מספר גופים עצמאיים מאשרים כי ציון ה-3DMark Time Spy של Arc G3 Extreme נע בטווח 6,500–6,700 – גבוה בכ-60%–67% בערך ממעבדי AMD Ryzen Z2 Extreme המתחרים . הטבלה הבאה מציגה תוצאות שפורסמו:
| מכשיר / מעבד | ציון 3DMark Time Spy |
|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ (Arc G3 Extreme) | 6,726 / 6,534 |
| ASUS ROG Ally X (Ryzen Z2 Extreme) | 4,029 / 4,033 |
| Lenovo Legion Go 2 (Ryzen Z2 Extreme) | 3,795 |
| MSI Claw 8 AI+ (Core Ultra 7 258V) | 3,882 |
ב-3DMark Fire Strike היתרון דומה: 12,358 לעומת 9,141 ל-Z2 Extreme . הפער ב-ray tracing גדול אף יותר, עם ציון 3DMark Port Royal של 3,544 לעומת 1,999 .
Cyberpunk 2077 הוא משחק בולט עבור Arc G3 Extreme. Tom's Hardware דיווח על יתרון של 20–30+ FPS על פני כל קונסולות כף היד המתחרות בהספק 35W עם הגדרות Steam Deck . Engadget ראתה עליות של 50%–75% בקצב הפריימים על פני כותרים בהשוואה ל-ROG Ally X ול-Legion Go 2 בהספק 35W ברזולוציית 1080p . אמות המידה של MSI עצמה טוענות ל-+54% יותר FPS ב-Cyberpunk 2077 ברזולוציית 1200p עם הגדרות בינוניות ו-XeSS 3 + MFG מופעלים, לעומת הדור הקודם של Claw 8 AI+ .
משחקים נוספים שנבדקו ב-MSI Claw 8 EX AI+ בהספק 35W (1200p, הגדרות גבוהות, רזולוציה מקורית ללא upscaling) מראים שיפורים דומים:
Tom's Guide דיווח כי עם XeSS 3 מופעל – Super Resolution ו-Frame Generation – הפער מול Z2 Extreme גדל משמעותית מעבר ליתרון הגולמי של כ-43% בהספק 35W .
אינטל טוענת – וסקירות רבות מאשרות – כי Arc G3 Extreme ב-17W מספק ביצועים דומים ל-Ryzen Z2 Extreme ב-35W, כלומר בערך חצי מההספק עבור אותו FPS . בהספק שווה של 35W, היתרון הוא 42%–44% יותר FPS . Tom's Hardware כינה זאת "יתרון של 20 עד 30+ FPS על פני כל המתחרים בכל המשחקים" . הדלפות PassMark מוקדמות הראו ביצועי CPU מרובי-ליבות +25% וביצועי DX12 תלת-ממדיים +14.6% מעל Ryzen Z2 Extreme .
| מכשיר | טווח מחירים | מסך | תכונות עיקריות |
|---|---|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ | 1,699–1,799 דולר | 8 אינץ' IPS LCD 120Hz | 32GB RAM, 1TB SSD, בקרי Hall Effect, Thunderbolt 4, זמינות קמעונאית |
| OneXPlayer 3 | ~1,399–1,438 דולר (Indiegogo early-bird) | 8.8 אינץ' AMOLED 144Hz, VRR, HDR | סוללת 85Wh, עיצוב 3 ב-1 (כף יד/טאבלט/מחשב נייד), מימון המונים |
נוצר כאן פרדוקס ערך בולט: ה-MSI Claw 8 EX AI+ עולה כ-400 דולר יותר ללא מסך OLED, בעוד ה-OneXPlayer 3 מציע מסך OLED בקצב רענון גבוה במחיר התחלתי נמוך יותר . ההצדקה של MSI כוללת מבנה פרימיום, בקרי Hall Effect, היקף תחושה חזק יותר, Thunderbolt 4 וזמינות קמעונאית רחבה לעומת מודל מימון ההמונים של OneXPlayer.
Arc G3 Extreme מסמן את ה-SoC הייעודי הראשון של אינטל לקונסולות כף יד, תוך שימוש ב-אריזה תלת-ממדית Foveros כדי לחבר רכיב מחשוב (Intel 18A), רכיב GPU (Xe3 Battlemage) ורכיב קלט/פלט לאריזה אחת המותאמת לאילוצים תרמיים וצריכתיים . מדובר במתקפה תחרותית ישירה מול AMD Ryzen Z2 Extreme, השולט בשוק קונסולות כף היד דרך ASUS ROG Ally X, Lenovo Legion Go 2 ועוד. ההימור של אינטל הוא שהעליונות של XeSS 3 בהגדלת רזולוציה מבוססת AI, ביצועי ray tracing חומרתיים ויעילות צריכתית בהספקים נמוכים (15–35W) יכולה לזכות בחוזי OEM מ-Acer, MSI ו-OneXPlayer . כוח העיבוד AI הכולל של 160 TOPS גם ממקם את הפלטפורמה לתכונות משחק מהדור הבא המבוססות בינה מלאכותית .
