הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים. סמסונג שמרה על המקום הראשון עם הכנסות של כ 14.35 מיליארד דולר ונתח שוק של 35.1%, בסיוע משלוחי QLC בעל 176 שכבות ומוצרים ב...
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
שוק ה-SSD הארגוני נכנס ברבעון השני של 2026 למחזור צמיחה עוצמתי בהובלת הבינה המלאכותית. ההכנסות המצטברות של חמש הספקיות הגדולות בעולם הגיעו לכ-37.59 מיליארד דולר — זינוק של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — לפי נתוני TrendForce שפורסמו בספטמבר. העלייה שיקפה שילוב של רכישות מוגברות מצד מפעילי מרכזי נתונים, לצד התייקרות חדה של חוזי NAND על רקע היצע מוגבל. 1
סמסונג נותרה במקום הראשון בשוק ה-SSD הארגוני, עם הכנסות של כ-14.35 מיליארד דולר ברבעון השני ונתח שוק של 35.1%. הביצועים נתמכו בגידול במשלוחים של כונני QLC בעלי 176 שכבות ובעלייה במשקלם של מוצרי PCIe 5.0. 1
10
המעבר של ספקיות ענן מצפון אמריקה מתשתיות PCIe 4.0 ל-PCIe 5.0 במרכזי הנתונים העניק לסמסונג יתרון נוסף. היכולת שלה לספק גם DRAM וגם NAND מאפשרת לה להציע ללקוחות שרתים חבילה משולבת של זיכרון וכונני SSD ארגוניים. 12
עם זאת, ההובלה בתחום ה-SSD הארגוני לא פירושה שסמסונג תפסה את מלוא הצמיחה בשוק. בהסתכלות על שוק ה-NAND הרחב יותר, הכנסותיה ברבעון השני עלו ב-70.7%, לכמעט 23.06 מיליארד דולר, אך נתח השוק שלה ירד מ-31.6% ל-29.3%, משום שהמתחרות צמחו מהר יותר. 2
8
מיקרון הציגה את הצמיחה הרבעונית החדה ביותר בקרב ספקיות ה-SSD הארגוני המובילות. הכנסותיה בתחום עלו ב-126.3%, לכ-6.98 מיליארד דולר, והיא דורגה במקום השלישי. 5
10
הכנסות ה-NAND הרחבות של החברה הגיעו ל-11.85 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 99.2% — נתון שאפשר לה לעקוף את Kioxia ולעלות למקום השלישי בדירוג חמשת מותגי ה-NAND הגדולים. 2
3
מיקרון מנתבת יותר מיכולת הייצור שלה לכונני SSD ארגוניים בעלי קיבולת גבוהה ולזיכרון HBM, במקום למוצרים צרכניים בעלי שולי רווח נמוכים יותר. סל המוצרים שלה נהנה גם מגידול במשלוחים של מוצרי QLC בעלי 232 שכבות ובקיבולת גבוהה. בנוסף, החברה תוארה כמי שנמצאת בשלב מתקדם בפיתוח ובאימות של כונני SSD ארגוניים בתקן PCIe 6.0. 10
12
קבוצת SK hynix, הכוללת את Solidigm, דורגה במקום השני בשוק ה-SSD הארגוני ברבעון השני, עם הכנסות של יותר מ-8.63 מיליארד דולר. המכירות שלה עלו ב-85.9% לעומת הרבעון הקודם, לפי דיווחים המבוססים על נתוני TrendForce. 1
5
תמהיל המוצרים של הקבוצה אפשר לה ליהנות משני צדדים של מחזור האחסון ליישומי AI: SK hynix הגדילה את הייצור של טכנולוגיית TLC בעלת 321 שכבות, ואילו Solidigm המשיכה לקבל הזמנות חזקות לכונני QLC ארגוניים בעלי קיבולת גבוהה. 10
12
בשוק ה-NAND הרחב רשמה קבוצת SK hynix הכנסות של יותר מ-14.27 מיליארד דולר, עלייה של 89.5% מהרבעון הראשון. נתח ההכנסות שלה בשוק עלה מ-17.6% ל-18.2%, עדות לכך שצמחה מהר יותר מהשוק — גם כאשר סמסונג נותרה המובילה הכוללת. 2
8
