Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů.
Celková hrubá marže klesla z 22,5 % na 19,8 %, především kvůli výraznému růstu nákladů na paměťové a další komponenty.
Tržby ze smartphonů se snížily o 7,5 % na 42,1 miliardy jüanů. Prodeje telefonů klesly na 31,2 milionu kusů, tedy meziročně o 26,5 %.
Průměrná prodejní cena telefonu dosáhla rekordních 1 351 jüanů, meziročně o 25,9 % více.
What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenueAI-generated editorial hero image for What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue. Article summary: Xiaomi’s second quarter 2026 results were weak in its core handset business but showed continued EV scale up: adjusted net profit fell 42.6% year on year to RMB6.22 billion and revenue fell 6.1% to RMB108.9 billion; both. Topic tags: general web, ai, marketing, growth, evs. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with
openai.com
Xiaomi má za sebou další náročné čtvrtletí. Výsledky zveřejněné 18. srpna ukázaly, že tlak na hlavní byznys se smartphony výrazně snížil ziskovost celé skupiny. Růst elektromobilové divize sice pokračoval, zatím však nedokázal pokles telefonního segmentu vykompenzovat.
Zisk a tržby zaostaly za odhady
Ve 2. čtvrtletí 2026 dosáhly tržby Xiaomi 108,9 miliardy jüanů, což představuje meziroční pokles o 6,1 %. Upravený čistý zisk se snížil o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů. Oba výsledky byly horší než konsenzus analytiků.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Xiaomi ve 2. čtvrtletí prudce oslabilo: zisk klesl o 42,6 %, tržby o 6,1 %"?
Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů.
What are the key points to validate first?
Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů. Celková hrubá marže klesla z 22,5 % na 19,8 %, především kvůli výraznému růstu nákladů na paměťové a další komponenty.
What should I do next in practice?
Tržby ze smartphonů se snížily o 7,5 % na 42,1 miliardy jüanů. Prodeje telefonů klesly na 31,2 milionu kusů, tedy meziročně o 26,5 %.
Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů.
Celková hrubá marže klesla z 22,5 % na 19,8 %, především kvůli výraznému růstu nákladů na paměťové a další komponenty.
Tržby ze smartphonů se snížily o 7,5 % na 42,1 miliardy jüanů. Prodeje telefonů klesly na 31,2 milionu kusů, tedy meziročně o 26,5 %.
Průměrná prodejní cena telefonu dosáhla rekordních 1 351 jüanů, meziročně o 25,9 % více.
What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenueAI-generated editorial hero image for What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue. Article summary: Xiaomi’s second quarter 2026 results were weak in its core handset business but showed continued EV scale up: adjusted net profit fell 42.6% year on year to RMB6.22 billion and revenue fell 6.1% to RMB108.9 billion; both. Topic tags: general web, ai, marketing, growth, evs. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with
openai.com
Xiaomi má za sebou další náročné čtvrtletí. Výsledky zveřejněné 18. srpna ukázaly, že tlak na hlavní byznys se smartphony výrazně snížil ziskovost celé skupiny. Růst elektromobilové divize sice pokračoval, zatím však nedokázal pokles telefonního segmentu vykompenzovat.
Zisk a tržby zaostaly za odhady
Ve 2. čtvrtletí 2026 dosáhly tržby Xiaomi 108,9 miliardy jüanů, což představuje meziroční pokles o 6,1 %. Upravený čistý zisk se snížil o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů. Oba výsledky byly horší než konsenzus analytiků.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Xiaomi ve 2. čtvrtletí prudce oslabilo: zisk klesl o 42,6 %, tržby o 6,1 %"?
Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů.
What are the key points to validate first?
Tržby Xiaomi ve 2. čtvrtletí 2026 klesly meziročně o 6,1 % na 108,9 miliardy jüanů a upravený čistý zisk se propadl o 42,6 % na 6,22 miliardy jüanů. Celková hrubá marže klesla z 22,5 % na 19,8 %, především kvůli výraznému růstu nákladů na paměťové a další komponenty.
What should I do next in practice?
Tržby ze smartphonů se snížily o 7,5 % na 42,1 miliardy jüanů. Prodeje telefonů klesly na 31,2 milionu kusů, tedy meziročně o 26,5 %.
Celková hrubá marže klesla z 22,5 % ve stejném období předchozího roku na 19,8 %. Hlavním problémem byly výrazně dražší paměťové a další komponenty, které se spojily se slabší poptávkou po telefonech a intenzivní konkurencí.
Telefony zdražily, ale marže se propadla
Smartphonová divize utržila 42,1 miliardy jüanů, meziročně o 7,5 % méně. Xiaomi ve čtvrtletí dodalo 31,2 milionu smartphonů, což je o 26,5 % méně než před rokem. Firma přitom omezila především dodávky modelů ze střední a nižší cenové kategorie.
