווח תפעולי בטווח של 56.5% עד 58.5% .
סיכום פיננסי מהיר
מדד
תחזית TSMC
קונצנזוס אנליסטים
הכנסות
39.0 - 40.2 מיליארד דולר
~40.1 מיליארד דולר
רווח גולמי
65.5% - 67.5%
~66.5%
רווח תפעולי
56.5% - 58.5%
~57.5%
רווח למניה (ADR)
—
3.78 - 3.81 דולר
גידול בהכנסות לעומת הרבעון הקודם
~10% במרכז הטווח
—
גידול בהכנסות לעומת הרבעון המקביל
~32% במרכז הטווח
—
מקורות: דיווח SEC של TSMC , TrendForce , תחזית Belcourt , TickerLeague .
תחזית הכנסות שנתית ותקציב השקעות (Capex)
המשקיעים יתמקדו בשאלה האם ההנהלה תעדכן (תצמצם או תעלה) את תחזית ההכנסות השנתית שכבר עודכנה.
גידול בהכנסות לשנת הכספים 2026: במהלך שיחת הועידה לרבעון הראשון באפריל, TSMC העלתה את תחזית ההכנסות השנתית ל**"גידול של מעל 30%"** בדולרים אמריקאים, לעומת התחזית הקודמת של "כמעט 30%" . האנליסטים מצפים שהשיחה ב-16 ביולי תספק הבהרות נוספות לגבי השאלה האם המסלול הנוכחי עולה על התחזית המעודכנת או שמא תיתכן עדכון נוסף כלפי מעלה .
תקציב השקעות (Capex) לשנת 2026: TSMC צופה תקציב השקעות של 52 עד 56 מיליארד דולר לשנת 2026, ההתחייבות ההונית השנתית הגדולה ביותר בתולדות תעשיית המוליכים למחצה . סמנכ"ל הכספים וונדל הואנג אישר באפריל כי ההוצאות צפויות להיות בקצה הגבוה של הטווח . הנתון של 56 מיליארד דולר הוא הגבול העליון המצוטט לעתים קרובות .
תחזיות Capep ל-2027: בנק אוף אמריקה העלה את תחזית ההשקעות של TSMC לשנת 2027 ל75 מיליארד דולר (מ-63 מיליארד דולר), מעל קונצנזוס השוק שעמד על 65 מיליארד דולר, תוך ציון ביקוש לשבבי AI . נתון ספציפי של 73 מיליארד דולר שצוין לעיתים בהשערות אינו מאושר על ידי מקורות ברמה הגבוהה ביותר; האומדן שפורסם על ידי BofA הוא 75 מיליארד דולר . ברקליס, בעדכון הדירוג מיום 29 ביוני 2026, תכננה גם היא Capex של 74 מיליארד דולר לשנת 2027 .
ביקוש ל-AI, כוח תמחור וביצועי המניה
המנוע התימטי מאחורי כל ההחלטות הפיננסיות והתפעוליות של TSMC נותר הביקוש ל-AI.
AI כמנוע הכנסות: מחשוב עתיר ביצועים (HPC), הקטגוריה הלוכדת את רוב הביקוש לשבבי AI, היווה 58% מהכנסותיה השנתיות של TSMC. הביקוש הקשור ל-AI מתואר לעתים קרובות על ידי מנהלים ואנליסטים כ"בלתי ניתן לרוויה" .
כוח תמחור: הגל הגואה בביקוש ל-AI העניק ל-TSMC מינוף תמחור משמעותי. קיבולת היציקה בצמתים המתקדמים (N3, N2) הדוקה, ולקוחות מתחרים על ההקצאה, מה שמאפשר ל-TSMC לגבות מחירים גבוהים .
ראלי המניה: מניית TSMC רשמה ראלי משמעותי. לפחות שש בתי השקעות, כולל גולדמן זאקס ומקווארי גרופ, העלו את מחירי היעד בעקבות הקפיצה במניה בתחילת 2026 . בעוד שהנתון המדויק של עלייה של 44% מתחילת השנה לא נמצא בחומר המתועד ישירות, הוא תואם במידה רחבה את הראלי ההיסטורי ואת פעולות האנליסטים המדווחות .
העלאות מחירי יעד מוול סטריט
הסנטימנט בקרב האנליסטים הוא חיובי ביותר לקראת פרסום תוצאות הרבעון השני. מספר חברות גדולות העלו את מחירי היעד שלהן למניית TSMC (NYSE: TSM) בחודשים האחרונים.
ברקליס: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ל625 דולר מ-470 דולר ב-29 ביוני 2026, תוך שמירה על דירוג "משקל יתר" (Overweight). האנליסט סיימון קולס תיאר את TSMC כ"אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל חשיפה ל-AI" ותכנן Capex של 56/74 מיליארד דולר לשנים 2026/2027 .
סיטיגרופ (Citi): היה אופטימי יותר ויותר. בסוף מרץ 2026, Citi העלה את מחיר היעד למניית TSMC ל2,800 דולר טייוואני מ-2,600 דולר טייוואני, תוך ציון ביקוש מואץ לשבבי AI . מוקדם יותר בינואר 2026, Citi גם העלה יעד ל-NT$3,030 . הנתון הספציפי של T$3,800 שנדון לעיתים בפורומים לא נמצא בחומר המתועד.
