Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy. Provozní výsledek EBIT se změnil z loňského zisku 16,2 milionu eur na ztrátu 11,4 milionu eur.
PublikovalUpraveno pomocí GPT-6 LunaObrázky vytvořeny pomocí GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma ve třetím čtvrtletí 2026 ukázala pokrok v úklidu zásob a práci s hotovostí, nikoli však dokončený obrat. Tržby mírně překonaly očekávání trhu, ale zůstaly pod úrovní předchozího roku. Provozní výsledek navíc skončil ve ztrátě, a to i přes výrazný příspěvek z vratek amerických cel. 1
7
11
Za čtvrtletí do 30. září Puma vykázala tržby 1 776,2 milionu eur. Meziročně klesly o 5 % v běžném vyjádření a o 6,3 % po očištění o kurzové pohyby. Měny tak zmírnily vykázaný pokles zhruba o 1,3 procentního bodu. Analytici v průměru čekali přibližně 1,75 miliardy eur, takže výsledek odhad mírně překonal. Oproti druhému čtvrtletí se výkon zlepšil, vedení ale výsledky označilo za odpovídající vlastním očekáváním. 1
3
4
7
Slabší poptávka v Severní Americe a Evropě, na Blízkém východě a v Africe se kombinovala s kroky, jimiž Puma omezuje méně žádoucí prodeje a slevové akce. V regionu Asie a Tichomoří tržby vzrostly o 10 % po očištění o kurzové vlivy, na 394,6 milionu eur. 3
7
12
Výsledky podle produktů ukazují, že tlak se netýkal jen obuvi. Prodeje obuvi klesly o 5,1 % na 1 010,9 milionu eur, oděvů o 9,4 % na 557,1 milionu eur a doplňků o 3,2 %. 13
Speedcat zůstával oblíbený zejména v Asii a poptávka po nízkých siluetách podporovala tamní výsledky. Dostupné údaje ale nevyčíslují, jak velký podíl na čtvrtletním růstu měla přímo tato řada. 3
12
Hrubá marže se zvedla přibližně o 420 bazických bodů na 49,5 %. Pomohly nižší nákupní náklady, skladba prodejních kanálů, měnové vlivy i vratky cel. Samotné zlepšení marže však nestačilo k návratu k provoznímu zisku: EBIT činil minus 11,4 milionu eur, zatímco před rokem Puma vykázala zisk 16,2 milionu eur. Analytický odhad počítal se ztrátou zhruba 10 milionů eur. 3
6
7
11
Ve výsledku EBIT se promítlo 29,8 milionu eur z vratek amerických cel a také jednorázové náklady 11,7 milionu eur spojené s programem zvyšování nákladové efektivity. Bez podpory z cel by provozní výsledek čelil ještě většímu tlaku. 6
7
11
Zásoby klesly meziročně o 24,3 % na 1 608,9 milionu eur, především díky nižším objemům nákupů. Volný peněžní tok se zlepšil na kladných 92 milionů eur z loňských minus 43 milionů. Puma tento posun přičítá lepšímu řízení pracovního kapitálu, nižším daňovým platbám a nižším kapitálovým výdajům. 4
12
14
Právě rychlejší odprodej zásob a lepší cash flow investory uklidnily. Akcie podle zpráv po výsledcích posílily přibližně o 7 %, přestože firma vykázala provozní ztrátu. Šlo o reakci trhu na daný den, nikoli o potvrzenou změnu závěrečné ceny. 1
10
Puma nově očekává za rok 2026 provozní ztrátu 80 až 130 milionů eur. Předchozí výhled činil 50 až 150 milionů eur: rozpětí se tedy zúžilo, ale jeho střed se mírně posunul k vyšší ztrátě. Firma zároveň dál počítá s poklesem tržeb očištěných o měnové vlivy v nízkých až středních jednotkách procent. Plán kapitálových výdajů snížila pod 150 milionů eur, oproti dřívějšímu cíli přibližně 200 milionů eur. 6
19
Reset značky pod vedením generálního ředitele Arthura Hoelda zahrnuje snižování nadbytečných zásob a omezení přílišného zlevňování u velkých prodejců. Tyto kroky mohou krátkodobě tlumit tržby, stejně jako slabší spotřebitelská poptávka, jejich cílem je ale zlepšit skladbu prodejů a postavení značky. Puma očekává postupný návrat k růstu v roce 2027, konkrétní číselný výhled na tento rok však neposkytla. 4
18
V říjnu se Anta Sports stala největším akcionářem Pumy po získání přibližně 29% podílu. Puma a Anta mají společně definovat budoucí obchodní model, konečné rozhodovací pravomoci si však podle dostupných zpráv ponechává představenstvo Pumy. 3
9
17
Jednou z oblastí, kde by změna mohla přijít, je Čína. Anta prodává vlastní značky přes své prodejny a internet, zatímco Puma s ní jedná o možném posunu k přímějšímu prodeji zákazníkům. Čínští velkoobchodní partneři podle informací z výsledkového hovoru po oznámení transakce postupovali opatrněji, což přispělo ke slabším velkoobchodním prodejům. Jde zatím o jednání a směr úvah, nikoli o oznámený hotový model. 17
20
Spolupráce s Antou může Pumě pomoci hledat vhodnější distribuční model v Číně, sama o sobě ale nezaručuje rychlejší růst ani lepší konkurenceschopnost vůči Adidasu a Nike. Výsledky zatím ukazují především na provozní stabilizaci: zásoby a cash flow se zlepšují, zatímco tržby klesají a EBIT zůstává pod tlakem. 1
4
Před zveřejněním výsledků Jefferies snížila cílovou cenu akcie z 27,50 na 23,50 eura a ponechala doporučení „držet“. Šlo o hodnocení z 6. října, tedy ještě před výsledky za třetí čtvrtletí.