Průměrná prodejní cena telefonu vzrostla o 25,9 % na rekordních 1 351 jüanů. Prémiové smartphony tvořily 32,1 % prodejů Xiaomi v Číně. Vyšší ceny a příklon k dražším modelům však nestačily na pokrytí růstu nákladů: hrubá marže smartphonové divize klesla z 11,5 % na 8,5 %.
Dostupné podklady spojují nákladový tlak s nedostatkem paměťových komponent. Některé zprávy jej dávají do souvislosti také s tím, že velcí výrobci pamětí upřednostňují produkty s vyšší marží pro datová centra zaměřená na umělou inteligenci. Tato konkrétní příčina ani její přesný podíl na výsledcích však z dodaných zdrojů nelze nezávisle vyčíslit.
Elektromobily rostou, zisk zatím nepřinášejí
Segment chytrých elektromobilů, umělé inteligence a dalších nových aktivit vytvořil ve čtvrtletí tržby 24,9 miliardy jüanů. Xiaomi v tomto období dodalo 104 199 vozů.
Divize ale zůstala v provozní ztrátě 2,6 miliardy jüanů. Ztráta se sice oproti předchozímu čtvrtletí zmenšila, elektromobilový byznys tak zatím stále spotřebovává prostředky místo toho, aby skupině přinášel provozní zisk.
Xiaomi čeká mírnější tlak na náklady
Vedení společnosti uvedlo, že nejhorší období tlaku na smartphonový byznys je podle něj za Xiaomi. Zároveň očekává, že tempo růstu cen pamětí ve druhé polovině roku 2026 zpomalí.
Společnost se dál soustředí na rozšiřování elektromobilového byznysu. Dodané podklady zmiňují také plánované uvedení SUV SkyNomad v září a celoroční cíl 550 000 dodaných vozů, neposkytují však dostatek primárních informací k přesnému znění vyjádření vedení ani k odůvodnění tohoto cíle.
Konkrétní reakci ceny akcií Xiaomi po zveřejnění výsledků dodané zdroje neuvádějí.
investing.comEarnings call transcript: Xiaomi Q2 2026 profit holds as ...
Celková hrubá marže klesla z 22,5 % ve stejném období předchozího roku na 19,8 %. Hlavním problémem byly výrazně dražší paměťové a další komponenty, které se spojily se slabší poptávkou po telefonech a intenzivní konkurencí.
Telefony zdražily, ale marže se propadla
Smartphonová divize utržila 42,1 miliardy jüanů, meziročně o 7,5 % méně. Xiaomi ve čtvrtletí dodalo 31,2 milionu smartphonů, což je o 26,5 % méně než před rokem. Firma přitom omezila především dodávky modelů ze střední a nižší cenové kategorie.
Průměrná prodejní cena telefonu vzrostla o 25,9 % na rekordních 1 351 jüanů. Prémiové smartphony tvořily 32,1 % prodejů Xiaomi v Číně. Vyšší ceny a příklon k dražším modelům však nestačily na pokrytí růstu nákladů: hrubá marže smartphonové divize klesla z 11,5 % na 8,5 %.
Dostupné podklady spojují nákladový tlak s nedostatkem paměťových komponent. Některé zprávy jej dávají do souvislosti také s tím, že velcí výrobci pamětí upřednostňují produkty s vyšší marží pro datová centra zaměřená na umělou inteligenci. Tato konkrétní příčina ani její přesný podíl na výsledcích však z dodaných zdrojů nelze nezávisle vyčíslit.
Elektromobily rostou, zisk zatím nepřinášejí
Segment chytrých elektromobilů, umělé inteligence a dalších nových aktivit vytvořil ve čtvrtletí tržby 24,9 miliardy jüanů. Xiaomi v tomto období dodalo 104 199 vozů.
Divize ale zůstala v provozní ztrátě 2,6 miliardy jüanů. Ztráta se sice oproti předchozímu čtvrtletí zmenšila, elektromobilový byznys tak zatím stále spotřebovává prostředky místo toho, aby skupině přinášel provozní zisk.
Xiaomi čeká mírnější tlak na náklady
Vedení společnosti uvedlo, že nejhorší období tlaku na smartphonový byznys je podle něj za Xiaomi. Zároveň očekává, že tempo růstu cen pamětí ve druhé polovině roku 2026 zpomalí.
Společnost se dál soustředí na rozšiřování elektromobilového byznysu. Dodané podklady zmiňují také plánované uvedení SUV SkyNomad v září a celoroční cíl 550 000 dodaných vozů, neposkytují však dostatek primárních informací k přesnému znění vyjádření vedení ani k odůvodnění tohoto cíle.
Konkrétní reakci ceny akcií Xiaomi po zveřejnění výsledků dodané zdroje neuvádějí.
investing.comEarnings call transcript: Xiaomi Q2 2026 profit holds as ...