שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק. במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; פנגחואה דיווחה על הכנסות של 3.50 מיליארד יואן ורווח נקי של 290 מיליון יואן.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — קבל קרמי רב-שכבתי — הוא רכיב זעיר, אך תפקידו בתשתיות AI גדול במיוחד. הקבלים מסייעים לייצב ולנתק תנודות באספקת החשמל סביב מעבדים, זיכרון ומערכות המרת הספק. ככל שמערכות AI דורשות הספק צפוף יותר ושינויי עומס מהירים יותר, עולה גם מספר הקבלים הנדרש: לפי דיווחי ענף, שרת AI אחד מצויד בכ-15,000–25,000 קבלי MLCC. 53
הביקוש הזה הפנה זרקור לשלוש יצרניות בולטות מגואנגדונג שבסין — Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology ו-Viiyong. תוצאות המחצית הראשונה של 2026 ותוכניות ההתרחבות שלהן מצביעות על שיפור ממשי בביקוש ובתמהיל המוצרים, אף שלא כל העלייה נובעת מ-AI בלבד.
חומרת AI לא רק מגדילה את מספר הקבלים במערכת, אלא גם מעלה את ערך המפרט הטכני. לוחות שרת, מערכות הספק וציוד תקשורת אופטית נדרשים לקבלי MLCC בעלי קיבול גבוה, מתח גבוה, תדר גבוה, עכבה נמוכה ואמינות גבוהה. לכן, ביקוש משרתי AI עשוי להיות רווחי יותר מביקוש רחב ממוצרי צריכה — עבור ספקים שיכולים לעמוד בתהליכי ההסמכה המחמירים. 17
53
מחזור העלייה של 2026 כלל גם שיפור בתנאי השוק והתאוששות מחירים בחלק מסוגי ה-MLCC. זהו הבדל חשוב: הרווחים נתמכים בשילוב של ביקוש הקשור ל-AI, אלקטרוניקה לרכב, בקרה תעשייתית, תקשורת אופטית והתאוששות רחבה יותר במחירי הרכיבים. 1
2
שורשיה של Chaozhou Three-Circle (Group), או בקיצור סאן-סירקל, במפעל מקומי לרכיבי רדיו שהוקם ב-1970. מאז התפתחה החברה לעסק רחב בתחום הקרמיקה האלקטרונית המתקדמת, הכולל חומרים אלקטרוניים וקרמיים, רכיבים אלקטרוניים, התקני תקשורת ורכיבי ציוד. 20
18
יתרונה בעידן בניית תשתיות ה-AI אינו נשען רק על נפח ייצור של MLCC. לחברה יש גם פעילות ברכיבי קרמיקה לתקשורת אופטית — כלומר חשיפה לשני צרכים משלימים: אספקת החשמל בשרתים והקישורים האופטיים המהירים ביניהם. 17
24
במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן-סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן, עלייה של 54.82% לעומת התקופה המקבילה, ועל רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 1.932 מיליארד יואן, עלייה של 56.18%. הרווח הנקי המתואם עלה ב-69.66%. החברה ייחסה את העלייה לביקוש חזק יותר לרכיבים אלקטרוניים ולתקשורת אופטית; בתחום ה-MLCC היא ציינה שיפור בהכרה מצד לקוחות, תנאי שוק טובים יותר, התאוששות מחירים בחלק מהמפרטים ועלייה בכמות המכירות. 1
2
ב-9 ביולי 2026 השלימה סאן-סירקל הנפקה בבורסת הונג קונג והפכה לחברת A+H — כלומר נסחרת גם בשוק המניות הסיני וגם בהונג קונג. לפי הדיווחים, ההנפקה הניבה תמורה נטו של כ-7.046 מיליארד דולר הונג קונגי. 20 ההון החדש מרחיב את מרחב הפעולה שלה בהשקעות טכנולוגיות, אוטומציה והתרחבות מחוץ לסין, אך הצלחת המהלך תימדד בעיקר ביכולת ליישם אותו במוצרים מתקדמים — ולא בגיוס הכסף כשלעצמו.
