גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%. Three circle דיווחה על הכנסות מחצית ראשונה של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; Fenghua רשמה עלייה של 74.01% ברווח הנקי ל־290 מיליון יואן.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the AI-computing boom driving demand, supply tightness, market growth, and stronger first-half earnings for Guangdong’s MLCC “three m. Article summary: AI data-center build-outs are turning MLCCs from a low-cost commodity into a capacity-constrained, high-value power-management component. That favors Guangdong’s “three musketeers”: vertically integrated scale at Chaozho. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
מרכזי נתונים לבינה מלאכותית מפנים את הזרקור לרכיב שבדרך כלל אינו זוכה לכותרות: MLCC — קבל קרמי רב־שכבתי. רכיבים אלה עוזרים לווסת הספק ולייצב מתח במערכות אלקטרוניות. ככל ששרתי AI דורשים יותר רכיבים בעלי קיבול גבוה, אמינות גבוהה ואחידות ייצור, שלוש יצרניות מגואנגדונג — Three-circle, Fenghua Hi-Tech ו־Viiyong Technology — ממוצבות כל אחת בנישה אחרת של השוק. 7
33
לפי גולדמן זאקס, MLCC הפך לקטגוריית העלות השלישית בגודלה ברשימת הרכיבים של שרת AI, אחרי מעבדי GPU וזיכרון. תחזית הבנק היא ששוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין בשנת הכספים 2030 — פי 4.3, או קצב צמיחה שנתי מורכב של 34%. 53
אין פירוש הדבר שכל קבל MLCC נמצא במחסור או ייהנה מאותה יכולת תמחור. הלחץ מתרכז בעיקר במפרטים מתקדמים, הנדרשים בתשתיות AI וביישומים תובעניים אחרים. לפי דיווחים בענף, הקמת קווי ייצור ל־MLCC מתקדמים אורכת כ־18 עד 24 חודשים; לכן ההיצע אינו מסוגל להגיב במהירות לקפיצה בביקוש. 8
כלומר, השינוי אינו רק בכמות אלא גם בתמהיל: ספקים שמסוגלים להעפיל מוצרים בעלי קיבול גבוה ואמינות גבוהה עשויים ליהנות יותר מיצרנים המתמקדים ברכיבים סטנדרטיים.
Three-circle, שמרכזה בצ'אוז'ו, דיווחה במחצית הראשונה על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן, עלייה של 54.82% לעומת התקופה המקבילה, ועל רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 1.932 מיליארד יואן, עלייה של 56.18%. החברה ייחסה את הצמיחה להתחזקות הביקוש לרכיבים אלקטרוניים ולתקשורת אופטית. בעסקי ה־MLCC היא ציינה שיפור בהכרה מצד לקוחות, סביבה ענפית טובה יותר ועלייה במכירות ובמחזור של מפרטים מסוימים. 1
היתרון המבדל שלה הוא מודל משולב אנכית באלקטרו־קרמיקה: פעילותה משתרעת מחומרים קרמיים ורכיבי MLCC ועד התקני קרמיקה לתקשורת אופטית ורכיבי ציוד. תיאורי ההנפקה בהונג קונג מציגים שרשרת ייצור הכוללת אבקות קרמיות, עיבוד מדויק וציוד ייצור שפותח בחברה. 18
22
