הקרב על לב מרכז הנתונים: AMD טוענת לעליונות של פי 3.3 על NVIDIA בזירת ה-CPU
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט. AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי...
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Proהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט.
AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי רשת וזיכרון מטמון) הם המדד האמיתי, כנגד טענת NVIDIA המתמקדת בביצועי 'ארגז חול' (Sandbox) על שבב בודד.
לב הוויכוח: האם ערכו של מעבד נמדד במהירות השיא של שבב בודד, או במספר הליבות הכולל שניתן לדחוס לארון אחד כדי לשרת אלפי סוכני AI במקביל?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
הזירה התחרותית של מרכזי הנתונים עוברת מהפך – לא עוד קרב על כרטיסים גרפיים (GPU), אלא על המעבד המרכזי (CPU) הצנוע. ב-10 ביוני 2026, פרסמה AMD פוסט טכני ומאמר מתודולוגי המאתגרים ישירות את הנראטיב הביצועי שבנתה NVIDIA סביב מעבד ה-Vera החדש שלה . טענת הליבה של AMD אינה ש-Vera הוא שבב איטי, אלא ש-NVIDIA פשוט מודדת את הדבר הלא נכון. עבור הגל הבא של בינה מלאכותית אוטונומית (Agentic AI), שם אלפי סוכני AI דורשים תיאום מתמיד מצד המעבד, גישה למסדי נתונים, שירותי רשת ומטמון – AMD מתעקשת שהמדד המשמעותי היחיד הוא סך התפוקה ברמת הארון תחת תקציב הספק קבוע .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "הקרב על לב מרכז הנתונים: AMD טוענת לעליונות של פי 3.3 על NVIDIA בזירת ה-CPU"?
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט.
What are the key points to validate first?
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט. AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי רשת וזיכרון מטמון) הם המדד האמיתי, כנגד טענת NVIDIA המתמקדת בביצועי 'ארגז חול' (Sandbox) על שבב בודד.
What should I do next in practice?
לב הוויכוח: האם ערכו של מעבד נמדד במהירות השיא של שבב בודד, או במספר הליבות הכולל שניתן לדחוס לארון אחד כדי לשרת אלפי סוכני AI במקביל?
הקרב על לב מרכז הנתונים: AMD טוענת לעליונות של פי 3.3 על NVIDIA בזירת ה-CPU
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט. AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי...
פורסם על ידינערך באמצעות DeepSeek-V4-Proהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט.
AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי רשת וזיכרון מטמון) הם המדד האמיתי, כנגד טענת NVIDIA המתמקדת בביצועי 'ארגז חול' (Sandbox) על שבב בודד.
לב הוויכוח: האם ערכו של מעבד נמדד במהירות השיא של שבב בודד, או במספר הליבות הכולל שניתן לדחוס לארון אחד כדי לשרת אלפי סוכני AI במקביל?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
הזירה התחרותית של מרכזי הנתונים עוברת מהפך – לא עוד קרב על כרטיסים גרפיים (GPU), אלא על המעבד המרכזי (CPU) הצנוע. ב-10 ביוני 2026, פרסמה AMD פוסט טכני ומאמר מתודולוגי המאתגרים ישירות את הנראטיב הביצועי שבנתה NVIDIA סביב מעבד ה-Vera החדש שלה . טענת הליבה של AMD אינה ש-Vera הוא שבב איטי, אלא ש-NVIDIA פשוט מודדת את הדבר הלא נכון. עבור הגל הבא של בינה מלאכותית אוטונומית (Agentic AI), שם אלפי סוכני AI דורשים תיאום מתמיד מצד המעבד, גישה למסדי נתונים, שירותי רשת ומטמון – AMD מתעקשת שהמדד המשמעותי היחיד הוא סך התפוקה ברמת הארון תחת תקציב הספק קבוע .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "הקרב על לב מרכז הנתונים: AMD טוענת לעליונות של פי 3.3 על NVIDIA בזירת ה-CPU"?
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט.
What are the key points to validate first?