גולדמן זאקס: העלה את מחיר היעד למניית TSMC ב-35% ל-2,330 דולר טייוואני בינואר 2026, תוך ציון ציפיות לשנת צמיחה מוצקה נוספת .
GF סקיוריטיז: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ל2,808 דולר טייוואני מ-2,325 דולר טייוואני לקראת פרסום תוצאות הרבעון הראשון של 2026, תוך שמירה על דירוג "קנייה" (Buy) . הנתון של NT$2,900 שנמצא בשיחות משקיעים מסוימות גבוה מיעד מאושר זה.
JPMorgan: העלתה את מחיר היעד למניית TSMC ב-24% ל-NT$2,100 בתחילת ינואר 2026 .
נקודות מיקוד מרכזיות למשקיעים בשיחה ב-16 ביולי
מעבר לנתונים העיקריים, המשקיעים יקשיבו היטב לעדכונים על שלושה נושאים אסטרטגיים.
1. לוח הזמנים לייצור 2nm (N2)
המעבר של TSMC לארכיטקטורת הטרנזיסטור מסוג nanosheet (GAA) הראשון שלה הוא נקודת המפנה הטכנולוגית המשמעותית ביותר מאז כניסת ה-FinFET.
סטטוס ייצור: TSMC החלה בייצור המוני של N2 (דרגת 2nm) במחצית השנייה של 2025. ייצור בנפח גבוה החל בינואר 2026 במפעלים בבאושן ובקאוסיונג . מרץ 2026 היה החודש הראשון שבו הופיעו הכנסות מ-N2 בקנה מידה משמעותי .
הרחבת מפעלים אגרסיבית: החברה מרחיבה בו-זמנית חמישה מפעלי 2nm בשנת 2026, המסמנים את הרחבת הקיבולת האגרסיבית ביותר בתולדות TSMC, המונעת על ידי ביקוש ל-HPC ו-AI .
ביקוש לקוחות: קיבולת ה-2nm מדווחת כמוזמנת במלואה. על פי הדיווחים, אפל הבטיחה יותר ממחצית מהקיבולת הראשונית, כאשר קוואלקום היא לקוחה מוקדמת נוספת . AMD, גוגל ו-AWS מכוונות לתחילת ייצור הפרוסה על פני 2026 ו-2027 .
צמתים עתידיים: N2P (גרסה משופרת עם אספקת חשמל אחורית) ו-N2X (מותאם ל-HPC) מתוכננים לייצור המוני במחצית השנייה של 2026 . צומת A16 (1.6nm) נמצא במסלול לייצור המוני במחצית השנייה של 2026 .
2. מסלול הזמנות AI/HPC והיצע הולך ומתהדק
HPC הוא כבר מנוע ההכנסות הדומיננטי, והשיחה תחשוף האם מסלול הביקוש מואץ.
המשקיעים יחפשו כל הערה לגבי האם הביקוש ל-AI סופג את קיבולת ה-N2 וה-N3 החדשה העצומה, והאם ישנם סימנים להדוק של היצע-ביקוש שיכול לתמוך בעליות מחירים נוספות .
ההדוק משתרע גם על אריזה מתקדמת (CoWoS), החיונית למאיצי AI כמו ה-GPUs של NVIDIA.
3. יעד רווח גולמי ארוך טווח וקיימות
TSMC סיפקה רווח גולמי שיא של 66.2% ברבעון הראשון של 2026 . שאלות מפתח בנוגע לרווחיות בשיחה כוללות:
רווחיות N3: N3 צפויה לחצות את רף הרווחיות הממוצע של החברה במחצית השנייה של 2026, מה שיספק רוח חיובית מבנית לשולי הרווח הגולמי .
קיימות מעל 65%: תחזית הרבעון השני של 65.5-67.5% מרמזת על ביטחון בשמירה על שיעורי רווח גבוהים משמעותית מהממוצע ההיסטורי. האנליסטים יבדקו האם זה בר-קיימא במחצית השנייה, כאשר עלויות הרחבת ה-N2 והפחת יהיו הגבוהות ביותר.
ללא יעד 70% מאושר: חשוב לציין כי הנהלת TSMC לא הציבה יעד רווח גולמי ארוך טווח מפורש של 70% בתחזיות הזמינות . בעוד שחלק מהאנליסטים תכננו רווחים גולמיים המתקרבים ל-69-70% (לדוגמה, הערת מנוי אחת חזה 69.9% לרבעון השלישי ), מדובר בהערכות מעל לקונצנזוס, לא בהנחיות הנהלה.
הערות דיוק לגבי טענות מרכזיות
טענה
סטטוס אימות
מקור
קונצנזוס רווח למניה 3.81 דולר ל-ADR
מאושר
הכנסות ~40 מיליארד דולר
מאושר (תחזית 39.0-40.2 מיליארד דולר)
רווח גולמי מתקרב ל-70%
לא מאושר — תחזית ההנהלה מגיעה ל-67.5% לכל היותר
תחזית הכנסות שנתית 2026 עלתה ל->30%
מאושר
Capex 2026 ~56 מיליארד דולר
מאושר (טווח 52-56 מיליארד דולר, הוצאות לקראת הקצה הגבוה)
Capex 2027 73 מיליארד דולר
מאושר חלקית — BofA פרסם 75 מיליארד דולר, ברקליס 74 מיליארד דולר