גם התרחבות תשתיות ה־AI עשויה לתמוך בעסקי התקשורת של החברה. מודולים אופטיים מהירים בתצורות 800G ו־1.6T משתמשים ברכיבי קישור אופטי, ובכלל זה ferrules קרמיים ורכיבים נלווים. סל המוצרים של Three-circle כולל ferrules ושרוולים קרמיים, לצד ferrules מסוג MT המיועדים ליישומי מודולים מהירים אלה. 18
19
ב־9 ביולי 2026 השלימה הקבוצה רישום מניות H בבורסת הונג קונג. לדבריה, כספי הגיוס מיועדים להקמה ולהרחבה מחוץ לסין, לאוטומציה, לשדרוג טכנולוגי ולחדשנות חומרים, וכן להון חוזר. 21
הערת דיוק היסטורית: המקורות הזמינים מציינים את שנת 1970 כשנת הקמת Three-circle, ולא 1969. החומרים שסופקו אינם מאמתים באופן עצמאי את שנת 1969. 17
20
Fenghua Hi-Tech, שמרכזה בג'אוצ'ינג, דיווחה על הכנסות של 3.5 מיליארד יואן במחצית הראשונה — עלייה של 26.28% — ועל רווח נקי של 290 מיליון יואן, עלייה של 74.01%. 1
הצמיחה שלה לא נבעה מ־AI בלבד. המכירות בתחום אלקטרוניקת הרכב עלו ב־30%, בתחום הבקרה התעשייתית ב־54%, ובמסופים חכמים ב־14%; מכירות קבלי־העל זינקו ב־85%. החברה הצביעה על מחשוב AI, אגירת אנרגיה, כלכלת הגובה הנמוך ואלקטרוניקת רכב כשווקים מתרחבים. 1
הפיזור הזה חשוב: חשמול כלי רכב ואוטומציה תעשייתית יכולים לתמוך בביקוש לרכיבים מוסמכים ואמינים גם כאשר מחזורי מוצרי האלקטרוניקה הצרכנית אינם אחידים. המקורות שסופקו אינם מבססים במידה מספקת טענות היסטוריות על שימוש מוקדם של Fenghua בקווי ייצור שיובאו מארה״ב, ולכן אין להתייחס לפרט זה כמבוסס כאן.
Viiyong Technology, הפועלת מלואודינג שבמחוז יונפו, מכוונת לפלח המתקדם של שוק ה־MLCC ולא רק למכירת רכיבים סטנדרטיים בנפח גדול. בתשקיף ההנפקה שלה בשנג'ן, המצטט נתוני Frost & Sullivan, נכתב כי לפי היקף מכירות בשנת 2024 היא דורגה במקום הראשון בסין ובמקום השני בעולם — אחרי Murata — בקטגוריית MLCC זעירים במיוחד. 33
התשקיף מזהה שרתי AI כחלק מהזדמנות הציוד התעשייתי של החברה. לפי המסמך, טכנולוגיית הערמה והלמינציה המדויקת שלה תומכת ב־MLCC תעשייתיים בעלי קיבול גבוה; במארזים בגודל 0805 ו־1206 היא מציינת מוצרים עם קיבול של עד 100 מיקרופראד ו־220 מיקרופראד, בהתאמה. 33
לפי דיווח המבוסס על התשקיף, Viiyong דורגה במקום השלישי בין יצרני סין היבשתית בהכנסות מ־MLCC בשנת 2024. 40 מיצובה מדגיש שהבום ב־AI אינו עניין של קנה מידה בלבד: מזעור, קיבול, עקביות ייצור ויכולת לעבור תהליכי הסמכה הם גורמים מכריעים.
Three-circle, Fenghua ו־Viiyong מכונות לעיתים "שלושת המוסקטרים" של ה־MLCC בגואנגדונג. דיווחים מתארים אותן כחלק מאשכול רכיבי האלקטרוניקה הגדול והשלם ביותר בסין. 7
ההיגיון התעשייתי פשוט: יצרני רכיבים אלקטרוניים תלויים ברשתות של ספקי חומרים, יצרני ציוד, יצרני מודולים ולקוחות קצה — בהם תקשורת, אלקטרוניקת רכב, בקרה תעשייתית ומוצרי צריכה. בסיס אזורי צפוף יכול לסייע בפיתוח מוצרים ובהסמכתם מהר יותר, אך אינו מבטל את חסמי הטכנולוגיה בייצור MLCC מתקדם.
