Aave V4 חצה 200 מיליון דולר בהפקדות: ארכיטקטורת Hub-and-Spoke, צמיחה ושליטה בשוק ה-DeFi
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה. החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Flashהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה.
החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
Aave שולטת בלמעלה מ 51% משוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL בתחילת 2026), כאשר V4 מהווה נתח קטן אך צומח לצד V3 הוותיק עם למעלה מ 42 מיליארד דולר בהפקדות.
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Aave V4: 200 מיליון דולר בפקדונות תוך שלושה חודשים - איך זה קרה ולמה זה משנה?
שדרוג הפרוטוקול הגדול ביותר של Aave מזה חמש שנים יצא לדרך בקצב מסחרר. V4, שהושק ברשת הראשית של את'ריום ב-30 במרץ 2026, רשם עלייה חדה בהפקדות לכ-200 מיליון דולר עד סוף יוני, עלייה מ-100 מיליון דולר בחודש הקודם . ההלוואות הפעילות עמדו על כ-60 מיליון דולר . צמיחה זו - מכ-25 מיליון דולר בהשקה ל-200 מיליון דולר בפחות משלושה חודשים - מעידה על ביקוש מוקדם חזק לארכיטקטורה החדשה של V4 .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 חצה 200 מיליון דולר בהפקדות: ארכיטקטורת Hub-and-Spoke, צמיחה ושליטה בשוק ה-DeFi"?
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה.
What are the key points to validate first?
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה. החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
What should I do next in practice?
Aave שולטת בלמעלה מ 51% משוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL בתחילת 2026), כאשר V4 מהווה נתח קטן אך צומח לצד V3 הוותיק עם למעלה מ 42 מיליארד דולר בהפקדות.
Aave V4 חצה 200 מיליון דולר בהפקדות: ארכיטקטורת Hub-and-Spoke, צמיחה ושליטה בשוק ה-DeFi
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה. החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Flashהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה.
החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
Aave שולטת בלמעלה מ 51% משוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL בתחילת 2026), כאשר V4 מהווה נתח קטן אך צומח לצד V3 הוותיק עם למעלה מ 42 מיליארד דולר בהפקדות.
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Aave V4: 200 מיליון דולר בפקדונות תוך שלושה חודשים - איך זה קרה ולמה זה משנה?
שדרוג הפרוטוקול הגדול ביותר של Aave מזה חמש שנים יצא לדרך בקצב מסחרר. V4, שהושק ברשת הראשית של את'ריום ב-30 במרץ 2026, רשם עלייה חדה בהפקדות לכ-200 מיליון דולר עד סוף יוני, עלייה מ-100 מיליון דולר בחודש הקודם . ההלוואות הפעילות עמדו על כ-60 מיליון דולר . צמיחה זו - מכ-25 מיליון דולר בהשקה ל-200 מיליון דולר בפחות משלושה חודשים - מעידה על ביקוש מוקדם חזק לארכיטקטורה החדשה של V4 .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 חצה 200 מיליון דולר בהפקדות: ארכיטקטורת Hub-and-Spoke, צמיחה ושליטה בשוק ה-DeFi"?
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה.
What are the key points to validate first?
הפקדות ב Aave V4 באת'ריום הגיעו ל 200 מיליון דולר עד סוף יוני 2026, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות פי שניים מחודש קודם, ובתוך שלושה חודשים בלבד מהשקה. החידוש המרכזי הוא ארכיטקטורת Hub and Spoke: Hub נזילות מרכזי מאגד את כל ההון, בעוד Spokes מודולריים מאפשרים לכל שוק להגדיר פרמטרי סיכון וכללי בטוחה עצמאיים.
What should I do next in practice?
Aave שולטת בלמעלה מ 51% משוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL בתחילת 2026), כאשר V4 מהווה נתח קטן אך צומח לצד V3 הוותיק עם למעלה מ 42 מיליארד דולר בהפקדות.
אבל המספרים האלה מספרים רק חלק מהסיפור. סכום של כ-200 מיליון דולר מתייחס אך ורק לפריסת V4 החדשה באת'ריום. פרוטוקול V3 הוותיק, הפרוס על פני 14+ שרשראות, עדיין מחזיק למעלה מ-42 מיליארד דולר בהפקדות נכון לסוף מרץ 2026 . V4 הוא העתיד, אבל V3 הוא מנוע המזומנים.