ההערכות הפנימיות של AMD צופות כי מעבדי הדגל EPYC 9965 (192 ליבות) ו EPYC Venice (256 ליבות) ישיגו תפוקה גבוהה פי 2.37 ופי 3.3 בהתאמה ברמת הארון, לעומת מעבד Vera בעל 88 הליבות של NVIDIA, תחת מגבלת הספק של 100 קילוואט. AMD טוענת כי ביצועים ברמת הארון (Rack Scale) לשירותי AI ארגוניים עתירי CPU (כמו בסיסי נתונים, שירותי רשת וזיכרון מטמון) הם המדד האמיתי, כנגד טענת NVIDIA המתמקדת בביצועי 'ארגז חול' (Sandbox) על שבב בודד.
What should I do next in practice?
לב הוויכוח: האם ערכו של מעבד נמדד במהירות השיא של שבב בודד, או במספר הליבות הכולל שניתן לדחוס לארון אחד כדי לשרת אלפי סוכני AI במקביל?
במקום תחרות ישירה של ביצועי ליבה בודדת, AMD מציעה ניסוי מחשבתי: להקצות לכל פלטפורמה תקציב הספק של 100 קילוואט לארון, ולבחון כמה עבודת AI ארגונית אמיתית היא מסוגלת לבצע. בתרחיש זה, המודלים הפנימיים של AMD מראים שמעבדי ה-EPYC מרובי הליבות שלה גוברים באופן דרמטי על Vera של NVIDIA .
לוח התוצאות הארגוני: איך המעבדים מסתדרים זה מול זה
ההשוואה של AMD מנרמלת את כל הפלטפורמות לארון שרתים בעל שני שקעים (2P) בתקציב של 100 קילוואט. היא משלבת שישה עומסי עבודה מרכזיים לבינה אוטונומית – ביצועי חישוב שלמים (SPECrate 2017), שרת Java, שירותי רשת NGINX, Redis, Memcached, ובסיסי נתונים יחסיים – לציון תפוקה ממוצע גאומטרי, כאשר Vera משמש כבסיס ההשוואה .
פלטפורמה
ליבות לכל מעבד
תפוקה מנורמלת ברמת הארון (ממוצע גאומטרי)
NVIDIA Vera (88 ליבות, ARM)
88
1.00x (בסיס)
Intel Xeon 6980P (128 ליבות, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 "Turin" (192 ליבות, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC "Venice" (256 ליבות, Zen 6)
256
3.30x (הערכה)
הפירוט לפי עומסי עבודה עבור שבב Venice העתידי מול Vera אגרסיבי במיוחד, עם תחזיות הנעות בין שיפור של פי 2.4 בביצועי חישוב שלמים ועד לפי 4.05 בטרנזקציות של בסיסי נתונים יחסיים (TPROC-C) .
ויכוח המתודולוגיה: ליבות לוואט מול ביצועים לליבה
חילוקי הדעות נובעים מחישוב פיזיקלי ויעילות בסיסי. המודל של AMD מעריך שלשבבים שלה יש צריכת הספק נמוכה יותר לשרת (Node) בהשוואה ל-Vera. כאשר כל ארון מוגבל ל-100 קילוואט, צריכת הספק נמוכה יותר לשרת מאפשרת להתקין פיזית יותר שרתים באותו ארון. הניתוח של AMD מראה שבעוד שבארון Vera יש מספר שרתים מנורמל של 1.00x, ארון EPYC 9965 יכול להכיל פי 1.86 יותר ליבות, וארון Venice יכול להכיל פי 2.08 יותר ליבות .
התפוקה ברמת הארון מחושבת אז כמכפלה של ביצועי השרת הבודד במספר השרתים בארון. גם אם Vera היה מעט מהיר יותר באופן פר-ליבתי – נקודה שמדדים עצמאיים מוקדמים תמכו בה בחלק מהמשימות – הטיעון של AMD הוא שבלתי אפשרי מתמטית להתגבר על יתרון הליבות העצום שמאפשרות התכנונים החסכוניים יותר שלה בארון מוגבל הספק .
AMD אכן טוענת גם לעליונות בביצועים פר-ליבה. המאמר המתודולוגי שלה מעריך שמעבד Venice 64 ליבות יספק שיפור של 27% בביצועים פר-ליבה במדד SPECrate לעומת מעבד Vera 88 הליבות, ושאפילו שבב Venice 96 ליבות ישמור על יתרון של 11% פר-ליבה .
שתי העדשות של מלחמת המעבדים
זהו קרב מסגור קלאסי (Benchmark Framing War), כאשר כל חברה בוחרת את המדידה המתאימה ביותר לפילוסופיית התכנון שלה .