הכנסות ה-NAND של Kioxia עלו ברבעון השני ב-79.9%, לכ-10.72 מיליארד דולר, בתמיכת מחירי NAND גבוהים והמשך הגידול בתפוקת מוצרי BiCS8. בעקבות עלייתה של מיקרון למקום השלישי, Kioxia דורגה רביעית בשוק ה-NAND הרחב. 2
3
Kioxia רשמה גם הכנסות של כ-4.64 מיליארד דולר מ-SSD ארגוני, לפי דיווחים המבוססים על נתוני TrendForce. מוצריה בטכנולוגיית 218 שכבות החלו לקבל אישורים מלקוחות ענן מובילים בצפון אמריקה, ובמקביל גדל חלקה ברכש של יצרני שרתים. 24
הכנסות ה-NAND של SanDisk הגיעו לכ-8.97 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 50.7% — קצב הצמיחה האיטי ביותר בקרב חמש יצרניות ה-NAND הגדולות. מחירי המכירה הממוצעים שלה נהנו מהביקוש הקשור ל-AI, אך קצב הגידול במשלוחי הביטים היה מוגבל יותר מזה של המתחרות. 3
23
הדיווחים הזמינים אינם מספקים נתון אמין ונפרד להכנסות SanDisk מ-SSD ארגוני ברבעון השני. לכן אין להציג את הכנסות ה-NAND שלה כסכום הכנסות מ-SSD ארגוני.
הזינוק ב-SSD הארגוני היה חלק מהתאוששות רחבה בהרבה בשוק ה-NAND. ההכנסות המצטברות של חמש יצרניות ה-NAND הציבוריות המובילות הגיעו ברבעון השני ל-68.87 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 77%. המנוע המרכזי היה ביקוש מתמשך מצד שרתי AI, במיוחד ל-SSD ארגוני, לצד עלייה משמעותית במחירי המכירה הממוצעים של NAND. 2
3
9
עוצמתו החריגה של השוק נבעה מהמפגש בין ביקוש חזק להיצע מוגבל. ספקיות ענן המשיכו לרכוש אחסון לתשתיות AI, בעוד שיצרניות NAND התמודדו עם מחסור באספקה והצליחו לנהל משא ומתן על מחירי חוזים גבוהים יותר. הספקיות גם העדיפו מוצרים ארגוניים בעלי שולי רווח גבוהים יותר, מה ששיפר את תמהיל ההכנסות והרווחיות. 2
10
תחזיות המבוססות על נתוני TrendForce הצביעו על כמה מקורות להמשך הביקוש ברבעון השלישי:
מערכות אלה זקוקות לאחסון בעל קיבולת גבוהה וביצועים גבוהים, לצד מאיצים וזיכרונות. ככל שפריסות ה-AI מתרחבות, כונני SSD ארגוניים הופכים לחלק מרכזי מההשקעה בתשתית — ולא לרכיב אחסון משני. 14
17
סין עשויה לחולל שינוי תחרותי בטווח הבינוני. גידול בתפוקה של ספקיות סיניות וביקוש חזק יותר מצד שירותי ענן מקומיים בסין עשויים להסיט נפחי מכירות ולשנות את נתחי השוק של הספקיות. עם זאת, הדיווחים הזמינים אינם קובעים שייצור כזה יסיר מיד את פרמיית המחיר של כונני SSD ארגוניים מתקדמים ומאושרים, המשמשים בתשתיות AI מובילות. 17
המגבלה המרכזית בשוק אינה מחסור בביקוש, אלא הזמן הדרוש להוספת יכולת ייצור משמעותית. מיקרון מסרה כי התנאים ההדוקים עשויים להימשך מעבר לשנת 2027, משום שהביקוש המונע על ידי AI מתרחב בכל תחומי הזיכרון, בעוד שמגבלות מבניות מקשות על הגדלת הייצור במהירות. החברה צופה שיפור הדרגתי אפשרי ב-2028, אך אין לה בשלב זה תמונה ברורה לגבי המועד שבו ההיצע ידביק את הביקוש. 26
34
מיקרון צפתה הוצאות הון של כ-10 מיליארד דולר ברבעון הכספי הרביעי, נתון שממחיש את היקף ההשקעה הדרוש כדי להתמודד עם המחסור. 26 מפעלי ייצור חדשים ותשתיות ייצור נלוות אינם מוקמים בן לילה, ולכן הכרזות על השקעות לא צפויות להביא להקלה מהירה במחירי NAND, DRAM או HBM.
