Tencent model distribuuje třemi hlavními cestami :
Vývojáři mohou Hy3 používat také přes API na platformě OpenRouter (cena cca 0,1288 USD za milion vstupních tokenů a 0,5336 USD za milion výstupních tokenů) . Váhy modelu jsou zveřejněny pod licencí Apache 2.0 na Hugging Face a ModelScope .
| Vlastnost | Hodnota |
|---|---|
| Architektura | Mixture-of-Experts (MoE) – 192 expertů, aktivních vždy 8 |
| Celkový počet parametrů | 295 miliard |
| Aktivních parametrů na token | 21 miliard (+ 3,8B MTP spekulativní vrstva) |
| Délka kontextu | 256 000 tokenů |
| Licence | Apache 2.0 (přátelská ke komerčnímu využití) |
| Datum vydání | 6. července 2026 (náhled: 23. dubna 2026) |
Hy3 je hybridní model uvažování, který kombinuje rychlé a pomalé myšlení. Je navržen pro složité uvažování, plnění instrukcí, programování a práci AI agentů. Podle Tencentu si v testech uvažování a instrukcí vede srovnatelně s vlajkovými modely, které mají 2–5× více parametrů . Náhledová verze Hy3 měla míru halucinací 12,5 % a chyby v selském rozumu na úrovni 25,4 %; finální červencové vydání tyto hodnoty snížilo na 5,4 %, respektive 12,7 %, a to díky zpětné vazbě z více než 50 interních týmů Tencentu .
Data o využití, která Tencent zveřejnil a potvrdilo je několik zdrojů, ukazují pozoruhodné rané přijetí :
Poznámka: K 5. srpnu 2026 se Hy3 v týdenním žebříčku OpenRouter propadl na třetí místo za DeepSeek V4 Flash a Xiaomi MiMo-V2.5 .
Tato globální expanze je prvním velkým zámořským AI tahem Tencentu od přijetí bývalého výzkumníka OpenAI Yao Shunyua začátkem roku 2026 . Řada zpráv rámuje mezinárodní spuštění Hy3 jako nejagresivnější konkurenční krok Tencentu proti západním lídrům v AI. Signalizuje strategický posun od čínsky zaměřené AI strategie k globálnímu postoji „go-to-market“ . Kombinací otevřeného přístupu (open-source), integrace s podnikovými nástroji, agresivní cenou (podkopávající OpenAI a Anthropic) a bezplatným zkušebním obdobím na WorkBuddy se Tencent snaží získat podíl na trhu vývojářů a podniků mimo Čínu – což je přímý důsledek přílivu talentů a strategického směřování pod vedením Yao Shunyua .
Hy3 dosáhl 78 % v testu SWE-bench Verified a 90,4 % v testu GPQA Diamond . Tencent uvádí 90% úspěšnost plnění úloh v interních testech agentů . Tato čísla řadí Hy3 mezi konkurenceschopné modely s otevřenými váhami, ačkoli nezávislé ověření zatím chybí.
| Způsob přístupu | Cena |
|---|---|
| WorkBuddy | Zdarma do 31. srpna 2026 (pacifického času) |
| OpenRouter API | cca 0,1288 USD / M vstupních tokenů, cca 0,5336 USD / M výstupních tokenů |
| Oficiální Tencent API | cca 1 RMB / M vstup, cca 4 RMB / M výstup (zhruba 0,15 / 0,59 USD) |
| Vlastní hosting | Minimálně 8 GPU v tensor parallel (H20-3e nebo H200) |
Globální spuštění Hy3 od Tencentu je důležité, protože kombinuje:
Hlavní silnou stránkou modelu jsou agentní workflows a programování – oblasti, kde zaznamenal silné přijetí vývojáři. Slabší stránkou je průměrný výkon v některých obecných testech a potřeba výkonných GPU clusterů pro vlastní hostování .
Tencent model distribuuje třemi hlavními cestami :
Vývojáři mohou Hy3 používat také přes API na platformě OpenRouter (cena cca 0,1288 USD za milion vstupních tokenů a 0,5336 USD za milion výstupních tokenů) . Váhy modelu jsou zveřejněny pod licencí Apache 2.0 na Hugging Face a ModelScope .
| Vlastnost | Hodnota |
|---|---|
| Architektura | Mixture-of-Experts (MoE) – 192 expertů, aktivních vždy 8 |
| Celkový počet parametrů | 295 miliard |
| Aktivních parametrů na token | 21 miliard (+ 3,8B MTP spekulativní vrstva) |
| Délka kontextu | 256 000 tokenů |
| Licence | Apache 2.0 (přátelská ke komerčnímu využití) |
| Datum vydání | 6. července 2026 (náhled: 23. dubna 2026) |
Hy3 je hybridní model uvažování, který kombinuje rychlé a pomalé myšlení. Je navržen pro složité uvažování, plnění instrukcí, programování a práci AI agentů. Podle Tencentu si v testech uvažování a instrukcí vede srovnatelně s vlajkovými modely, které mají 2–5× více parametrů . Náhledová verze Hy3 měla míru halucinací 12,5 % a chyby v selském rozumu na úrovni 25,4 %; finální červencové vydání tyto hodnoty snížilo na 5,4 %, respektive 12,7 %, a to díky zpětné vazbě z více než 50 interních týmů Tencentu .
Data o využití, která Tencent zveřejnil a potvrdilo je několik zdrojů, ukazují pozoruhodné rané přijetí :
Poznámka: K 5. srpnu 2026 se Hy3 v týdenním žebříčku OpenRouter propadl na třetí místo za DeepSeek V4 Flash a Xiaomi MiMo-V2.5 .
Tato globální expanze je prvním velkým zámořským AI tahem Tencentu od přijetí bývalého výzkumníka OpenAI Yao Shunyua začátkem roku 2026 . Řada zpráv rámuje mezinárodní spuštění Hy3 jako nejagresivnější konkurenční krok Tencentu proti západním lídrům v AI. Signalizuje strategický posun od čínsky zaměřené AI strategie k globálnímu postoji „go-to-market“ . Kombinací otevřeného přístupu (open-source), integrace s podnikovými nástroji, agresivní cenou (podkopávající OpenAI a Anthropic) a bezplatným zkušebním obdobím na WorkBuddy se Tencent snaží získat podíl na trhu vývojářů a podniků mimo Čínu – což je přímý důsledek přílivu talentů a strategického směřování pod vedením Yao Shunyua .
Hy3 dosáhl 78 % v testu SWE-bench Verified a 90,4 % v testu GPQA Diamond . Tencent uvádí 90% úspěšnost plnění úloh v interních testech agentů . Tato čísla řadí Hy3 mezi konkurenceschopné modely s otevřenými váhami, ačkoli nezávislé ověření zatím chybí.
| Způsob přístupu | Cena |
|---|---|
| WorkBuddy | Zdarma do 31. srpna 2026 (pacifického času) |
| OpenRouter API | cca 0,1288 USD / M vstupních tokenů, cca 0,5336 USD / M výstupních tokenů |
| Oficiální Tencent API | cca 1 RMB / M vstup, cca 4 RMB / M výstup (zhruba 0,15 / 0,59 USD) |
| Vlastní hosting | Minimálně 8 GPU v tensor parallel (H20-3e nebo H200) |
Globální spuštění Hy3 od Tencentu je důležité, protože kombinuje:
Hlavní silnou stránkou modelu jsou agentní workflows a programování – oblasti, kde zaznamenal silné přijetí vývojáři. Slabší stránkou je průměrný výkon v některých obecných testech a potřeba výkonných GPU clusterů pro vlastní hostování .