לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro. ל Pro יש 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו 42 מיליארד פעילים לכל טוקן; ל Flash כ 309 מיליארד בסך הכול ו 15 מיליארד פעילים.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Xiaomi’s September 21–22, 2026 release of the MIT-licensed MiMo‑V2.6 open-weight multimodal models—Pro (1.02 trillion total/42 billi. Article summary: MiMo‑V2.6 is a technically significant open-weight release: Pro appears to be the strongest open-weight model on the available independent aggregate ranking, while Flash offers much of the capability at substantially low. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
ההשקה של MiMo-V2.6 מבית שיאומי מציבה מועמד רציני לעבודה עם בינה מלאכותית בעלת משקלים פתוחים — בעיקר לפיתוח סוכנים וכלים רב־מודאליים. דגם Pro משלב ארכיטקטורת Mixture-of-Experts (MoE) דלילה בקנה מידה גדול עם תמחור API נמוך שפורסם, בעוד Flash מיועד להפעלה זולה יותר.
אלא שיכולת ורישיון אינם מספיקים להחלטה ארגונית. טענות של Anthropic שלפיהן שיאומי השתמשה בפלטים של Claude במסגרת זיקוק לא מורשה מעלות שאלות שעדיין לא נענו במלואן על מקור נתוני האימון, חשיפה משפטית ומהימנות ההערכות.
שיאומי פרסמה להורדה את נקודות הבקרה MiMo-V2.6-Pro-RL ו-MiMo-V2.6-Flash-RL, וברשומות המאגרים מצוין רישיון MIT. החברה שחררה גם את MiMo-V2.6-Distill-Qwen-9B, המתואר כמודל סוכני בן 9 מיליארד פרמטרים שנוצר באמצעות כוונון מפוקח של Qwen3.5-9B על נתונים שנוצרו בידי MiMo. 2
4
5
שני הדגמים הגדולים מוצגים כמערכות רב־מודאליות המקבלות טקסט, תמונות, וידאו ושמע, עם חלון הקשר נטען של עד מיליון טוקנים. Pro הוא מודל MoE דליל עם 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו-42 מיליארד פרמטרים פעילים לכל טוקן. ל-Flash כ-309 מיליארד פרמטרים בסך הכול ו-15 מיליארד פעילים. 3
רישיון MIT נותן למשתמשים הרשאה רחבה להשתמש בפריטים שפורסמו ולשנותם. עם זאת, הרישיון כשלעצמו אינו מוכיח את מקורו של כל קלט לאימון או פלט סינתטי ששימש בשלבים מוקדמים יותר, ואינו מסדיר טענות של צד שלישי בנושאי קניין רוחני או ציות רגולטורי.
דיווחים מייחסים ל-MiMo-V2.6-Pro ציון 46.32 במדד Intelligence Index v4.3 של Artificial Analysis — ברמה של Grok 4.7 בהשוואה שדווחה ובפסגת דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים שצוטט. זהו אות חיצוני משמעותי, אך מדובר במדד משוקלל ולא בהוכחה לביצועים על נתוני הארגון, בשפות הרלוונטיות, בדרישות שיהוי, במדיניות בטיחות או בעומסים עם הקשר ארוך. 23
24
גם חומרי שיאומי מדווחים על תוצאות חזקות בקוד ובמשימות סוכנים. בתוצאות למידת החיזוק בדוח הטכני עבור DeepSWE v1.1, ציון average@3 של Pro עלה מ-58.4 ל-72.6, ושל Flash מ-48.7 ל-65.7. DeepSWE v1.1 כולל 113 משימות הנדסת תוכנה ברמת מאגר קוד, הנבדקות באמצעות מאמתים פונקציונליים; average@3 הוא שיעור המעבר הממוצע על פני שלושה ניסיונות מדוגמים. 10
הנתונים מועילים, אך יש להתייחס אליהם כאל ראיות בדיווח היצרן עד לשחזור בלתי תלוי. החלטת פריסה צריכה להתבסס על בדיקות עיוורות מול נתוני החזקה פרטיים ומשימות המדמות ייצור — לא על טבלת דירוג בלבד.