עבור רוכשי תשתיות AI, המשמעות היא ששוק האחסון והזיכרון עשוי להישאר יקר גם כאשר פריסת השרתים מתרחבת. עבור הספקיות, אותו מחסור מעניק כוח תמחור ויוצר תמריץ להשקיע במפעלי ייצור נוספים, באריזה מתקדמת וב-NAND בעל מספר שכבות גבוה יותר. השאלה המרכזית היא שאלת העיתוי: הביקוש מגיע עכשיו, ואילו התגובה באמצעות הגדלת היכולת תימשך שנים.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים.
הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים. סמסונג שמרה על המקום הראשון עם הכנסות של כ 14.35 מיליארד דולר ונתח שוק של 35.1%, בסיוע משלוחי QLC בעל 176 שכבות ומוצרים בתקן PCIe 5.0.
מיקרון הייתה הספקית שצמחה בקצב המהיר ביותר: הכנסות ה SSD הארגוני שלה עלו ב 126.3% לכ 6.98 מיליארד דולר, בעוד שהכנסות ה NAND שלה זינקו ב 99.2% ל 11.85 מיליארד דולר.
הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים. סמסונג שמרה על המקום הראשון עם הכנסות של כ 14.35 מיליארד דולר ונתח שוק של 35.1%, בסיוע משלוחי QLC בעל 176 שכבות ומוצרים ב...
פורסם על ידינערך באמצעות GPT-5.6 Lunaהתמונות נוצרו באמצעות GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
שוק ה-SSD הארגוני נכנס ברבעון השני של 2026 למחזור צמיחה עוצמתי בהובלת הבינה המלאכותית. ההכנסות המצטברות של חמש הספקיות הגדולות בעולם הגיעו לכ-37.59 מיליארד דולר — זינוק של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — לפי נתוני TrendForce שפורסמו בספטמבר. העלייה שיקפה שילוב של רכישות מוגברות מצד מפעילי מרכזי נתונים, לצד התייקרות חדה של חוזי NAND על רקע היצע מוגבל. 1
סמסונג נותרה במקום הראשון בשוק ה-SSD הארגוני, עם הכנסות של כ-14.35 מיליארד דולר ברבעון השני ונתח שוק של 35.1%. הביצועים נתמכו בגידול במשלוחים של כונני QLC בעלי 176 שכבות ובעלייה במשקלם של מוצרי PCIe 5.0. 1
10
המעבר של ספקיות ענן מצפון אמריקה מתשתיות PCIe 4.0 ל-PCIe 5.0 במרכזי הנתונים העניק לסמסונג יתרון נוסף. היכולת שלה לספק גם DRAM וגם NAND מאפשרת לה להציע ללקוחות שרתים חבילה משולבת של זיכרון וכונני SSD ארגוניים. 12
עם זאת, ההובלה בתחום ה-SSD הארגוני לא פירושה שסמסונג תפסה את מלוא הצמיחה בשוק. בהסתכלות על שוק ה-NAND הרחב יותר, הכנסותיה ברבעון השני עלו ב-70.7%, לכמעט 23.06 מיליארד דולר, אך נתח השוק שלה ירד מ-31.6% ל-29.3%, משום שהמתחרות צמחו מהר יותר. 2
8