Fenghua Advanced Technology, שמושבה בג'אוצ'ינג, הייתה מחלוצות ייצור ה-MLCC בסין: ב-1985 היא הכניסה מארצות הברית קו ייצור מלא. 17 חשיבותה במחזור הנוכחי נובעת מהמעבר מעבר לקבלים סטנדרטיים למוצרי צריכה, אל קבלים בעלי קיבול ומתח גבוהים יותר וכן מוצרים לרכב, לתעשייה וליישומים הדורשים אמינות גבוהה. פנגחואה מסרה כי היא מקדמת קבלי MLCC, נגדים וסלילים לכיוון של קיבול, מתח, אמינות ודיוק גבוהים יותר, עבור שווקים ובהם מחשוב AI ואלקטרוניקה לרכב.
2
במחצית הראשונה של 2026 רשמה פנגחואה הכנסות של 3.50 מיליארד יואן, עלייה שנתית של 26.28%, ורווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 290 מיליון יואן, עלייה של 74.01%. הרווח הנקי ברבעון השני עמד על 202 מיליון יואן — כ-127% מעל הרבעון הראשון. 1
9
עם זאת, דיווחי החברה מספקים פרופורציה לנרטיב ה-AI: מוצרי MLCC מתקדמים היו כ-40% מהכנסות ה-MLCC במחצית הראשונה, וה-MLCC כולו היה כ-40% מהכנסות החברה. 10 במילים אחרות, פנגחואה נהנית מביקוש הקשור ל-AI ומשדרוג תמהיל המוצרים, אך תוצאותיה משקפות גם עסק מגוון של רכיבים פסיביים וצמיחה בשוקי הרכב, התעשייה ויעדי קצה נוספים.
Guangdong Viiyong Electronic Technology, שנוסדה ב-2017 וממוקמת בלואודינג שבמחוז יונפו, גואנגדונג, מתמחה בקבלי MLCC מתקדמים. 32
מעמדה האסטרטגי שונה מזה של שתי החברות הוותיקות והנסחרות. מסמכי ההנפקה של Viiyong מדגישים מוצרים זעירים, בעלי קיבול גבוה ואמינות גבוהה לשוקי הצריכה, התעשייה והרכב. על בסיס נפח מכירות ב-2024, התשקיף מצטט נתוני Frost & Sullivan שלפיהם החברה דורגה ראשונה בסין ושנייה בעולם ב-MLCC זעירים במיוחד, אחרי Murata. 33
ליישומי שרתי AI, היכולת הרלוונטית היא ייצור קבלים בעלי קיבול גבוה באמצעות ערימה ולמינציה מדויקות במיוחד. דיווחים על מהלך ההנפקה מציינים כי Viiyong פיתחה תהליך של יותר מ-1,200 שכבות והחלה באספקה סדרתית של דגמים רלוונטיים ליצרניות שרתים מובילות. 21 ב-28 באפריל 2026 קיבלה בורסת שנג'ן את בקשת ההנפקה של החברה בשוק ChiNext; מתוך גיוס מתוכנן של 1.675 מיליארד יואן, חלק ניכר מיועד להרחבת כושר הייצור של MLCC מתקדם.
21
בניגוד לסאן-סירקל ולפנגחואה, בחומרים שסופקו לא הופיע דוח תוצאות מקביל למחצית הראשונה של 2026 עבור Viiyong. לכן, החשיפה שלה לגל ה-AI נבחנת טוב יותר דרך יכולות הייצור, הסמכות הלקוחות והרחבת הקיבולת המתוכננת — ולא דרך נתוני רווח חצי-שנתיים.
שלוש החברות פועלות מאזורים שונים בגואנגדונג: סאן-סירקל בצ'אוג'ואו, פנגחואה בג'אוצ'ינג ו-Viiyong בלואודינג שבמחוז יונפו. בדיווחי התעשייה הן מכונות יחד "שלושת המוסקטרים" של ה-MLCC בגואנגדונג, ומהוות חלק מאשכול רכיבי האלקטרוניקה הגדול והשלם ביותר בסין. 17
לכל אחת מהן זווית שונה:
ביחד הן ממחישות מדוע תשתיות AI מושכות ביקוש הרבה מעבר למעבדים גרפיים ולשרתים: מומחיות בחומרים, ייצור מדויק, הסמכת רכיבים וקישוריות אופטית הם כולם יכולות קריטיות במעלה שרשרת האספקה.