העדשה של NVIDIA: מהירות שבב בודד. NVIDIA ממצבת את Vera כ"מעבד עבור סוכנים", שנבנה עבור סביבות ארגז חול מאסיביות שבהן ביצועי שבב בודד מהיר הם בעלי חשיבות עליונה. הפוסט הטכני של החברה עצמה טוען ש-Vera מספק שיפור של עד פי 1.5 בביצועי "ארגז חול" (Sandbox) אוטונומיים בהשוואה לפלטפורמות x86 מתחרות, הנתמך על ידי רוחב פס זיכרון של 1.2 טרה-בייט לשנייה וליבות Olympus מותאמות אישית עם טכנולוגיית ריבוי נימים מרחבית (Spatial Multithreading) .
העדשה של AMD: צפיפות שירות ברמת הארון. AMD מנסחת מחדש את הדיון סביב סביבות ייצור אמיתיות של בינה אוטונומית, שם המאיץ הגרפי (GPU) מריץ את המודל, אך המעבד מטפל בכל מה שמסביב – תיאום, אימות משתמשים, שכבות מטמון ושאילתות לבסיסי נתונים. מנקודת מבט זו, הפעלה של 10,000 סוכני AI בו-זמנית דורשת תפוקה מסיבית בריבוי נימים, והדרך הטובה ביותר להשיגה היא מקסום צפיפות הליבות בארון .
האזהרות הקריטיות מאחורי מספרי ה-3.3x
בעוד שנתוני הכותרת של AMD מושכי עין, יש להתייחס אליהם בהקשר המתאים.
כל המספרים הם הערכות פנימיות של AMD. האזהרה החשובה ביותר היא שהנתונים של Venice בפרט הם תחזיות טרום-ייצור (Pre-silicon), לא תוצאות שנמדדו באופן עצמאי. הניתוח עצמו הוא מודל, לא מבחן .
NVIDIA מספרת סיפור אחר עם עומסי עבודה שונים. המדדים של NVIDIA עצמה, המשתמשים במבחר עומסי עבודה מסוג "ארגז חול" והידור (Compilation), מראים לעיתים קרובות ש-Vera עולה בביצועיו על מעבדי EPYC המתקדמים של AMD על בסיס שבב בודד .
השוואת תפוחים לתפוזים. הממוצע הגאומטרי של AMD לששת עומסי העבודה מתמקד בשירותי תשתית הקשורים למעבד. הוא אינו כולל את עומסי העבודה של "ארגז חול" אוטונומיים, הידור קוד, הרצה וקריאות לכלים (Tool Calls), המהווים את לב ליבו של השיווק של NVIDIA עבור Vera .
צריכת ההספק של Vera היא הערכה של AMD. גורם מפתח ביתרון של AMD ברמת הארון הוא ההנחה לגבי צריכת ההספק של שרת Vera. במודל המנורמל של AMD, ל-Vera יש את צריכת ההספק הגבוהה ביותר לשרת (2P Node), מה שמגביל את מספר השרתים בארון. זוהי הנחת מודל של AMD, לא מדידה מאומתת של שבב סופי .
זמינות: מתי השבבים באמת יגיעו?
לוחות הזמנים של הייצור מוסיפים רובד נוסף לדינמיקה התחרותית.
AMD EPYC 9965 "Turin" (Zen 5): מעבד הדגל הנוכחי בעל 192 הליבות, המהווה את הבסיס לטענת AMD על תפוקת ארון גבוהה פי 2.37 לעומת Vera. הוא זמין כעת למשלוח .
AMD EPYC "Venice" (Zen 6, 256 ליבות): AMD אישרה ב-21 במאי 2026 כי Venice נכנס לייצור המוני בטכנולוגיית ה-2nm המתקדמת של TSMC . סדרת המעבדים לשרתים EPYC Venice צפויה להיות מושקת במחצית השנייה של 2026 .
NVIDIA Vera: NVIDIA החלה לשלוח את מעבדי Vera הראשונים למעבדות AI מובילות כמו Anthropic, OpenAI ו-Oracle Cloud Infrastructure באמצע מאי 2026, עם זמינות רחבה יותר לשותפים הצפויה במחצית השנייה של השנה .