מסלול צמיחה: מ-25 מיליון דולר ל-200 מיליון דולר בשלושה חודשים
צמיחת ההפקדות של V4 התרחשה בשלבים ברורים, תוך ניצול אירוע אבטחה והתאוששות מהירה :
סוף מרץ 2026 (השקה): V4 הושק עם מגבלות אספקה והלוואות שמרניות, והחל מכ-25 מיליון דולר בהפקדות .
תחילת מאי 2026: ההון הכולל הנעול (TVL) זינק ב-150% לשיא של כ-105 מיליון דולר, הודות לביקוש מוקדם .
סוף מאי 2026 (אחרי ניצול): ניצול גשר חוצה-שרשראות שפגע בבטוחה של rsETH התפשט לשוקי WETH של Aave. ה-TVL ירד לכ-75 מיליון דולר כאשר מינוף הופחת . מאמץ תיאום "DeFi United" החזיר את היציבות .
סוף מאי 2026 (אבן דרך): למרות הנסיגה, V4 חצה את אבן הדרך הראשונה שלו - 100 מיליון דולר בהפקדות. ה-DAO אישר שלוש העלאות רצופות של מגבלות והפעיל קמפיינים ראשונים לעידוד עבור frxUSD ו-USDG .
סוף יוני 2026: ההפקדות הוכפלו שוב לכ-200 מיליון דולר, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות - קצב צמיחה חודשי של פי שניים .
חשוב להבין את ההקשר: גם ב-200 מיליון דולר, V4 מייצג פחות מ-0.5% מכלל ההפקדות בפרוטוקול Aave (V3 + V4 ~42 מיליארד דולר+). השדרוג עדיין בשלב מוקדם מבוקר .
שינויים ארכיטקטוניים: למה Hub-and-Spoke כל כך חשוב
השינוי המשמעותי ביותר מ-V3 ל-V4 הוא ארכיטקטוני. V3 השתמש במודל של "בריכה אחת לכל שרשרת" - לכל שרשרת הייתה בריכת נזילות נפרדת, מה שפיצל את ההון . V4 מחליפה זאת בעיצוב Hub and Spoke:
Hub נזילות: חוזה מרכזי יחיד שמחזיק את כל הנכסים המופקדים ומנהל חשבונאות מאוחדת . הון שמופקד דרך כל Spoke זורם לתוך ה-Hub ונהיה זמין לכל Spoke מחובר .
Spokes: סביבות הלוואות מודולריות הניתנות לפריסה עצמאית. לכל Spoke יש סוגי בטוחה, פרמטרי סיכון וחוקי חיסול משלו . זה אומר שניהול יכול להשיק שוק הלוואות חדש - לנכס חדש או מקרה שימוש מוסדי - בלי להעביר נזילות או לגעת ב-Hub .
פריסה נוכחית: שלושה Hubs (Core, Prime, Plus) ואחד-עשר Spokes פעילים, מה שמאפשר ניתוב נזילות מבודד בין קטגוריות בטוחה שונות .
שלב עתידי: היכולת להעביר נזילות בין שרשראות מתוכננת לשלבים מאוחרים יותר, כאשר Spokes ברשתות שונות יוכלו לשאוב מאותה מאגר נזילות גלובלי .
השקעה באבטחה: השדרוג עבר 345 ימים של בדיקות אבטחה קפדניות בתקציב של 1.5 מיליון דולר .
ארכיטקטורה זו מספקת שלושה יתרונות מוחשיים על פני V3: ניהול סיכונים גמיש יותר (סיכון מבודד לכל Spoke), תמיכה קלה יותר בנכסים חדשים, ויעילות הון משופרת הודות לנזילות משותפת .
תמונת הנוף הרחבה של הלוואות DeFi: הדומיננטיות של Aave במספרים
Aave נותרה הכוח הדומיננטי בהלוואות DeFi בפער ניכר, למרות צמיחה של מתחרים :
ה-TVL הכולל של Aave הגיע לשיא של 75 מיליארד דולר ב-2025 (הגבוה אי פעם לכל פרוטוקול DeFi) וסיים את 2025 ב-55 מיליארד דולר, עלייה של 57% משנה לשנה .
בתחילת 2026, Aave החזיקה בכ- 51.3% מכלל שוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL) , וכ- 82% מכלל חוב ההלוואות הפתוח באת'ריום.
סקטור ההלוואות המבוזר הכולל עומד על כ- 75-80 מיליארד דולר TVL נכון לאמצע 2026, לעומת כ-50 מיליארד דולר בתחילת 2025 .