נתוני 2026 מראים שנפחים גבוהים יותר ומחירים טובים יותר ל-MLCC אכן מחלחלים לשורת הרווח. אבל יתרון בר-קיימא ב-AI דורש יותר מהשתתפות במחסור מחזורי: ספקים צריכים לעמוד באופן עקבי בדרישות ביצועים והסמכה קפדניות של שרתים, מערכות הספק ויישומים אופטיים.
TrendForce דיווחה שספקיות MLCC סיניות צוברות אישורים ומתקדמות בפלחים הנמוכים והבינוניים, בעוד ספקיות יפניות וקוריאניות נותרות דומיננטיות בפלח שרתי ה-AI המתקדם ביותר. 34 לכן השאלה המרכזית למשקיעים ולתעשייה פשוטה: מי מהחברות תהפוך את הביקוש הנוכחי לזכיות חוזרות בתכנוני מוצרים מתקדמים — ולא רק תרוויח מהתאוששות מחירים ענפית.
לעת עתה, שלישיית גואנגדונג מציעה שלוש גרסאות לאותו סיפור תשתיות AI: סאן-סירקל הציגה את נתוני הרווח המדווחים החזקים ביותר וקיבלה גישה לשוק ההון של הונג קונג; פנגחואה תרגמה שדרוג מוצרי לצמיחת רווח מהירה; ו-Viiyong בוחרת במסלול המומחית, דרך טכנולוגיה והרחבת קיבולת. גל המחשוב מבוסס ה-AI העלה את הרף עבור שלושתן — והיכולת להתחרות בקצה העליון של השוק היא הפרק הבא והמכריע.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק.
שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק. במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; פנגחואה דיווחה על הכנסות של 3.50 מיליארד יואן ורווח נקי של 290 מיליון יואן.
היתרון ארוך הטווח תלוי בהסמכה ליישומי שרתים, הספק ותקשורת אופטית ברמה הגבוהה ביותר: ספקיות סיניות מתקדמות, אך יצרניות יפניות וקוריאניות עדיין מובילות בפלח שרתי ה AI המתקדם ביותר.
שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק. במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; פנגחואה דיווחה על הכנסות של 3.50 מיליארד יואן ורווח נקי של 290 מיליון יואן.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — קבל קרמי רב-שכבתי — הוא רכיב זעיר, אך תפקידו בתשתיות AI גדול במיוחד. הקבלים מסייעים לייצב ולנתק תנודות באספקת החשמל סביב מעבדים, זיכרון ומערכות המרת הספק. ככל שמערכות AI דורשות הספק צפוף יותר ושינויי עומס מהירים יותר, עולה גם מספר הקבלים הנדרש: לפי דיווחי ענף, שרת AI אחד מצויד בכ-15,000–25,000 קבלי MLCC. 53
הביקוש הזה הפנה זרקור לשלוש יצרניות בולטות מגואנגדונג שבסין — Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology ו-Viiyong. תוצאות המחצית הראשונה של 2026 ותוכניות ההתרחבות שלהן מצביעות על שיפור ממשי בביקוש ובתמהיל המוצרים, אף שלא כל העלייה נובעת מ-AI בלבד.