| מודל | קנה מידה ארכיטקטוני | מחיר API שפורסם למיליון טוקני קלט | מחיר API שפורסם למיליון טוקני פלט | שימוש מעשי |
|---|---|---|---|---|
| MiMo-V2.6-Pro | 1.02 טריליון בסך הכול / 42 מיליארד פעילים | 0.435 דולר | 0.87 דולר | הערכה של משימות סוכנים והנדסה מורכבות, שבהן נדרשת יכולת מרבית |
| MiMo-V2.6-Flash | כ-309 מיליארד בסך הכול / 15 מיליארד פעילים | 0.14 דולר | 0.28 דולר | ניסויים בהיקף רחב ועומסים רגישים לעלות |
תעריפי Flash שפורסמו הם בערך שליש מתעריפי Pro, הן לקלט חדש והן לפלט. 20 לכן Flash הוא נקודת פתיחה מעשית לבחינה כאשר נפח העבודה חשוב יותר מהשגת תוספת הביצועים האחרונה במדדים.
אירוח עצמי משנה את התחשיב: משקלים פתוחים עשויים לאפשר ניידות ושליטה הדוקה יותר בנתונים, אך הארגון נדרש לשאת בעלויות של קיבולת GPU, אחסון, תפעול תשתית ההסקה, ניטור, עדכונים ותמיכה. המחיר הנמוך ביותר לטוקן אינו בהכרח עלות הבעלות הכוללת הנמוכה ביותר.
ההשקה כללה נקודות בקרה פומביות ודוח טכני. לפי דיווחים על ריצות למידת החיזוק ששיאומי חשפה, שני הדגמים הגדולים השלימו 30 שלבי RL בכ-750,000 מסלולים. שיאומי דיווחה על עלות של כ-2.62 מיליון דולר לריצת ה-RL של Pro ועל כ-850 אלף דולר לזו של Flash — כ-3.47 מיליון דולר יחד. 18
29
אין לפרש מספרים אלה כעלות הפיתוח המלאה של המודלים. לפי הדיווחים המצוטטים, הם מכסים את שלב ה-RL בלבד, בעוד שעלויות האימון המקדים לא נחשפו. 29 לכן הם מלמדים על יעילותו של שלב אחד באימון שלאחר האימון, ולא על מלוא המשאבים שנדרשו ליצירת הדגמים.
ב-10 בספטמבר הודיעה Anthropic כי זיהתה ושיבשה לכאורה קמפיינים של זיקוק לא מורשה שכוונו ל-Claude, שאותם ייחסה לשבע מעבדות מבוססות סין, ובהן שיאומי. Anthropic מגדירה זיקוק בלתי חוקי כמאמץ חשאי בהיקף תעשייתי לחלץ את יכולותיו של מודל ולשכפל אותן ללא הרשאה. 47
לפי דיווחים על הטענה, שיאומי תיעדה שיחות שבהן היו מעורבים דגמי MiMo שלה והעבירה אותן ל-Claude כדי ליצור נתוני אימון. סיכום משני של דוח Anthropic מייחס לפעילות שיאומי יותר מ-400,000 בקשות דרך יותר מ-1,500 חשבונות; הוא גם מציין כי Anthropic לא זיהתה תשובות Claude שהוגשו למשתמשים חיים. 44 המספר הכולל הרחב יותר של הקמפיינים שעליהם דווח מתואר לרוב בכ-190 מיליון, או קרוב ל-200 מיליון, חילופים בין כמה פעולות נטענות.
33
38
אלו טענות של Anthropic, לא קביעה שיפוטית ולא ביקורת פורנזית עצמאית. החומרים הזמינים אינם מבססים שנקודת בקרה מסוימת של MiMo-V2.6 כוללת תוכן שנגזר מ-Claude, שנתונים של לקוח מסוים הועברו, או שמדד ביצועים שפורסם זוהם. ההבחנות הללו מהותיות.