Deutsche Bank po zveřejnění výsledků označila obrat Pumy za pokračující podle plánu. Z dostupných podkladů ale nelze doložit konkrétní aktuální stanovisko UBS k normalizaci zásob ani k výhledu na rok 2027. 22
Nejstřízlivější závěr je proto prostý: Puma udělala měřitelný pokrok v zásobách, hotovosti a hrubé marži, ale její tržby zůstaly meziročně nižší a provozní výsledek záporný. Návrat k růstu v roce 2027 je očekáváním vedení, nikoli zatím vyčísleným závazkem. 3
4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy.
Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy. Provozní výsledek EBIT se změnil z loňského zisku 16,2 milionu eur na ztrátu 11,4 milionu eur.
Zásoby se meziročně snížily o 24,3 % na 1,609 miliardy eur a volný peněžní tok dosáhl 92 milionů eur, zatímco před rokem byl záporný.
Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy. Provozní výsledek EBIT se změnil z loňského zisku 16,2 milionu eur na ztrátu 11,4 milionu eur.
PublikovalUpraveno pomocí GPT-6 LunaObrázky vytvořeny pomocí GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma ve třetím čtvrtletí 2026 ukázala pokrok v úklidu zásob a práci s hotovostí, nikoli však dokončený obrat. Tržby mírně překonaly očekávání trhu, ale zůstaly pod úrovní předchozího roku. Provozní výsledek navíc skončil ve ztrátě, a to i přes výrazný příspěvek z vratek amerických cel. 1
7
11
Za čtvrtletí do 30. září Puma vykázala tržby 1 776,2 milionu eur. Meziročně klesly o 5 % v běžném vyjádření a o 6,3 % po očištění o kurzové pohyby. Měny tak zmírnily vykázaný pokles zhruba o 1,3 procentního bodu. Analytici v průměru čekali přibližně 1,75 miliardy eur, takže výsledek odhad mírně překonal. Oproti druhému čtvrtletí se výkon zlepšil, vedení ale výsledky označilo za odpovídající vlastním očekáváním. 1
3
4
7
Slabší poptávka v Severní Americe a Evropě, na Blízkém východě a v Africe se kombinovala s kroky, jimiž Puma omezuje méně žádoucí prodeje a slevové akce. V regionu Asie a Tichomoří tržby vzrostly o 10 % po očištění o kurzové vlivy, na 394,6 milionu eur. 3
7
12
Výsledky podle produktů ukazují, že tlak se netýkal jen obuvi. Prodeje obuvi klesly o 5,1 % na 1 010,9 milionu eur, oděvů o 9,4 % na 557,1 milionu eur a doplňků o 3,2 %. 13
Speedcat zůstával oblíbený zejména v Asii a poptávka po nízkých siluetách podporovala tamní výsledky. Dostupné údaje ale nevyčíslují, jak velký podíl na čtvrtletním růstu měla přímo tato řada. 3
12
Hrubá marže se zvedla přibližně o 420 bazických bodů na 49,5 %. Pomohly nižší nákupní náklady, skladba prodejních kanálů, měnové vlivy i vratky cel. Samotné zlepšení marže však nestačilo k návratu k provoznímu zisku: EBIT činil minus 11,4 milionu eur, zatímco před rokem Puma vykázala zisk 16,2 milionu eur. Analytický odhad počítal se ztrátou zhruba 10 milionů eur. 3
6
7
11
Ve výsledku EBIT se promítlo 29,8 milionu eur z vratek amerických cel a také jednorázové náklady 11,7 milionu eur spojené s programem zvyšování nákladové efektivity. Bez podpory z cel by provozní výsledek čelil ještě většímu tlaku. 6
7
11
Zásoby klesly meziročně o 24,3 % na 1 608,9 milionu eur, především díky nižším objemům nákupů. Volný peněžní tok se zlepšil na kladných 92 milionů eur z loňských minus 43 milionů. Puma tento posun přičítá lepšímu řízení pracovního kapitálu, nižším daňovým platbám a nižším kapitálovým výdajům. 4