מתחרות מרכזיות: Morpho Blue (~11.8 מיליארד דולר TVL), Spark (~6.8 מיליארד דולר), Compound V3 (~2.7 מיליארד דולר) . Morpho בפרט צמחה מ-2 מיליארד דולר ל-10+ מיליארד דולר בזכות אימוץ מוסדי .
יתרון הנזילות של Aave על פני 14+ שרשראות ורקורד הביקורות העמוק שלה נותרו יתרונות מבניים . עם זאת, Morpho עקפה את Aave בשוק ההלוואות של Base (1 מיליארד דולר לעומת 539 מיליון דולר) ותומכת ביותר שרשראות (29 לעומת 19) .
השאיפות העתידיות של Aave: שלושה עמודי תווך ל-2026
התוכנית האסטרטגית של המייסד סטאני קולצ'וב ל-2026 נשענת על שלושה עמודי תווך :
Aave V4 — שדרוג ה-Hub-and-Spoke, כאשר נזילות חוצת-שרשראות היא השלב הבא . V4 הוא הבסיס להתרחבות.
Horizon — פלטפורמת הלוואות מוסדית לנכסי עולם אמיתי (RWA), שכבר מושכת למעלה מ-550 מיליון דולר בהפקדות לנכסים ממותגים .
Aave App — אפליקציית צרכן מבוססת מובייל להנעת אימוץ משתמשים מיינסטרים מעבר למשתמשי קריפטו טבעיים .
המיצוב האסטרטגי מציג את Aave כיותר ממלווה DeFi - המטרה היא להפוך ל-"שכבת אשראי יסודית בשרשרת" המשרתת גם שווקי קריפטו וגם שווקים מוסדיים . נפח ההלוואות המצטבר חצה את רף 1 טריליון דולר, והפרוטוקול עיבד היסטורית למעלה מ-3.33 טריליון דולר בהפקדות כוללות .
אבל המספרים האלה מספרים רק חלק מהסיפור. סכום של כ-200 מיליון דולר מתייחס אך ורק לפריסת V4 החדשה באת'ריום. פרוטוקול V3 הוותיק, הפרוס על פני 14+ שרשראות, עדיין מחזיק למעלה מ-42 מיליארד דולר בהפקדות נכון לסוף מרץ 2026 . V4 הוא העתיד, אבל V3 הוא מנוע המזומנים.
מסלול צמיחה: מ-25 מיליון דולר ל-200 מיליון דולר בשלושה חודשים
צמיחת ההפקדות של V4 התרחשה בשלבים ברורים, תוך ניצול אירוע אבטחה והתאוששות מהירה :
סוף מרץ 2026 (השקה): V4 הושק עם מגבלות אספקה והלוואות שמרניות, והחל מכ-25 מיליון דולר בהפקדות .
תחילת מאי 2026: ההון הכולל הנעול (TVL) זינק ב-150% לשיא של כ-105 מיליון דולר, הודות לביקוש מוקדם .
סוף מאי 2026 (אחרי ניצול): ניצול גשר חוצה-שרשראות שפגע בבטוחה של rsETH התפשט לשוקי WETH של Aave. ה-TVL ירד לכ-75 מיליון דולר כאשר מינוף הופחת . מאמץ תיאום "DeFi United" החזיר את היציבות .
סוף מאי 2026 (אבן דרך): למרות הנסיגה, V4 חצה את אבן הדרך הראשונה שלו - 100 מיליון דולר בהפקדות. ה-DAO אישר שלוש העלאות רצופות של מגבלות והפעיל קמפיינים ראשונים לעידוד עבור frxUSD ו-USDG .
סוף יוני 2026: ההפקדות הוכפלו שוב לכ-200 מיליון דולר, עם 60 מיליון דולר בהלוואות פעילות - קצב צמיחה חודשי של פי שניים .
חשוב להבין את ההקשר: גם ב-200 מיליון דולר, V4 מייצג פחות מ-0.5% מכלל ההפקדות בפרוטוקול Aave (V3 + V4 ~42 מיליארד דולר+). השדרוג עדיין בשלב מוקדם מבוקר .