ככל ששני השבבים מתקרבים לזמינות כללית, הדיון צפוי סוף סוף לעבור ממצגות שיווקיות לבדיקות של צד שלישי במרכזי נתונים. עד אז, המסקנה השימושית ביותר אולי אינה לגבי איזה מעבד מהיר יותר, אלא לגבי הצורך לוודא שהערכת התשתית שלכם תואמת את עומס העבודה הספציפי שאתם מתכננים להריץ.
במקום תחרות ישירה של ביצועי ליבה בודדת, AMD מציעה ניסוי מחשבתי: להקצות לכל פלטפורמה תקציב הספק של 100 קילוואט לארון, ולבחון כמה עבודת AI ארגונית אמיתית היא מסוגלת לבצע. בתרחיש זה, המודלים הפנימיים של AMD מראים שמעבדי ה-EPYC מרובי הליבות שלה גוברים באופן דרמטי על Vera של NVIDIA .
לוח התוצאות הארגוני: איך המעבדים מסתדרים זה מול זה
ההשוואה של AMD מנרמלת את כל הפלטפורמות לארון שרתים בעל שני שקעים (2P) בתקציב של 100 קילוואט. היא משלבת שישה עומסי עבודה מרכזיים לבינה אוטונומית – ביצועי חישוב שלמים (SPECrate 2017), שרת Java, שירותי רשת NGINX, Redis, Memcached, ובסיסי נתונים יחסיים – לציון תפוקה ממוצע גאומטרי, כאשר Vera משמש כבסיס ההשוואה .
פלטפורמה
ליבות לכל מעבד
תפוקה מנורמלת ברמת הארון (ממוצע גאומטרי)
NVIDIA Vera (88 ליבות, ARM)
88
1.00x (בסיס)
Intel Xeon 6980P (128 ליבות, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 "Turin" (192 ליבות, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC "Venice" (256 ליבות, Zen 6)
256
3.30x (הערכה)
הפירוט לפי עומסי עבודה עבור שבב Venice העתידי מול Vera אגרסיבי במיוחד, עם תחזיות הנעות בין שיפור של פי 2.4 בביצועי חישוב שלמים ועד לפי 4.05 בטרנזקציות של בסיסי נתונים יחסיים (TPROC-C) .
ויכוח המתודולוגיה: ליבות לוואט מול ביצועים לליבה
חילוקי הדעות נובעים מחישוב פיזיקלי ויעילות בסיסי. המודל של AMD מעריך שלשבבים שלה יש צריכת הספק נמוכה יותר לשרת (Node) בהשוואה ל-Vera. כאשר כל ארון מוגבל ל-100 קילוואט, צריכת הספק נמוכה יותר לשרת מאפשרת להתקין פיזית יותר שרתים באותו ארון. הניתוח של AMD מראה שבעוד שבארון Vera יש מספר שרתים מנורמל של 1.00x, ארון EPYC 9965 יכול להכיל פי 1.86 יותר ליבות, וארון Venice יכול להכיל פי 2.08 יותר ליבות .
התפוקה ברמת הארון מחושבת אז כמכפלה של ביצועי השרת הבודד במספר השרתים בארון. גם אם Vera היה מעט מהיר יותר באופן פר-ליבתי – נקודה שמדדים עצמאיים מוקדמים תמכו בה בחלק מהמשימות – הטיעון של AMD הוא שבלתי אפשרי מתמטית להתגבר על יתרון הליבות העצום שמאפשרות התכנונים החסכוניים יותר שלה בארון מוגבל הספק .
AMD אכן טוענת גם לעליונות בביצועים פר-ליבה. המאמר המתודולוגי שלה מעריך שמעבד Venice 64 ליבות יספק שיפור של 27% בביצועים פר-ליבה במדד SPECrate לעומת מעבד Vera 88 הליבות, ושאפילו שבב Venice 96 ליבות ישמור על יתרון של 11% פר-ליבה .
שתי העדשות של מלחמת המעבדים
זהו קרב מסגור קלאסי (Benchmark Framing War), כאשר כל חברה בוחרת את המדידה המתאימה ביותר לפילוסופיית התכנון שלה .