12
14
Právě rychlejší odprodej zásob a lepší cash flow investory uklidnily. Akcie podle zpráv po výsledcích posílily přibližně o 7 %, přestože firma vykázala provozní ztrátu. Šlo o reakci trhu na daný den, nikoli o potvrzenou změnu závěrečné ceny. 1
10
Puma nově očekává za rok 2026 provozní ztrátu 80 až 130 milionů eur. Předchozí výhled činil 50 až 150 milionů eur: rozpětí se tedy zúžilo, ale jeho střed se mírně posunul k vyšší ztrátě. Firma zároveň dál počítá s poklesem tržeb očištěných o měnové vlivy v nízkých až středních jednotkách procent. Plán kapitálových výdajů snížila pod 150 milionů eur, oproti dřívějšímu cíli přibližně 200 milionů eur. 6
19
Reset značky pod vedením generálního ředitele Arthura Hoelda zahrnuje snižování nadbytečných zásob a omezení přílišného zlevňování u velkých prodejců. Tyto kroky mohou krátkodobě tlumit tržby, stejně jako slabší spotřebitelská poptávka, jejich cílem je ale zlepšit skladbu prodejů a postavení značky. Puma očekává postupný návrat k růstu v roce 2027, konkrétní číselný výhled na tento rok však neposkytla. 4
18
V říjnu se Anta Sports stala největším akcionářem Pumy po získání přibližně 29% podílu. Puma a Anta mají společně definovat budoucí obchodní model, konečné rozhodovací pravomoci si však podle dostupných zpráv ponechává představenstvo Pumy. 3
9
17
Jednou z oblastí, kde by změna mohla přijít, je Čína. Anta prodává vlastní značky přes své prodejny a internet, zatímco Puma s ní jedná o možném posunu k přímějšímu prodeji zákazníkům. Čínští velkoobchodní partneři podle informací z výsledkového hovoru po oznámení transakce postupovali opatrněji, což přispělo ke slabším velkoobchodním prodejům. Jde zatím o jednání a směr úvah, nikoli o oznámený hotový model. 17
20
Spolupráce s Antou může Pumě pomoci hledat vhodnější distribuční model v Číně, sama o sobě ale nezaručuje rychlejší růst ani lepší konkurenceschopnost vůči Adidasu a Nike. Výsledky zatím ukazují především na provozní stabilizaci: zásoby a cash flow se zlepšují, zatímco tržby klesají a EBIT zůstává pod tlakem. 1
4
Před zveřejněním výsledků Jefferies snížila cílovou cenu akcie z 27,50 na 23,50 eura a ponechala doporučení „držet“. Šlo o hodnocení z 6. října, tedy ještě před výsledky za třetí čtvrtletí.
Deutsche Bank po zveřejnění výsledků označila obrat Pumy za pokračující podle plánu. Z dostupných podkladů ale nelze doložit konkrétní aktuální stanovisko UBS k normalizaci zásob ani k výhledu na rok 2027. 22
Nejstřízlivější závěr je proto prostý: Puma udělala měřitelný pokrok v zásobách, hotovosti a hrubé marži, ale její tržby zůstaly meziročně nižší a provozní výsledek záporný. Návrat k růstu v roce 2027 je očekáváním vedení, nikoli zatím vyčísleným závazkem. 3
4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy.
Tržby dosáhly 1,776 miliardy eur: meziročně klesly o 5 % v přepočtu podle vykázaných výsledků a o 6,3 % po očištění o měnové vlivy. Provozní výsledek EBIT se změnil z loňského zisku 16,2 milionu eur na ztrátu 11,4 milionu eur.
Zásoby se meziročně snížily o 24,3 % na 1,609 miliardy eur a volný peněžní tok dosáhl 92 milionů eur, zatímco před rokem byl záporný.