ובכל זאת, הטענות מייצרות שאלות בדיקת נאותות ממשיות:
נכון לעכשיו, עדיף להתייחס ל-MiMo-V2.6 כאל מועמד לפיילוט, ולא כאל בסיס אסטרטגי אוטומטי, כל עוד שאלות המקור נותרות פתוחות.
MiMo-V2.6 מציע שילוב חריג באטרקטיביות שלו: משקלים להורדה ברישיון MIT, חלון הקשר רב־מודאלי נטען של מיליון טוקנים, ביצועי מדדים מדווחים חזקים ומחירי הסקה שפורסמו כנמוכים. Pro הוא הדגם לבחינה כאשר נדרשת יכולת מרבית; Flash הוא האפשרות החסכונית יותר לניסוי רחב. 3
20
23
אבל זמינות פתוחה אינה זהה למוכנות ארגונית. עד ששיאומי תספק ראיות מספקות על מקור הנתונים, ממשל וחלוקת סיכונים, ארגונים צריכים לראות ב-MiMo-V2.6 משפחת מודלים מבטיחה לפיילוטים מבוקרים — ולדרוש אימות עצמאי לפני הקצאת עומסים רגישים או קריטיים לעסק.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro.
לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro. ל Pro יש 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו 42 מיליארד פעילים לכל טוקן; ל Flash כ 309 מיליארד בסך הכול ו 15 מיליארד פעילים.
הגישה הסבירה בטווח הקרוב היא פיילוט מבוקר על עומסים לא רגישים — לא תקן ייצור גורף — עד שיובהרו מקור נתוני האימון, ההגנות החוזיות ותוצאות בדיקות עצמאיות.
לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro. ל Pro יש 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו 42 מיליארד פעילים לכל טוקן; ל Flash כ 309 מיליארד בסך הכול ו 15 מיליארד פעילים.
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Terraהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Xiaomi’s September 21–22, 2026 release of the MIT-licensed MiMo‑V2.6 open-weight multimodal models—Pro (1.02 trillion total/42 billi. Article summary: MiMo‑V2.6 is a technically significant open-weight release: Pro appears to be the strongest open-weight model on the available independent aggregate ranking, while Flash offers much of the capability at substantially low. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
ההשקה של MiMo-V2.6 מבית שיאומי מציבה מועמד רציני לעבודה עם בינה מלאכותית בעלת משקלים פתוחים — בעיקר לפיתוח סוכנים וכלים רב־מודאליים. דגם Pro משלב ארכיטקטורת Mixture-of-Experts (MoE) דלילה בקנה מידה גדול עם תמחור API נמוך שפורסם, בעוד Flash מיועד להפעלה זולה יותר.
אלא שיכולת ורישיון אינם מספיקים להחלטה ארגונית. טענות של Anthropic שלפיהן שיאומי השתמשה בפלטים של Claude במסגרת זיקוק לא מורשה מעלות שאלות שעדיין לא נענו במלואן על מקור נתוני האימון, חשיפה משפטית ומהימנות ההערכות.
שיאומי פרסמה להורדה את נקודות הבקרה MiMo-V2.6-Pro-RL ו-MiMo-V2.6-Flash-RL, וברשומות המאגרים מצוין רישיון MIT. החברה שחררה גם את MiMo-V2.6-Distill-Qwen-9B, המתואר כמודל סוכני בן 9 מיליארד פרמטרים שנוצר באמצעות כוונון מפוקח של Qwen3.5-9B על נתונים שנוצרו בידי MiMo. 2
4
5
שני הדגמים הגדולים מוצגים כמערכות רב־מודאליות המקבלות טקסט, תמונות, וידאו ושמע, עם חלון הקשר נטען של עד מיליון טוקנים. Pro הוא מודל MoE דליל עם 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו-42 מיליארד פרמטרים פעילים לכל טוקן. ל-Flash כ-309 מיליארד פרמטרים בסך הכול ו-15 מיליארד פעילים. 3
רישיון MIT נותן למשתמשים הרשאה רחבה להשתמש בפריטים שפורסמו ולשנותם. עם זאת, הרישיון כשלעצמו אינו מוכיח את מקורו של כל קלט לאימון או פלט סינתטי ששימש בשלבים מוקדמים יותר, ואינו מסדיר טענות של צד שלישי בנושאי קניין רוחני או ציות רגולטורי.