תוצאות המחצית הראשונה של Three-circle ושל Fenghua עולות בקנה אחד עם שוק MLCC חזק יותר ועם ביקוש מתגבר ליישומים מתקדמים. עם זאת, יהיה פשטני לייחס את כל השיפור ל־AI: Three-circle הצביעה גם על ביקוש לתקשורת אופטית, ואילו Fenghua נהנתה מצמיחה ברכב, בבקרה תעשייתית, במסופים חכמים ובמכירת מוצרים חדשים. 1
המסקנה המבוססת יותר היא ש־AI משנה את הפלח בעל הערך הגבוה ביותר בשוק. הוא מגדיל את הביקוש ל־MLCC בעלי קיבול ואמינות גבוהים, בזמן שלא ניתן להוסיף קיבולת מתקדמת בן־לילה. שלוש החברות מגואנגדונג נהנות משום שהיכולות שלהן מתאימות לשינוי: Three-circle מביאה קרמיקה משולבת ורכיבים אופטיים; Fenghua חשיפה רחבה לתעשייה ולרכב; ו־Viiyong התמחות בזעור ובקיבול גבוה. 1
18
33
עבור רוכשים ומשקיעים, ההבחנה החשובה היא המפרט. סיפור צמיחה רחב של MLCC המונע בידי AI אינו מבטיח מחסור או כוח תמחור בכל קטגוריית מוצר; ההשפעה המשמעותית ביותר צפויה להישאר מרוכזת ברכיבים מתקדמים שעברו הסמכה.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%.
גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%. Three circle דיווחה על הכנסות מחצית ראשונה של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; Fenghua רשמה עלייה של 74.01% ברווח הנקי ל־290 מיליון יואן.
Viiyong דורגה לפי היקף מכירות 2024 במקום הראשון בסין ובמקום השני בעולם ב־MLCC זעירים במיוחד, ומפתחת מוצרי קיבול גבוה ליישומים תעשייתיים, לרבות שרתי AI.
גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%. Three circle דיווחה על הכנסות מחצית ראשונה של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; Fenghua רשמה עלייה של 74.01% ברווח הנקי ל־290 מיליון יואן.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the AI-computing boom driving demand, supply tightness, market growth, and stronger first-half earnings for Guangdong’s MLCC “three m. Article summary: AI data-center build-outs are turning MLCCs from a low-cost commodity into a capacity-constrained, high-value power-management component. That favors Guangdong’s “three musketeers”: vertically integrated scale at Chaozho. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
מרכזי נתונים לבינה מלאכותית מפנים את הזרקור לרכיב שבדרך כלל אינו זוכה לכותרות: MLCC — קבל קרמי רב־שכבתי. רכיבים אלה עוזרים לווסת הספק ולייצב מתח במערכות אלקטרוניות. ככל ששרתי AI דורשים יותר רכיבים בעלי קיבול גבוה, אמינות גבוהה ואחידות ייצור, שלוש יצרניות מגואנגדונג — Three-circle, Fenghua Hi-Tech ו־Viiyong Technology — ממוצבות כל אחת בנישה אחרת של השוק. 7
33
לפי גולדמן זאקס, MLCC הפך לקטגוריית העלות השלישית בגודלה ברשימת הרכיבים של שרת AI, אחרי מעבדי GPU וזיכרון. תחזית הבנק היא ששוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין בשנת הכספים 2030 — פי 4.3, או קצב צמיחה שנתי מורכב של 34%. 53
אין פירוש הדבר שכל קבל MLCC נמצא במחסור או ייהנה מאותה יכולת תמחור. הלחץ מתרכז בעיקר במפרטים מתקדמים, הנדרשים בתשתיות AI וביישומים תובעניים אחרים. לפי דיווחים בענף, הקמת קווי ייצור ל־MLCC מתקדמים אורכת כ־18 עד 24 חודשים; לכן ההיצע אינו מסוגל להגיב במהירות לקפיצה בביקוש. 8
כלומר, השינוי אינו רק בכמות אלא גם בתמהיל: ספקים שמסוגלים להעפיל מוצרים בעלי קיבול גבוה ואמינות גבוהה עשויים ליהנות יותר מיצרנים המתמקדים ברכיבים סטנדרטיים.