העדשה של NVIDIA: מהירות שבב בודד. NVIDIA ממצבת את Vera כ"מעבד עבור סוכנים", שנבנה עבור סביבות ארגז חול מאסיביות שבהן ביצועי שבב בודד מהיר הם בעלי חשיבות עליונה. הפוסט הטכני של החברה עצמה טוען ש-Vera מספק שיפור של עד פי 1.5 בביצועי "ארגז חול" (Sandbox) אוטונומיים בהשוואה לפלטפורמות x86 מתחרות, הנתמך על ידי רוחב פס זיכרון של 1.2 טרה-בייט לשנייה וליבות Olympus מותאמות אישית עם טכנולוגיית ריבוי נימים מרחבית (Spatial Multithreading) .
העדשה של AMD: צפיפות שירות ברמת הארון. AMD מנסחת מחדש את הדיון סביב סביבות ייצור אמיתיות של בינה אוטונומית, שם המאיץ הגרפי (GPU) מריץ את המודל, אך המעבד מטפל בכל מה שמסביב – תיאום, אימות משתמשים, שכבות מטמון ושאילתות לבסיסי נתונים. מנקודת מבט זו, הפעלה של 10,000 סוכני AI בו-זמנית דורשת תפוקה מסיבית בריבוי נימים, והדרך הטובה ביותר להשיגה היא מקסום צפיפות הליבות בארון .
האזהרות הקריטיות מאחורי מספרי ה-3.3x
בעוד שנתוני הכותרת של AMD מושכי עין, יש להתייחס אליהם בהקשר המתאים.
כל המספרים הם הערכות פנימיות של AMD. האזהרה החשובה ביותר היא שהנתונים של Venice בפרט הם תחזיות טרום-ייצור (Pre-silicon), לא תוצאות שנמדדו באופן עצמאי. הניתוח עצמו הוא מודל, לא מבחן .
NVIDIA מספרת סיפור אחר עם עומסי עבודה שונים. המדדים של NVIDIA עצמה, המשתמשים במבחר עומסי עבודה מסוג "ארגז חול" והידור (Compilation), מראים לעיתים קרובות ש-Vera עולה בביצועיו על מעבדי EPYC המתקדמים של AMD על בסיס שבב בודד .
השוואת תפוחים לתפוזים. הממוצע הגאומטרי של AMD לששת עומסי העבודה מתמקד בשירותי תשתית הקשורים למעבד. הוא אינו כולל את עומסי העבודה של "ארגז חול" אוטונומיים, הידור קוד, הרצה וקריאות לכלים (Tool Calls), המהווים את לב ליבו של השיווק של NVIDIA עבור Vera .
צריכת ההספק של Vera היא הערכה של AMD. גורם מפתח ביתרון של AMD ברמת הארון הוא ההנחה לגבי צריכת ההספק של שרת Vera. במודל המנורמל של AMD, ל-Vera יש את צריכת ההספק הגבוהה ביותר לשרת (2P Node), מה שמגביל את מספר השרתים בארון. זוהי הנחת מודל של AMD, לא מדידה מאומתת של שבב סופי .
זמינות: מתי השבבים באמת יגיעו?
לוחות הזמנים של הייצור מוסיפים רובד נוסף לדינמיקה התחרותית.
AMD EPYC 9965 "Turin" (Zen 5): מעבד הדגל הנוכחי בעל 192 הליבות, המהווה את הבסיס לטענת AMD על תפוקת ארון גבוהה פי 2.37 לעומת Vera. הוא זמין כעת למשלוח .
AMD EPYC "Venice" (Zen 6, 256 ליבות): AMD אישרה ב-21 במאי 2026 כי Venice נכנס לייצור המוני בטכנולוגיית ה-2nm המתקדמת של TSMC . סדרת המעבדים לשרתים EPYC Venice צפויה להיות מושקת במחצית השנייה של 2026 .
NVIDIA Vera: NVIDIA החלה לשלוח את מעבדי Vera הראשונים למעבדות AI מובילות כמו Anthropic, OpenAI ו-Oracle Cloud Infrastructure באמצע מאי 2026, עם זמינות רחבה יותר לשותפים הצפויה במחצית השנייה של השנה .
ככל ששני השבבים מתקרבים לזמינות כללית, הדיון צפוי סוף סוף לעבור ממצגות שיווקיות לבדיקות של צד שלישי במרכזי נתונים. עד אז, המסקנה השימושית ביותר אולי אינה לגבי איזה מעבד מהיר יותר, אלא לגבי הצורך לוודא שהערכת התשתית שלכם תואמת את עומס העבודה הספציפי שאתם מתכננים להריץ.