Poznámka ke zdrojům dat: Přesné částky financování nejsou u všech deseti firem jednotně uvedeny v jediném zdroji. Následující tabulka kombinuje žebříček Tech.eu s nejdostupnějšími daty o jednotlivých kolech z funding.tech.eu a doplňujících zpráv . Částky označené "~" jsou odhady ze zdrojů, které kolo zmiňují, ale neuvádějí přesnou částku v eurech.
| Pořadí | Společnost | Sektor | Získaná částka (H1 2026) | Zaměření |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | Robotika | 1,2 mld. € (série C) | Humanoidní a kognitivní robotika; platforma fyzické AI; akvizice ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth pro rozšíření ekosystému |
| 2 | Cloover | Fintech (zelený fintech) | 1,0 mld. € (dluh + 18,8 mil. € série A) | Zelená fintech platforma poskytující financování solární a energetiky; dluhové financování bylo největším fintech kolem v Evropě v H1 2026 |
| 3 | STARK | Fintech / Obrana | 500 mil. € | Technologie pro zdravotní pojištění a zároveň berlínský výrobce dronů pro obranné účely; kolo je vedeno jako "Ostatní" a "nové financování" |
| 4 | Parloa | AI / Software | ~260 mil. € (série D+) | Platforma pro automatizaci zákaznické podpory poháněná AI |
| 5 | Isar Aerospace | Kosmický průmysl / Mobilita | ~270 mil. € (série D+) | Služby orbitálních nosných raket; vyvíjí nosné rakety střední a malé velikosti pro evropské a komerční zákazníky |
| 6 | Focused Energy | Deep Tech / Energie | ~240 mil. € (série A) | Laserem řízené fúzní energetické systémy zaměřené na komercializaci čisté fúzní energie |
| 7 | Quantum Systems | Robotika / Obrana | ~120 mil. € (součást širšího vícekolového financování) | Bezpilotní letecké systémy (drony) pro obranu, dohled a průmyslové využití; v širším 30denním okně včetně předchozích kol získala 1,04 mld. € |
| 8 | FINN | Mobilita / Automobilový průmysl | ~108 mil. € | Platforma pro předplatné aut, která uživatelům umožňuje odebírat auta namísto koupě nebo leasingu; v březnu 2026 získala 108 mil. € |
| 9 | Upvest | Fintech | ~108 mil. € | API pro investiční infrastrukturu, která fintech firmám a bankám umožňuje nabízet obchodování s cennými papíry; v březnu 2026 získala 108 mil. € |
| 10 | Taktile | AI / Software | ~50+ mil. € (série B) | Rozhodovací engine poháněný AI pro finanční služby (kreditní riziko, compliance, podvody) |
Investice v H1 2026 se soustředily do několika klíčových oblastí, uvádí zpráva Tech.eu .
Celkový objem financování v Německu za H1 2026 ve výši 6,3–6,4 miliardy eur jej zařadil na druhé místo v Evropě za Spojené království . Trh charakterizovalo několik mega-kol: série C NEURA Robotics až za 1,4 miliardy dolarů a dluhové financování Cloover za 1 miliardu eur dohromady představovaly zhruba třetinu veškerého německého technologického financování v tomto období . Dominoval pozdní kapitál, přičemž jen v Q1 2026 proběhlo pět mega-kol přesahujících 100 milionů dolarů, nejvýrazněji 1,2 miliardy dolarů u NEURA Robotics .
Poznámka ke zdrojům dat: Přesné částky financování nejsou u všech deseti firem jednotně uvedeny v jediném zdroji. Následující tabulka kombinuje žebříček Tech.eu s nejdostupnějšími daty o jednotlivých kolech z funding.tech.eu a doplňujících zpráv . Částky označené "~" jsou odhady ze zdrojů, které kolo zmiňují, ale neuvádějí přesnou částku v eurech.
| Pořadí | Společnost | Sektor | Získaná částka (H1 2026) | Zaměření |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | Robotika | 1,2 mld. € (série C) | Humanoidní a kognitivní robotika; platforma fyzické AI; akvizice ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth pro rozšíření ekosystému |
| 2 | Cloover | Fintech (zelený fintech) | 1,0 mld. € (dluh + 18,8 mil. € série A) | Zelená fintech platforma poskytující financování solární a energetiky; dluhové financování bylo největším fintech kolem v Evropě v H1 2026 |
| 3 | STARK | Fintech / Obrana | 500 mil. € | Technologie pro zdravotní pojištění a zároveň berlínský výrobce dronů pro obranné účely; kolo je vedeno jako "Ostatní" a "nové financování" |
| 4 | Parloa | AI / Software | ~260 mil. € (série D+) | Platforma pro automatizaci zákaznické podpory poháněná AI |
| 5 | Isar Aerospace | Kosmický průmysl / Mobilita | ~270 mil. € (série D+) | Služby orbitálních nosných raket; vyvíjí nosné rakety střední a malé velikosti pro evropské a komerční zákazníky |
| 6 | Focused Energy | Deep Tech / Energie | ~240 mil. € (série A) | Laserem řízené fúzní energetické systémy zaměřené na komercializaci čisté fúzní energie |
| 7 | Quantum Systems | Robotika / Obrana | ~120 mil. € (součást širšího vícekolového financování) | Bezpilotní letecké systémy (drony) pro obranu, dohled a průmyslové využití; v širším 30denním okně včetně předchozích kol získala 1,04 mld. € |
| 8 | FINN | Mobilita / Automobilový průmysl | ~108 mil. € | Platforma pro předplatné aut, která uživatelům umožňuje odebírat auta namísto koupě nebo leasingu; v březnu 2026 získala 108 mil. € |
| 9 | Upvest | Fintech | ~108 mil. € | API pro investiční infrastrukturu, která fintech firmám a bankám umožňuje nabízet obchodování s cennými papíry; v březnu 2026 získala 108 mil. € |
| 10 | Taktile | AI / Software | ~50+ mil. € (série B) | Rozhodovací engine poháněný AI pro finanční služby (kreditní riziko, compliance, podvody) |
Investice v H1 2026 se soustředily do několika klíčových oblastí, uvádí zpráva Tech.eu .
Celkový objem financování v Německu za H1 2026 ve výši 6,3–6,4 miliardy eur jej zařadil na druhé místo v Evropě za Spojené království . Trh charakterizovalo několik mega-kol: série C NEURA Robotics až za 1,4 miliardy dolarů a dluhové financování Cloover za 1 miliardu eur dohromady představovaly zhruba třetinu veškerého německého technologického financování v tomto období . Dominoval pozdní kapitál, přičemž jen v Q1 2026 proběhlo pět mega-kol přesahujících 100 milionů dolarů, nejvýrazněji 1,2 miliardy dolarů u NEURA Robotics .