Three-circle, שמרכזה בצ'אוז'ו, דיווחה במחצית הראשונה על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן, עלייה של 54.82% לעומת התקופה המקבילה, ועל רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 1.932 מיליארד יואן, עלייה של 56.18%. החברה ייחסה את הצמיחה להתחזקות הביקוש לרכיבים אלקטרוניים ולתקשורת אופטית. בעסקי ה־MLCC היא ציינה שיפור בהכרה מצד לקוחות, סביבה ענפית טובה יותר ועלייה במכירות ובמחזור של מפרטים מסוימים. 1
היתרון המבדל שלה הוא מודל משולב אנכית באלקטרו־קרמיקה: פעילותה משתרעת מחומרים קרמיים ורכיבי MLCC ועד התקני קרמיקה לתקשורת אופטית ורכיבי ציוד. תיאורי ההנפקה בהונג קונג מציגים שרשרת ייצור הכוללת אבקות קרמיות, עיבוד מדויק וציוד ייצור שפותח בחברה. 18
22
גם התרחבות תשתיות ה־AI עשויה לתמוך בעסקי התקשורת של החברה. מודולים אופטיים מהירים בתצורות 800G ו־1.6T משתמשים ברכיבי קישור אופטי, ובכלל זה ferrules קרמיים ורכיבים נלווים. סל המוצרים של Three-circle כולל ferrules ושרוולים קרמיים, לצד ferrules מסוג MT המיועדים ליישומי מודולים מהירים אלה. 18
19
ב־9 ביולי 2026 השלימה הקבוצה רישום מניות H בבורסת הונג קונג. לדבריה, כספי הגיוס מיועדים להקמה ולהרחבה מחוץ לסין, לאוטומציה, לשדרוג טכנולוגי ולחדשנות חומרים, וכן להון חוזר. 21
הערת דיוק היסטורית: המקורות הזמינים מציינים את שנת 1970 כשנת הקמת Three-circle, ולא 1969. החומרים שסופקו אינם מאמתים באופן עצמאי את שנת 1969. 17
20
Fenghua Hi-Tech, שמרכזה בג'אוצ'ינג, דיווחה על הכנסות של 3.5 מיליארד יואן במחצית הראשונה — עלייה של 26.28% — ועל רווח נקי של 290 מיליון יואן, עלייה של 74.01%. 1
הצמיחה שלה לא נבעה מ־AI בלבד. המכירות בתחום אלקטרוניקת הרכב עלו ב־30%, בתחום הבקרה התעשייתית ב־54%, ובמסופים חכמים ב־14%; מכירות קבלי־העל זינקו ב־85%. החברה הצביעה על מחשוב AI, אגירת אנרגיה, כלכלת הגובה הנמוך ואלקטרוניקת רכב כשווקים מתרחבים. 1
הפיזור הזה חשוב: חשמול כלי רכב ואוטומציה תעשייתית יכולים לתמוך בביקוש לרכיבים מוסמכים ואמינים גם כאשר מחזורי מוצרי האלקטרוניקה הצרכנית אינם אחידים. המקורות שסופקו אינם מבססים במידה מספקת טענות היסטוריות על שימוש מוקדם של Fenghua בקווי ייצור שיובאו מארה״ב, ולכן אין להתייחס לפרט זה כמבוסס כאן.