שינויים ארכיטקטוניים: למה Hub-and-Spoke כל כך חשוב
השינוי המשמעותי ביותר מ-V3 ל-V4 הוא ארכיטקטוני. V3 השתמש במודל של "בריכה אחת לכל שרשרת" - לכל שרשרת הייתה בריכת נזילות נפרדת, מה שפיצל את ההון . V4 מחליפה זאת בעיצוב Hub and Spoke:
Hub נזילות: חוזה מרכזי יחיד שמחזיק את כל הנכסים המופקדים ומנהל חשבונאות מאוחדת . הון שמופקד דרך כל Spoke זורם לתוך ה-Hub ונהיה זמין לכל Spoke מחובר .
Spokes: סביבות הלוואות מודולריות הניתנות לפריסה עצמאית. לכל Spoke יש סוגי בטוחה, פרמטרי סיכון וחוקי חיסול משלו . זה אומר שניהול יכול להשיק שוק הלוואות חדש - לנכס חדש או מקרה שימוש מוסדי - בלי להעביר נזילות או לגעת ב-Hub .
פריסה נוכחית: שלושה Hubs (Core, Prime, Plus) ואחד-עשר Spokes פעילים, מה שמאפשר ניתוב נזילות מבודד בין קטגוריות בטוחה שונות .
שלב עתידי: היכולת להעביר נזילות בין שרשראות מתוכננת לשלבים מאוחרים יותר, כאשר Spokes ברשתות שונות יוכלו לשאוב מאותה מאגר נזילות גלובלי .
השקעה באבטחה: השדרוג עבר 345 ימים של בדיקות אבטחה קפדניות בתקציב של 1.5 מיליון דולר .
ארכיטקטורה זו מספקת שלושה יתרונות מוחשיים על פני V3: ניהול סיכונים גמיש יותר (סיכון מבודד לכל Spoke), תמיכה קלה יותר בנכסים חדשים, ויעילות הון משופרת הודות לנזילות משותפת .
תמונת הנוף הרחבה של הלוואות DeFi: הדומיננטיות של Aave במספרים
Aave נותרה הכוח הדומיננטי בהלוואות DeFi בפער ניכר, למרות צמיחה של מתחרים :
ה-TVL הכולל של Aave הגיע לשיא של 75 מיליארד דולר ב-2025 (הגבוה אי פעם לכל פרוטוקול DeFi) וסיים את 2025 ב-55 מיליארד דולר, עלייה של 57% משנה לשנה .
בתחילת 2026, Aave החזיקה בכ- 51.3% מכלל שוק ההלוואות המבוזר (35.8 מיליארד דולר TVL) , וכ- 82% מכלל חוב ההלוואות הפתוח באת'ריום.
סקטור ההלוואות המבוזר הכולל עומד על כ- 75-80 מיליארד דולר TVL נכון לאמצע 2026, לעומת כ-50 מיליארד דולר בתחילת 2025 .
מתחרות מרכזיות: Morpho Blue (~11.8 מיליארד דולר TVL), Spark (~6.8 מיליארד דולר), Compound V3 (~2.7 מיליארד דולר) . Morpho בפרט צמחה מ-2 מיליארד דולר ל-10+ מיליארד דולר בזכות אימוץ מוסדי .
יתרון הנזילות של Aave על פני 14+ שרשראות ורקורד הביקורות העמוק שלה נותרו יתרונות מבניים . עם זאת, Morpho עקפה את Aave בשוק ההלוואות של Base (1 מיליארד דולר לעומת 539 מיליון דולר) ותומכת ביותר שרשראות (29 לעומת 19) .
השאיפות העתידיות של Aave: שלושה עמודי תווך ל-2026
התוכנית האסטרטגית של המייסד סטאני קולצ'וב ל-2026 נשענת על שלושה עמודי תווך :
Aave V4 — שדרוג ה-Hub-and-Spoke, כאשר נזילות חוצת-שרשראות היא השלב הבא . V4 הוא הבסיס להתרחבות.
Horizon — פלטפורמת הלוואות מוסדית לנכסי עולם אמיתי (RWA), שכבר מושכת למעלה מ-550 מיליון דולר בהפקדות לנכסים ממותגים .
Aave App — אפליקציית צרכן מבוססת מובייל להנעת אימוץ משתמשים מיינסטרים מעבר למשתמשי קריפטו טבעיים .
המיצוב האסטרטגי מציג את Aave כיותר ממלווה DeFi - המטרה היא להפוך ל-"שכבת אשראי יסודית בשרשרת" המשרתת גם שווקי קריפטו וגם שווקים מוסדיים . נפח ההלוואות המצטבר חצה את רף 1 טריליון דולר, והפרוטוקול עיבד היסטורית למעלה מ-3.33 טריליון דולר בהפקדות כוללות .