ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu. Článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl podle testu TÜV energetické hustoty 381 Wh/kg a 903 Wh/l.
PublikovalUpraveno pomocí GPT-5.6 LunaObrázky vytvořeny pomocí GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Tchajwanská společnost ProLogium Technology oznámila, že zahájila sériovou výrobu své lithium-keramické baterie Gen 3.5 (LCB) ve velkokapacitním závodě na Tchaj-wanu. Význam tohoto kroku nespočívá jen v deklarované energetické hustotě, ale především v tvrzení, že se konstrukce s pevným elektrolytem dostává z laboratoří a pilotních linek do průmyslové výroby. 1
6
Výsledky testů na úrovni článku vypadají výrazně, je však důležité oddělit je od otázky skutečného výrobního měřítka. Dostupné podklady potvrzují oznámený start výroby a výsledky testů třetích stran. Samy o sobě ale nepotvrzují objem produkce, velikost kontraktů ani termíny plánovaných továren v zahraničí.
Testovaný velkoformátový článek měl kapacitu 185,4 Ah. Podle výsledků TÜV dosáhl:
Společnost UL Solutions článek testovala vakuovou metodikou popsanou v čínské normě GB/T 43568-2026. Po šesti hodinách při teplotě 120 °C ve vakuu ztratil článek méně než 0,05 % své hmotnosti. Uvedený limit pro klasifikaci jako plně pevná baterie činí 0,5 %, takže naměřená hodnota představuje desetinu této hranice. ProLogium tvrdí, že výsledek podporuje zařazení článku mezi plně pevné baterie podle této testovací metodiky. 3
Jde nicméně o údaje pro konkrétní velkoformátový článek a konkrétní podmínky testu. Nejde automaticky o záruku dojezdu elektromobilu, energetické hustoty celého bateriového packu, rychlosti nabíjení, životnosti ani objemu komerční výroby.
Hlavní tvrzení ProLogia nezní pouze tak, že Gen 3.5 nabízí vysokou energetickou hustotu. Firma zároveň uvádí, že stejná architektura je nyní vyráběna sériově ve velkokapacitním závodě. To přesouvá pozornost od laboratorních parametrů k opakovatelnosti výroby a schopnosti celý proces škálovat. 1
4
ProLogium část této škálovatelnosti připisuje architektuře Logithium, která kombinuje keramický separátor s vlastním konstrukčním řešením okrajového rámu. Ten má zajišťovat izolaci a utěsnění obvodu článku, pomáhat chránit před otřepy elektrod a zároveň podporovat výrobní postup vhodný pro větší měřítko. 1
Společnost také poukazuje na komerční historii sahající do roku 2013 a uvádí, že zákazníkům dodala více než 2,4 milionu článků platformy LCB. To představuje delší výrobní zkušenost než u čistě experimentálního programu. Dostupné materiály však neprokazují, že všechny tyto články patřily ke generaci Gen 3.5 nebo že všechny byly určeny pro automobily. 1
13
Strategie firmy staví na dřívějších aplikacích v elektronice, nositelné elektronice, zdravotnických produktech a bezpečnostně zaměřených zařízeních. ProLogium jako důkazy posunu k větším automobilovým a komerčním trhům uvádí certifikaci kvality IATF 16949 pro automobilový průmysl, dodavatelské dohody a opakované objednávky od automobilových zákazníků i rozšíření do oblasti bezpilotních systémů. 1
V tomto plánu funguje Gen 3.5 jako výrobní most: spojuje zavedenou lithium-keramickou platformu s velkoformátovým článkem určeným pro náročnější komerční a automobilové použití. Oznámení ukazuje posun tímto směrem, skutečný rozsah však bude možné posoudit až podle dodávek, ověřených objemů a stabilního výkonu továrny v delším období.