Viiyong Technology, הפועלת מלואודינג שבמחוז יונפו, מכוונת לפלח המתקדם של שוק ה־MLCC ולא רק למכירת רכיבים סטנדרטיים בנפח גדול. בתשקיף ההנפקה שלה בשנג'ן, המצטט נתוני Frost & Sullivan, נכתב כי לפי היקף מכירות בשנת 2024 היא דורגה במקום הראשון בסין ובמקום השני בעולם — אחרי Murata — בקטגוריית MLCC זעירים במיוחד. 33
התשקיף מזהה שרתי AI כחלק מהזדמנות הציוד התעשייתי של החברה. לפי המסמך, טכנולוגיית הערמה והלמינציה המדויקת שלה תומכת ב־MLCC תעשייתיים בעלי קיבול גבוה; במארזים בגודל 0805 ו־1206 היא מציינת מוצרים עם קיבול של עד 100 מיקרופראד ו־220 מיקרופראד, בהתאמה. 33
לפי דיווח המבוסס על התשקיף, Viiyong דורגה במקום השלישי בין יצרני סין היבשתית בהכנסות מ־MLCC בשנת 2024. 40 מיצובה מדגיש שהבום ב־AI אינו עניין של קנה מידה בלבד: מזעור, קיבול, עקביות ייצור ויכולת לעבור תהליכי הסמכה הם גורמים מכריעים.
Three-circle, Fenghua ו־Viiyong מכונות לעיתים "שלושת המוסקטרים" של ה־MLCC בגואנגדונג. דיווחים מתארים אותן כחלק מאשכול רכיבי האלקטרוניקה הגדול והשלם ביותר בסין. 7
ההיגיון התעשייתי פשוט: יצרני רכיבים אלקטרוניים תלויים ברשתות של ספקי חומרים, יצרני ציוד, יצרני מודולים ולקוחות קצה — בהם תקשורת, אלקטרוניקת רכב, בקרה תעשייתית ומוצרי צריכה. בסיס אזורי צפוף יכול לסייע בפיתוח מוצרים ובהסמכתם מהר יותר, אך אינו מבטל את חסמי הטכנולוגיה בייצור MLCC מתקדם.
תוצאות המחצית הראשונה של Three-circle ושל Fenghua עולות בקנה אחד עם שוק MLCC חזק יותר ועם ביקוש מתגבר ליישומים מתקדמים. עם זאת, יהיה פשטני לייחס את כל השיפור ל־AI: Three-circle הצביעה גם על ביקוש לתקשורת אופטית, ואילו Fenghua נהנתה מצמיחה ברכב, בבקרה תעשייתית, במסופים חכמים ובמכירת מוצרים חדשים. 1
המסקנה המבוססת יותר היא ש־AI משנה את הפלח בעל הערך הגבוה ביותר בשוק. הוא מגדיל את הביקוש ל־MLCC בעלי קיבול ואמינות גבוהים, בזמן שלא ניתן להוסיף קיבולת מתקדמת בן־לילה. שלוש החברות מגואנגדונג נהנות משום שהיכולות שלהן מתאימות לשינוי: Three-circle מביאה קרמיקה משולבת ורכיבים אופטיים; Fenghua חשיפה רחבה לתעשייה ולרכב; ו־Viiyong התמחות בזעור ובקיבול גבוה. 1
18
33
עבור רוכשים ומשקיעים, ההבחנה החשובה היא המפרט. סיפור צמיחה רחב של MLCC המונע בידי AI אינו מבטיח מחסור או כוח תמחור בכל קטגוריית מוצר; ההשפעה המשמעותית ביותר צפויה להישאר מרוכזת ברכיבים מתקדמים שעברו הסמכה.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%.
גולדמן זאקס מעריך כי שוק ה־MLCC לשרתי AI יצמח מכ־215 מיליארד ין בשנת הכספים 2025 לכ־920 מיליארד ין ב־2030 — פי 4.3, בקצב שנתי מורכב של 34%. Three circle דיווחה על הכנסות מחצית ראשונה של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; Fenghua רשמה עלייה של 74.01% ברווח הנקי ל־290 מיליון יואן.
Viiyong דורגה לפי היקף מכירות 2024 במקום הראשון בסין ובמקום השני בעולם ב־MLCC זעירים במיוחד, ומפתחת מוצרי קיבול גבוה ליישומים תעשייתיים, לרבות שרתי AI.