דיווחים מייחסים ל-MiMo-V2.6-Pro ציון 46.32 במדד Intelligence Index v4.3 של Artificial Analysis — ברמה של Grok 4.7 בהשוואה שדווחה ובפסגת דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים שצוטט. זהו אות חיצוני משמעותי, אך מדובר במדד משוקלל ולא בהוכחה לביצועים על נתוני הארגון, בשפות הרלוונטיות, בדרישות שיהוי, במדיניות בטיחות או בעומסים עם הקשר ארוך. 23
24
גם חומרי שיאומי מדווחים על תוצאות חזקות בקוד ובמשימות סוכנים. בתוצאות למידת החיזוק בדוח הטכני עבור DeepSWE v1.1, ציון average@3 של Pro עלה מ-58.4 ל-72.6, ושל Flash מ-48.7 ל-65.7. DeepSWE v1.1 כולל 113 משימות הנדסת תוכנה ברמת מאגר קוד, הנבדקות באמצעות מאמתים פונקציונליים; average@3 הוא שיעור המעבר הממוצע על פני שלושה ניסיונות מדוגמים. 10
הנתונים מועילים, אך יש להתייחס אליהם כאל ראיות בדיווח היצרן עד לשחזור בלתי תלוי. החלטת פריסה צריכה להתבסס על בדיקות עיוורות מול נתוני החזקה פרטיים ומשימות המדמות ייצור — לא על טבלת דירוג בלבד.
| מודל | קנה מידה ארכיטקטוני | מחיר API שפורסם למיליון טוקני קלט | מחיר API שפורסם למיליון טוקני פלט | שימוש מעשי |
|---|---|---|---|---|
| MiMo-V2.6-Pro | 1.02 טריליון בסך הכול / 42 מיליארד פעילים | 0.435 דולר | 0.87 דולר | הערכה של משימות סוכנים והנדסה מורכבות, שבהן נדרשת יכולת מרבית |
| MiMo-V2.6-Flash | כ-309 מיליארד בסך הכול / 15 מיליארד פעילים | 0.14 דולר | 0.28 דולר | ניסויים בהיקף רחב ועומסים רגישים לעלות |
תעריפי Flash שפורסמו הם בערך שליש מתעריפי Pro, הן לקלט חדש והן לפלט. 20 לכן Flash הוא נקודת פתיחה מעשית לבחינה כאשר נפח העבודה חשוב יותר מהשגת תוספת הביצועים האחרונה במדדים.
אירוח עצמי משנה את התחשיב: משקלים פתוחים עשויים לאפשר ניידות ושליטה הדוקה יותר בנתונים, אך הארגון נדרש לשאת בעלויות של קיבולת GPU, אחסון, תפעול תשתית ההסקה, ניטור, עדכונים ותמיכה. המחיר הנמוך ביותר לטוקן אינו בהכרח עלות הבעלות הכוללת הנמוכה ביותר.
ההשקה כללה נקודות בקרה פומביות ודוח טכני. לפי דיווחים על ריצות למידת החיזוק ששיאומי חשפה, שני הדגמים הגדולים השלימו 30 שלבי RL בכ-750,000 מסלולים. שיאומי דיווחה על עלות של כ-2.62 מיליון דולר לריצת ה-RL של Pro ועל כ-850 אלף דולר לזו של Flash — כ-3.47 מיליון דולר יחד. 18
29
אין לפרש מספרים אלה כעלות הפיתוח המלאה של המודלים. לפי הדיווחים המצוטטים, הם מכסים את שלב ה-RL בלבד, בעוד שעלויות האימון המקדים לא נחשפו. 29 לכן הם מלמדים על יעילותו של שלב אחד באימון שלאחר האימון, ולא על מלוא המשאבים שנדרשו ליצירת הדגמים.