חומרת AI לא רק מגדילה את מספר הקבלים במערכת, אלא גם מעלה את ערך המפרט הטכני. לוחות שרת, מערכות הספק וציוד תקשורת אופטית נדרשים לקבלי MLCC בעלי קיבול גבוה, מתח גבוה, תדר גבוה, עכבה נמוכה ואמינות גבוהה. לכן, ביקוש משרתי AI עשוי להיות רווחי יותר מביקוש רחב ממוצרי צריכה — עבור ספקים שיכולים לעמוד בתהליכי ההסמכה המחמירים. 17
53
מחזור העלייה של 2026 כלל גם שיפור בתנאי השוק והתאוששות מחירים בחלק מסוגי ה-MLCC. זהו הבדל חשוב: הרווחים נתמכים בשילוב של ביקוש הקשור ל-AI, אלקטרוניקה לרכב, בקרה תעשייתית, תקשורת אופטית והתאוששות רחבה יותר במחירי הרכיבים. 1
2
שורשיה של Chaozhou Three-Circle (Group), או בקיצור סאן-סירקל, במפעל מקומי לרכיבי רדיו שהוקם ב-1970. מאז התפתחה החברה לעסק רחב בתחום הקרמיקה האלקטרונית המתקדמת, הכולל חומרים אלקטרוניים וקרמיים, רכיבים אלקטרוניים, התקני תקשורת ורכיבי ציוד. 20
18
יתרונה בעידן בניית תשתיות ה-AI אינו נשען רק על נפח ייצור של MLCC. לחברה יש גם פעילות ברכיבי קרמיקה לתקשורת אופטית — כלומר חשיפה לשני צרכים משלימים: אספקת החשמל בשרתים והקישורים האופטיים המהירים ביניהם. 17
24
במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן-סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן, עלייה של 54.82% לעומת התקופה המקבילה, ועל רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 1.932 מיליארד יואן, עלייה של 56.18%. הרווח הנקי המתואם עלה ב-69.66%. החברה ייחסה את העלייה לביקוש חזק יותר לרכיבים אלקטרוניים ולתקשורת אופטית; בתחום ה-MLCC היא ציינה שיפור בהכרה מצד לקוחות, תנאי שוק טובים יותר, התאוששות מחירים בחלק מהמפרטים ועלייה בכמות המכירות. 1
2
ב-9 ביולי 2026 השלימה סאן-סירקל הנפקה בבורסת הונג קונג והפכה לחברת A+H — כלומר נסחרת גם בשוק המניות הסיני וגם בהונג קונג. לפי הדיווחים, ההנפקה הניבה תמורה נטו של כ-7.046 מיליארד דולר הונג קונגי. 20 ההון החדש מרחיב את מרחב הפעולה שלה בהשקעות טכנולוגיות, אוטומציה והתרחבות מחוץ לסין, אך הצלחת המהלך תימדד בעיקר ביכולת ליישם אותו במוצרים מתקדמים — ולא בגיוס הכסף כשלעצמו.
Fenghua Advanced Technology, שמושבה בג'אוצ'ינג, הייתה מחלוצות ייצור ה-MLCC בסין: ב-1985 היא הכניסה מארצות הברית קו ייצור מלא. 17 חשיבותה במחזור הנוכחי נובעת מהמעבר מעבר לקבלים סטנדרטיים למוצרי צריכה, אל קבלים בעלי קיבול ומתח גבוהים יותר וכן מוצרים לרכב, לתעשייה וליישומים הדורשים אמינות גבוהה. פנגחואה מסרה כי היא מקדמת קבלי MLCC, נגדים וסלילים לכיוון של קיבול, מתח, אמינות ודיוק גבוהים יותר, עבור שווקים ובהם מחשוב AI ואלקטרוניקה לרכב.
2
במחצית הראשונה של 2026 רשמה פנגחואה הכנסות של 3.50 מיליארד יואן, עלייה שנתית של 26.28%, ורווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 290 מיליון יואן, עלייה של 74.01%. הרווח הנקי ברבעון השני עמד על 202 מיליון יואן — כ-127% מעל הרבעון הראשון. 1
9
עם זאת, דיווחי החברה מספקים פרופורציה לנרטיב ה-AI: מוצרי MLCC מתקדמים היו כ-40% מהכנסות ה-MLCC במחצית הראשונה, וה-MLCC כולו היה כ-40% מהכנסות החברה. 10 במילים אחרות, פנגחואה נהנית מביקוש הקשור ל-AI ומשדרוג תמהיל המוצרים, אך תוצאותיה משקפות גם עסק מגוון של רכיבים פסיביים וצמיחה בשוקי הרכב, התעשייה ויעדי קצה נוספים.
Guangdong Viiyong Electronic Technology, שנוסדה ב-2017 וממוקמת בלואודינג שבמחוז יונפו, גואנגדונג, מתמחה בקבלי MLCC מתקדמים. 32
מעמדה האסטרטגי שונה מזה של שתי החברות הוותיקות והנסחרות. מסמכי ההנפקה של Viiyong מדגישים מוצרים זעירים, בעלי קיבול גבוה ואמינות גבוהה לשוקי הצריכה, התעשייה והרכב. על בסיס נפח מכירות ב-2024, התשקיף מצטט נתוני Frost & Sullivan שלפיהם החברה דורגה ראשונה בסין ושנייה בעולם ב-MLCC זעירים במיוחד, אחרי Murata. 33
ליישומי שרתי AI, היכולת הרלוונטית היא ייצור קבלים בעלי קיבול גבוה באמצעות ערימה ולמינציה מדויקות במיוחד. דיווחים על מהלך ההנפקה מציינים כי Viiyong פיתחה תהליך של יותר מ-1,200 שכבות והחלה באספקה סדרתית של דגמים רלוונטיים ליצרניות שרתים מובילות. 21 ב-28 באפריל 2026 קיבלה בורסת שנג'ן את בקשת ההנפקה של החברה בשוק ChiNext; מתוך גיוס מתוכנן של 1.675 מיליארד יואן, חלק ניכר מיועד להרחבת כושר הייצור של MLCC מתקדם.