מספר גופים עצמאיים מאשרים כי ציון ה-3DMark Time Spy של Arc G3 Extreme נע בטווח 6,500–6,700 – גבוה בכ-60%–67% בערך ממעבדי AMD Ryzen Z2 Extreme המתחרים . הטבלה הבאה מציגה תוצאות שפורסמו:
| מכשיר / מעבד | ציון 3DMark Time Spy |
|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ (Arc G3 Extreme) | 6,726 / 6,534 |
| ASUS ROG Ally X (Ryzen Z2 Extreme) | 4,029 / 4,033 |
| Lenovo Legion Go 2 (Ryzen Z2 Extreme) | 3,795 |
| MSI Claw 8 AI+ (Core Ultra 7 258V) | 3,882 |
ב-3DMark Fire Strike היתרון דומה: 12,358 לעומת 9,141 ל-Z2 Extreme . הפער ב-ray tracing גדול אף יותר, עם ציון 3DMark Port Royal של 3,544 לעומת 1,999 .
Cyberpunk 2077 הוא משחק בולט עבור Arc G3 Extreme. Tom's Hardware דיווח על יתרון של 20–30+ FPS על פני כל קונסולות כף היד המתחרות בהספק 35W עם הגדרות Steam Deck . Engadget ראתה עליות של 50%–75% בקצב הפריימים על פני כותרים בהשוואה ל-ROG Ally X ול-Legion Go 2 בהספק 35W ברזולוציית 1080p . אמות המידה של MSI עצמה טוענות ל-+54% יותר FPS ב-Cyberpunk 2077 ברזולוציית 1200p עם הגדרות בינוניות ו-XeSS 3 + MFG מופעלים, לעומת הדור הקודם של Claw 8 AI+ .
משחקים נוספים שנבדקו ב-MSI Claw 8 EX AI+ בהספק 35W (1200p, הגדרות גבוהות, רזולוציה מקורית ללא upscaling) מראים שיפורים דומים:
Tom's Guide דיווח כי עם XeSS 3 מופעל – Super Resolution ו-Frame Generation – הפער מול Z2 Extreme גדל משמעותית מעבר ליתרון הגולמי של כ-43% בהספק 35W .
אינטל טוענת – וסקירות רבות מאשרות – כי Arc G3 Extreme ב-17W מספק ביצועים דומים ל-Ryzen Z2 Extreme ב-35W, כלומר בערך חצי מההספק עבור אותו FPS . בהספק שווה של 35W, היתרון הוא 42%–44% יותר FPS . Tom's Hardware כינה זאת "יתרון של 20 עד 30+ FPS על פני כל המתחרים בכל המשחקים" . הדלפות PassMark מוקדמות הראו ביצועי CPU מרובי-ליבות +25% וביצועי DX12 תלת-ממדיים +14.6% מעל Ryzen Z2 Extreme .
| מכשיר | טווח מחירים | מסך | תכונות עיקריות |
|---|---|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ | 1,699–1,799 דולר | 8 אינץ' IPS LCD 120Hz | 32GB RAM, 1TB SSD, בקרי Hall Effect, Thunderbolt 4, זמינות קמעונאית |
| OneXPlayer 3 | ~1,399–1,438 דולר (Indiegogo early-bird) | 8.8 אינץ' AMOLED 144Hz, VRR, HDR | סוללת 85Wh, עיצוב 3 ב-1 (כף יד/טאבלט/מחשב נייד), מימון המונים |
נוצר כאן פרדוקס ערך בולט: ה-MSI Claw 8 EX AI+ עולה כ-400 דולר יותר ללא מסך OLED, בעוד ה-OneXPlayer 3 מציע מסך OLED בקצב רענון גבוה במחיר התחלתי נמוך יותר . ההצדקה של MSI כוללת מבנה פרימיום, בקרי Hall Effect, היקף תחושה חזק יותר, Thunderbolt 4 וזמינות קמעונאית רחבה לעומת מודל מימון ההמונים של OneXPlayer.
Arc G3 Extreme מסמן את ה-SoC הייעודי הראשון של אינטל לקונסולות כף יד, תוך שימוש ב-אריזה תלת-ממדית Foveros כדי לחבר רכיב מחשוב (Intel 18A), רכיב GPU (Xe3 Battlemage) ורכיב קלט/פלט לאריזה אחת המותאמת לאילוצים תרמיים וצריכתיים . מדובר במתקפה תחרותית ישירה מול AMD Ryzen Z2 Extreme, השולט בשוק קונסולות כף היד דרך ASUS ROG Ally X, Lenovo Legion Go 2 ועוד. ההימור של אינטל הוא שהעליונות של XeSS 3 בהגדלת רזולוציה מבוססת AI, ביצועי ray tracing חומרתיים ויעילות צריכתית בהספקים נמוכים (15–35W) יכולה לזכות בחוזי OEM מ-Acer, MSI ו-OneXPlayer . כוח העיבוד AI הכולל של 160 TOPS גם ממקם את הפלטפורמה לתכונות משחק מהדור הבא המבוססות בינה מלאכותית .