Vývojový plán ProLogia nekončí u Gen 3.5. Materiály k plánované generaci Gen 4 popisují systém s převážně anorganickým elektrolytem a výrobní změny, které mají snížit složitost procesu i náklady. Firma uvádí cílové hodnoty 860 Wh/l a 356 Wh/kg a také kusovník, který má být srovnatelný s běžnými bateriemi s kapalným elektrolytem. Jde však o zveřejněné cíle, nikoli o výsledky přímo srovnatelné s měřením Gen 3.5 od TÜV. 7
Podobnou logiku má i geografická expanze. Tchaj-wan slouží jako první výrobní a industrializační základna, zatímco Francie a postupná lokalizace výroby v Severní Americe mají přiblížit produkci regionálním zákazníkům a automobilovým dodavatelským řetězcům. Dostupné zdroje samostatně nepotvrzují načasování ani budoucí kapacitu těchto zahraničních provozů.
ProLogium tvrdí, že baterie Gen 3.5 překročila důležitý milník: její sériová výroba začala na Tchaj-wanu a velkoformátový článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl v citovaných testech TÜV a UL Solutions hodnot 381 Wh/kg, 903 Wh/l a úbytku hmotnosti pod 0,05 %. Nejsilnější dostupné důkazy podporují tvrzení o parametrech konkrétního článku a jeho klasifikaci podle dané metodiky spolu s oznámeným přechodem do výroby.
Zda se z tohoto kroku stane významný automobilový bateriový byznys, ale rozhodnou méně viditelné zkoušky: konzistentní výkon továrny, nasazení u zákazníků, náklady a parametry celých bateriových packů.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu.
ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu. Článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl podle testu TÜV energetické hustoty 381 Wh/kg a 903 Wh/l.
Test UL Solutions podle metodiky GB/T 43568 2026 naměřil po šesti hodinách ve vakuu při 120 °C úbytek hmotnosti pod 0,05 %, zatímco uvedený limit pro klasifikaci jako plně pevná baterie činí 0,5 %.
ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu. Článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl podle testu TÜV energetické hustoty 381 Wh/kg a 903 Wh/l.
PublikovalUpraveno pomocí GPT-5.6 LunaObrázky vytvořeny pomocí GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Tchajwanská společnost ProLogium Technology oznámila, že zahájila sériovou výrobu své lithium-keramické baterie Gen 3.5 (LCB) ve velkokapacitním závodě na Tchaj-wanu. Význam tohoto kroku nespočívá jen v deklarované energetické hustotě, ale především v tvrzení, že se konstrukce s pevným elektrolytem dostává z laboratoří a pilotních linek do průmyslové výroby. 1
6
Výsledky testů na úrovni článku vypadají výrazně, je však důležité oddělit je od otázky skutečného výrobního měřítka. Dostupné podklady potvrzují oznámený start výroby a výsledky testů třetích stran. Samy o sobě ale nepotvrzují objem produkce, velikost kontraktů ani termíny plánovaných továren v zahraničí.
Testovaný velkoformátový článek měl kapacitu 185,4 Ah. Podle výsledků TÜV dosáhl:
Společnost UL Solutions článek testovala vakuovou metodikou popsanou v čínské normě GB/T 43568-2026. Po šesti hodinách při teplotě 120 °C ve vakuu ztratil článek méně než 0,05 % své hmotnosti. Uvedený limit pro klasifikaci jako plně pevná baterie činí 0,5 %, takže naměřená hodnota představuje desetinu této hranice. ProLogium tvrdí, že výsledek podporuje zařazení článku mezi plně pevné baterie podle této testovací metodiky. 3
Jde nicméně o údaje pro konkrétní velkoformátový článek a konkrétní podmínky testu. Nejde automaticky o záruku dojezdu elektromobilu, energetické hustoty celého bateriového packu, rychlosti nabíjení, životnosti ani objemu komerční výroby.