ב-10 בספטמבר הודיעה Anthropic כי זיהתה ושיבשה לכאורה קמפיינים של זיקוק לא מורשה שכוונו ל-Claude, שאותם ייחסה לשבע מעבדות מבוססות סין, ובהן שיאומי. Anthropic מגדירה זיקוק בלתי חוקי כמאמץ חשאי בהיקף תעשייתי לחלץ את יכולותיו של מודל ולשכפל אותן ללא הרשאה. 47
לפי דיווחים על הטענה, שיאומי תיעדה שיחות שבהן היו מעורבים דגמי MiMo שלה והעבירה אותן ל-Claude כדי ליצור נתוני אימון. סיכום משני של דוח Anthropic מייחס לפעילות שיאומי יותר מ-400,000 בקשות דרך יותר מ-1,500 חשבונות; הוא גם מציין כי Anthropic לא זיהתה תשובות Claude שהוגשו למשתמשים חיים. 44 המספר הכולל הרחב יותר של הקמפיינים שעליהם דווח מתואר לרוב בכ-190 מיליון, או קרוב ל-200 מיליון, חילופים בין כמה פעולות נטענות.
33
38
אלו טענות של Anthropic, לא קביעה שיפוטית ולא ביקורת פורנזית עצמאית. החומרים הזמינים אינם מבססים שנקודת בקרה מסוימת של MiMo-V2.6 כוללת תוכן שנגזר מ-Claude, שנתונים של לקוח מסוים הועברו, או שמדד ביצועים שפורסם זוהם. ההבחנות הללו מהותיות.
ובכל זאת, הטענות מייצרות שאלות בדיקת נאותות ממשיות:
נכון לעכשיו, עדיף להתייחס ל-MiMo-V2.6 כאל מועמד לפיילוט, ולא כאל בסיס אסטרטגי אוטומטי, כל עוד שאלות המקור נותרות פתוחות.
MiMo-V2.6 מציע שילוב חריג באטרקטיביות שלו: משקלים להורדה ברישיון MIT, חלון הקשר רב־מודאלי נטען של מיליון טוקנים, ביצועי מדדים מדווחים חזקים ומחירי הסקה שפורסמו כנמוכים. Pro הוא הדגם לבחינה כאשר נדרשת יכולת מרבית; Flash הוא האפשרות החסכונית יותר לניסוי רחב. 3
20
23
אבל זמינות פתוחה אינה זהה למוכנות ארגונית. עד ששיאומי תספק ראיות מספקות על מקור הנתונים, ממשל וחלוקת סיכונים, ארגונים צריכים לראות ב-MiMo-V2.6 משפחת מודלים מבטיחה לפיילוטים מבוקרים — ולדרוש אימות עצמאי לפני הקצאת עומסים רגישים או קריטיים לעסק.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro.
לפי דיווחים, MiMo V2.6 Pro קיבל ציון 46.32 במדד Artificial Analysis והוביל את דירוג המודלים בעלי המשקלים הפתוחים; Flash מתומחר בכשליש מעלות הטוקנים של Pro. ל Pro יש 1.02 טריליון פרמטרים בסך הכול ו 42 מיליארד פעילים לכל טוקן; ל Flash כ 309 מיליארד בסך הכול ו 15 מיליארד פעילים.
הגישה הסבירה בטווח הקרוב היא פיילוט מבוקר על עומסים לא רגישים — לא תקן ייצור גורף — עד שיובהרו מקור נתוני האימון, ההגנות החוזיות ותוצאות בדיקות עצמאיות.