מיקרון הציגה את הצמיחה הרבעונית החדה ביותר בקרב ספקיות ה-SSD הארגוני המובילות. הכנסותיה בתחום עלו ב-126.3%, לכ-6.98 מיליארד דולר, והיא דורגה במקום השלישי. 5
10
הכנסות ה-NAND הרחבות של החברה הגיעו ל-11.85 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 99.2% — נתון שאפשר לה לעקוף את Kioxia ולעלות למקום השלישי בדירוג חמשת מותגי ה-NAND הגדולים. 2
3
מיקרון מנתבת יותר מיכולת הייצור שלה לכונני SSD ארגוניים בעלי קיבולת גבוהה ולזיכרון HBM, במקום למוצרים צרכניים בעלי שולי רווח נמוכים יותר. סל המוצרים שלה נהנה גם מגידול במשלוחים של מוצרי QLC בעלי 232 שכבות ובקיבולת גבוהה. בנוסף, החברה תוארה כמי שנמצאת בשלב מתקדם בפיתוח ובאימות של כונני SSD ארגוניים בתקן PCIe 6.0. 10
12
קבוצת SK hynix, הכוללת את Solidigm, דורגה במקום השני בשוק ה-SSD הארגוני ברבעון השני, עם הכנסות של יותר מ-8.63 מיליארד דולר. המכירות שלה עלו ב-85.9% לעומת הרבעון הקודם, לפי דיווחים המבוססים על נתוני TrendForce. 1
5
תמהיל המוצרים של הקבוצה אפשר לה ליהנות משני צדדים של מחזור האחסון ליישומי AI: SK hynix הגדילה את הייצור של טכנולוגיית TLC בעלת 321 שכבות, ואילו Solidigm המשיכה לקבל הזמנות חזקות לכונני QLC ארגוניים בעלי קיבולת גבוהה. 10
12
בשוק ה-NAND הרחב רשמה קבוצת SK hynix הכנסות של יותר מ-14.27 מיליארד דולר, עלייה של 89.5% מהרבעון הראשון. נתח ההכנסות שלה בשוק עלה מ-17.6% ל-18.2%, עדות לכך שצמחה מהר יותר מהשוק — גם כאשר סמסונג נותרה המובילה הכוללת. 2
8
הכנסות ה-NAND של Kioxia עלו ברבעון השני ב-79.9%, לכ-10.72 מיליארד דולר, בתמיכת מחירי NAND גבוהים והמשך הגידול בתפוקת מוצרי BiCS8. בעקבות עלייתה של מיקרון למקום השלישי, Kioxia דורגה רביעית בשוק ה-NAND הרחב. 2
3
Kioxia רשמה גם הכנסות של כ-4.64 מיליארד דולר מ-SSD ארגוני, לפי דיווחים המבוססים על נתוני TrendForce. מוצריה בטכנולוגיית 218 שכבות החלו לקבל אישורים מלקוחות ענן מובילים בצפון אמריקה, ובמקביל גדל חלקה ברכש של יצרני שרתים. 24
הכנסות ה-NAND של SanDisk הגיעו לכ-8.97 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 50.7% — קצב הצמיחה האיטי ביותר בקרב חמש יצרניות ה-NAND הגדולות. מחירי המכירה הממוצעים שלה נהנו מהביקוש הקשור ל-AI, אך קצב הגידול במשלוחי הביטים היה מוגבל יותר מזה של המתחרות. 3
23
הדיווחים הזמינים אינם מספקים נתון אמין ונפרד להכנסות SanDisk מ-SSD ארגוני ברבעון השני. לכן אין להציג את הכנסות ה-NAND שלה כסכום הכנסות מ-SSD ארגוני.