Hlavní tvrzení ProLogia nezní pouze tak, že Gen 3.5 nabízí vysokou energetickou hustotu. Firma zároveň uvádí, že stejná architektura je nyní vyráběna sériově ve velkokapacitním závodě. To přesouvá pozornost od laboratorních parametrů k opakovatelnosti výroby a schopnosti celý proces škálovat. 1
4
ProLogium část této škálovatelnosti připisuje architektuře Logithium, která kombinuje keramický separátor s vlastním konstrukčním řešením okrajového rámu. Ten má zajišťovat izolaci a utěsnění obvodu článku, pomáhat chránit před otřepy elektrod a zároveň podporovat výrobní postup vhodný pro větší měřítko. 1
Společnost také poukazuje na komerční historii sahající do roku 2013 a uvádí, že zákazníkům dodala více než 2,4 milionu článků platformy LCB. To představuje delší výrobní zkušenost než u čistě experimentálního programu. Dostupné materiály však neprokazují, že všechny tyto články patřily ke generaci Gen 3.5 nebo že všechny byly určeny pro automobily. 1
13
Strategie firmy staví na dřívějších aplikacích v elektronice, nositelné elektronice, zdravotnických produktech a bezpečnostně zaměřených zařízeních. ProLogium jako důkazy posunu k větším automobilovým a komerčním trhům uvádí certifikaci kvality IATF 16949 pro automobilový průmysl, dodavatelské dohody a opakované objednávky od automobilových zákazníků i rozšíření do oblasti bezpilotních systémů. 1
V tomto plánu funguje Gen 3.5 jako výrobní most: spojuje zavedenou lithium-keramickou platformu s velkoformátovým článkem určeným pro náročnější komerční a automobilové použití. Oznámení ukazuje posun tímto směrem, skutečný rozsah však bude možné posoudit až podle dodávek, ověřených objemů a stabilního výkonu továrny v delším období.
Vývojový plán ProLogia nekončí u Gen 3.5. Materiály k plánované generaci Gen 4 popisují systém s převážně anorganickým elektrolytem a výrobní změny, které mají snížit složitost procesu i náklady. Firma uvádí cílové hodnoty 860 Wh/l a 356 Wh/kg a také kusovník, který má být srovnatelný s běžnými bateriemi s kapalným elektrolytem. Jde však o zveřejněné cíle, nikoli o výsledky přímo srovnatelné s měřením Gen 3.5 od TÜV. 7
Podobnou logiku má i geografická expanze. Tchaj-wan slouží jako první výrobní a industrializační základna, zatímco Francie a postupná lokalizace výroby v Severní Americe mají přiblížit produkci regionálním zákazníkům a automobilovým dodavatelským řetězcům. Dostupné zdroje samostatně nepotvrzují načasování ani budoucí kapacitu těchto zahraničních provozů.
ProLogium tvrdí, že baterie Gen 3.5 překročila důležitý milník: její sériová výroba začala na Tchaj-wanu a velkoformátový článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl v citovaných testech TÜV a UL Solutions hodnot 381 Wh/kg, 903 Wh/l a úbytku hmotnosti pod 0,05 %. Nejsilnější dostupné důkazy podporují tvrzení o parametrech konkrétního článku a jeho klasifikaci podle dané metodiky spolu s oznámeným přechodem do výroby.
Zda se z tohoto kroku stane významný automobilový bateriový byznys, ale rozhodnou méně viditelné zkoušky: konzistentní výkon továrny, nasazení u zákazníků, náklady a parametry celých bateriových packů.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu.
ProLogium 2. září 2026 oznámil zahájení sériové výroby baterie Gen 3.5 ve svém velkokapacitním závodě na Tchaj wanu. Článek s kapacitou 185,4 Ah dosáhl podle testu TÜV energetické hustoty 381 Wh/kg a 903 Wh/l.
Test UL Solutions podle metodiky GB/T 43568 2026 naměřil po šesti hodinách ve vakuu při 120 °C úbytek hmotnosti pod 0,05 %, zatímco uvedený limit pro klasifikaci jako plně pevná baterie činí 0,5 %.