21
בניגוד לסאן-סירקל ולפנגחואה, בחומרים שסופקו לא הופיע דוח תוצאות מקביל למחצית הראשונה של 2026 עבור Viiyong. לכן, החשיפה שלה לגל ה-AI נבחנת טוב יותר דרך יכולות הייצור, הסמכות הלקוחות והרחבת הקיבולת המתוכננת — ולא דרך נתוני רווח חצי-שנתיים.
שלוש החברות פועלות מאזורים שונים בגואנגדונג: סאן-סירקל בצ'אוג'ואו, פנגחואה בג'אוצ'ינג ו-Viiyong בלואודינג שבמחוז יונפו. בדיווחי התעשייה הן מכונות יחד "שלושת המוסקטרים" של ה-MLCC בגואנגדונג, ומהוות חלק מאשכול רכיבי האלקטרוניקה הגדול והשלם ביותר בסין. 17
לכל אחת מהן זווית שונה:
ביחד הן ממחישות מדוע תשתיות AI מושכות ביקוש הרבה מעבר למעבדים גרפיים ולשרתים: מומחיות בחומרים, ייצור מדויק, הסמכת רכיבים וקישוריות אופטית הם כולם יכולות קריטיות במעלה שרשרת האספקה.
נתוני 2026 מראים שנפחים גבוהים יותר ומחירים טובים יותר ל-MLCC אכן מחלחלים לשורת הרווח. אבל יתרון בר-קיימא ב-AI דורש יותר מהשתתפות במחסור מחזורי: ספקים צריכים לעמוד באופן עקבי בדרישות ביצועים והסמכה קפדניות של שרתים, מערכות הספק ויישומים אופטיים.
TrendForce דיווחה שספקיות MLCC סיניות צוברות אישורים ומתקדמות בפלחים הנמוכים והבינוניים, בעוד ספקיות יפניות וקוריאניות נותרות דומיננטיות בפלח שרתי ה-AI המתקדם ביותר. 34 לכן השאלה המרכזית למשקיעים ולתעשייה פשוטה: מי מהחברות תהפוך את הביקוש הנוכחי לזכיות חוזרות בתכנוני מוצרים מתקדמים — ולא רק תרוויח מהתאוששות מחירים ענפית.
לעת עתה, שלישיית גואנגדונג מציעה שלוש גרסאות לאותו סיפור תשתיות AI: סאן-סירקל הציגה את נתוני הרווח המדווחים החזקים ביותר וקיבלה גישה לשוק ההון של הונג קונג; פנגחואה תרגמה שדרוג מוצרי לצמיחת רווח מהירה; ו-Viiyong בוחרת במסלול המומחית, דרך טכנולוגיה והרחבת קיבולת. גל המחשוב מבוסס ה-AI העלה את הרף עבור שלושתן — והיכולת להתחרות בקצה העליון של השוק היא הפרק הבא והמכריע.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק.
שרת AI כולל לפי הערכות כ 15,000–25,000 קבלי MLCC — רכיבי קרמיקה זעירים שמייצבים את אספקת החשמל למעבדים, לזיכרון ולמערכות ההספק. במחצית הראשונה של 2026 דיווחה סאן סירקל על הכנסות של 6.423 מיליארד יואן ורווח נקי של 1.932 מיליארד יואן; פנגחואה דיווחה על הכנסות של 3.50 מיליארד יואן ורווח נקי של 290 מיליון יואן.
היתרון ארוך הטווח תלוי בהסמכה ליישומי שרתים, הספק ותקשורת אופטית ברמה הגבוהה ביותר: ספקיות סיניות מתקדמות, אך יצרניות יפניות וקוריאניות עדיין מובילות בפלח שרתי ה AI המתקדם ביותר.