הזינוק ב-SSD הארגוני היה חלק מהתאוששות רחבה בהרבה בשוק ה-NAND. ההכנסות המצטברות של חמש יצרניות ה-NAND הציבוריות המובילות הגיעו ברבעון השני ל-68.87 מיליארד דולר, עלייה רבעונית של 77%. המנוע המרכזי היה ביקוש מתמשך מצד שרתי AI, במיוחד ל-SSD ארגוני, לצד עלייה משמעותית במחירי המכירה הממוצעים של NAND. 2
3
9
עוצמתו החריגה של השוק נבעה מהמפגש בין ביקוש חזק להיצע מוגבל. ספקיות ענן המשיכו לרכוש אחסון לתשתיות AI, בעוד שיצרניות NAND התמודדו עם מחסור באספקה והצליחו לנהל משא ומתן על מחירי חוזים גבוהים יותר. הספקיות גם העדיפו מוצרים ארגוניים בעלי שולי רווח גבוהים יותר, מה ששיפר את תמהיל ההכנסות והרווחיות. 2
10
תחזיות המבוססות על נתוני TrendForce הצביעו על כמה מקורות להמשך הביקוש ברבעון השלישי:
מערכות אלה זקוקות לאחסון בעל קיבולת גבוהה וביצועים גבוהים, לצד מאיצים וזיכרונות. ככל שפריסות ה-AI מתרחבות, כונני SSD ארגוניים הופכים לחלק מרכזי מההשקעה בתשתית — ולא לרכיב אחסון משני. 14
17
סין עשויה לחולל שינוי תחרותי בטווח הבינוני. גידול בתפוקה של ספקיות סיניות וביקוש חזק יותר מצד שירותי ענן מקומיים בסין עשויים להסיט נפחי מכירות ולשנות את נתחי השוק של הספקיות. עם זאת, הדיווחים הזמינים אינם קובעים שייצור כזה יסיר מיד את פרמיית המחיר של כונני SSD ארגוניים מתקדמים ומאושרים, המשמשים בתשתיות AI מובילות. 17
המגבלה המרכזית בשוק אינה מחסור בביקוש, אלא הזמן הדרוש להוספת יכולת ייצור משמעותית. מיקרון מסרה כי התנאים ההדוקים עשויים להימשך מעבר לשנת 2027, משום שהביקוש המונע על ידי AI מתרחב בכל תחומי הזיכרון, בעוד שמגבלות מבניות מקשות על הגדלת הייצור במהירות. החברה צופה שיפור הדרגתי אפשרי ב-2028, אך אין לה בשלב זה תמונה ברורה לגבי המועד שבו ההיצע ידביק את הביקוש. 26
34
מיקרון צפתה הוצאות הון של כ-10 מיליארד דולר ברבעון הכספי הרביעי, נתון שממחיש את היקף ההשקעה הדרוש כדי להתמודד עם המחסור. 26 מפעלי ייצור חדשים ותשתיות ייצור נלוות אינם מוקמים בן לילה, ולכן הכרזות על השקעות לא צפויות להביא להקלה מהירה במחירי NAND, DRAM או HBM.
עבור רוכשי תשתיות AI, המשמעות היא ששוק האחסון והזיכרון עשוי להישאר יקר גם כאשר פריסת השרתים מתרחבת. עבור הספקיות, אותו מחסור מעניק כוח תמחור ויוצר תמריץ להשקיע במפעלי ייצור נוספים, באריזה מתקדמת וב-NAND בעל מספר שכבות גבוה יותר. השאלה המרכזית היא שאלת העיתוי: הביקוש מגיע עכשיו, ואילו התגובה באמצעות הגדלת היכולת תימשך שנים.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים.
הכנסות חמש הספקיות המובילות בשוק ה SSD הארגוני הגיעו לכ 37.59 מיליארד דולר ברבעון השני של 2026 — עלייה של 103.6% לעומת הרבעון הראשון — בעקבות ביקוש לשרתי AI, היצע NAND מוגבל ועלייה במחירי החוזים. סמסונג שמרה על המקום הראשון עם הכנסות של כ 14.35 מיליארד דולר ונתח שוק של 35.1%, בסיוע משלוחי QLC בעל 176 שכבות ומוצרים בתקן PCIe 5.0.
מיקרון הייתה הספקית שצמחה בקצב המהיר ביותר: הכנסות ה SSD הארגוני שלה עלו ב 126.3% לכ 6.98 מיליארד דולר, בעוד שהכנסות ה NAND שלה זינקו ב 99.2% ל 11.85 מיליארד דולר.